999 rezultate për

neni

Ndëshkime me burg? Qeveria zbut dënimet për shkelësit e karantinës Në vendimin e kësaj të marte në komisionin e ligjeve është vendosur që dënimi për përhapjen e sëmundjeve infektive, nga
"Po kalojnë netët mes borës dhe acarit", PD akuza të rënda qeverisë për shqiptarët e mbetur në kufi Prej disa ditësh disa shqiptarë kanë mbetur në kufirin greko-shqiptar, pa mundur të kthehen pas, ndërkohë që autoritetet
''Kam shenja të koronavirusit'', ish-nëndrejtori i spitalit të Sarandës bën kërkesë për lirimin nga burgu Ish-nëndrejtori i Spitalit të Sarandës, Florenc Llanaj, i arrestuar si pjesë e një grupi kriminal të trafikut të drogës,
Meta nuk e lëshon dorën: I kthen Ramës në Kuvend ligjin anti-KÇK Presidentin ka kthyer në Kuvend aktin normativ të qeverisë për operacionin Forca e Ligjit, i njlohur si paketa "Anti-KÇK
Ish-këshilltarja e Ramës emërohet Avokate e Përgjithshme e Shtetit Qeveria miratoi emërimin e Enkeljeda Muçaj në detyrën e Avokatit të Përgjithshëm të Shtetit. Ajo zëvendëson në këtë dety
Konjufca shkarkon Vlora Çitakut dhe gjashtë ambasadorë të tjerë Ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, ka propozuar kthimin e shtatë ambasadorëve të Kosovës nga sh
Reforma Zgjedhore, zbardhen propozimet e reja të PD Tryeza e Reformës zgjedhore mblidhet sërish këtë të martë në kuadër të takimeve për diskutimin e planit të punës të përc
Zbardhet e plotë padia e Metës në SPAK: Përveç ministres, paditi dhe dy zyrtarë të tjerë Zbardhet padia e Presidentit Ilir Meta në SPAK. Mësohet se përveç Etilda Gjonajt, Presidenti Meta ka kallëzuar dhe
"Kushtetuta ka rënë", ish ministri deklaratë të fortë për "shpërndarjen e Parlamentit" Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka komentuar deklaratën e fortë të Presidentit të vendit, Ilir Meta në lidhje me
DISIPLINA/ Tirana dhe Bylisi e pësojnë me gjobë, Pogradeci 4 ndeshje pa tifozë Komisioni i Disiplinës mori vendimet në seancën e sotme për javën që lamë pas në futbollin shqiptar. Zyrtari i klubit
Rama fuqizon kreun e Policisë me kompetenca gjykate: Urdhra dëbimi dhe sekuestro Qeveria fuqizoi drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Shtetit dhe një strukturë speciale të quajtur Operacioni i Forcë
Kuvendi nis nga puna pas një muaji pushim, çështja e "nxehtë" që pritet të diskutohet Pas rreth një muaj pushim, Kuvendi i Shqipërisë sot do të hapë sesionin e gjashtë të Legjislaturës së nëntë. Kuvendi
Harun Çelik, Edi Rama, neni 9 i Kartës Europiane dhe Erdogan nga Hajro Limaj Dorëzimi në datën 1.1.2020 i mësuesit Harun Celik nga autoritetet shqiptare presidentit me totalitar
FSHF merr vendimin final për përjashtimin e Shkumbinit Komisioni Apelit në FSHF lë në fuqi vendimin për përjashtimin e Shkumbinit këtë sezon. Dhuna ndaj arbitrit Sokol Bebj
Spiropali ka dy standarde për "mbrojtjen e identitetit të viktimave" Shkelja e privatësisë ishte një nga argumentat e përdorur nga maxhoranca për të mbrojtur paketën antishpifje në Kuvend.
FSHF masa drastike ndaj Partizanit dhe Teutës, Shkumbini përjashtohet nga Kategoria e parë FSHF ka marrë mas mjaft të ashpra për dhunën që ka ndodhur në Peqin. Skuadra e Shkumbinit, ka humbur ndeshjen në tavolin
Drafti i plotë: Rama dorëzohet para medias, nuk do të ketë mbyllje portalesh! Ndërkohë që media dhe gazetarët në Shqipëri ishin alarmuar për shkak të ligjit "Anti shpifje" që parashikonte mbyllje të
Merret vendimin për 9 të arrestuarit e tërmetit Jepet masa e sigurisë për 9 të arrestuarit të akuzuar për shëprdorim detyre pas pasojave që la pas tërmeti i 26 nëntorit
Kushtetuesja pezullon Ligjin për Paga deri më 30 mars 2020 Gjykata Kushtetuese e ka miratuar përkohësisht kërkesën e Avokatit të Popullit për pezullim të Ligjit për Paga. Sipas
EMRAT/ Emërohen tre zv.ministra të rinj, preken Ministria e Arsimit dhe ajo e Jashtme Qeveria ka emëruar sot dy ministra të rinj gjatë mbledhjes së ditës së sotme. Mësohet se Agron Tare është emëruar zv.min