999 rezultate për

neni

Kalon në Parlament projekt ligji për zgjerimin e Greqisë me 12 milje në detin Jon Projekt ligji për shtrirjen e ujërave territoriale të Greqisë me 12 milje në Detin Jon është paraqitur në Parlamentin gr
E BUJSHME: Agjenti i Eriksen hedh në gjyq Interin Agjenti i Christian Eriksen, Martiuns Schoots, ka depozituar një kërkesë për arbitrazh në Kolegjin e Garantimit të Sport
SPAK me dorë të hekurt: Lëshon 23 urdhër arreste për policë e funksionarë publikë Prokuroria e Posaçme ka firmosur 23 urdhër arresti, për kultivim droge e grup të strukturuar kriminal. SPAK bën me di
Pas shpërblimit për pensionistët, qeveria miraton bonus për mjekët dhe punonjësit e policisë Qeveria shqiptare ka miratuar vendimin që parashikon se mjekët dhe punonjësit e Policisë së Shtetit do të përfitojnë shp
Tifozë në stadium, Vllaznia e pëson keq nga Disiplina Komisioni i Disiplinës pranë FSHF ka bërë publike pak minuta më parë, masat ndëshkimore për të gjitha shkeljet e kryera
Zyrtarizohet përjashtimi i Luftëtarit nga Kategoria e Parë Komisioni i Disiplinës në Federatën Shqiptare të Futbollit zyrtarizon përjashtimin e Luftëtarit, sikurse pritej, nga Kat
Reagon SPAK: Skandali me tenderët, pse u kryen arrestimet në zyrën e Adrian Çelës Pa arrestimit të ish-drejtorit të Prokurimeve në OSHEE Erlis Bushati ka reaguar dhe SPAK. Mësohet se në kërkim është
Komiteti i Helsinkit "shuplakë" Ramës: Kodin Zgjedhor është antikushtetues! Komiteti Shqiptar i Helsinkit (KSHSH)e cilëson si antikushtetues ndryshimin e Kodit Zgjedhor nga ana e Partisë Socialist
Vepra të rënda penale, Prokuroria urdhëron arrestimin e disa zyrtarëve në Tiranë Pas hetimeve, Prokuroria e Tiranës ka urdhëruar arrestimin e disa zyrtarëve të Agjencisë Kombëtare të Burimeve Natyrore.
Opozita dërgon në Këshillin Politik draftin për hapjen 100% të listave Opozita ka dërguar në Këshillin Politik propozimin e saj për lista të hapura 100%. Burime nga Partia Demokratike bëjnë m
SPAK arreston gjyqtaren Margjeka bashkë me një avokat dhe dy qytetarë Hetimet e prokurorisë së posaçme antikorrupsion, SPAK, kanë vënë në pranga gjyqtaren e Durrësit, Mimoza Margjeka. Arr
Deputetët kthehen nga plazhi, Kuvendi nis sot seancën plenare Pas pushimeve verore, sot Kuvendi i Shqipërisë nis sesionin e VII të legjislaturës së IX në seancë plenare. Kryetari
Presidenti Meta dekreton datën e zgjedhjeve të përgjithshme (FOTO LAJM) Presidenti Ilir Meta ka dekretuar 25 prillin 2021 si datën e zgjedhjeve të ardhshme parlamentare. Vendimi për dekretim e
Zëvendës Kryeministër i parë, qeveria ndryshon rregulloren për postin e Grubit Posti i Zëvendës Kryeministrit të parë do të jetë shumë shpejt zyrtar. Kjo pasi gjatë Seancës së sotme të mbajtur në
Pezullohet nga detyra gjyqtari i KPA-së, Luan Daci Kolegji i Pocaçëm i Apelimit ka pezulluar nga detyra gjyqtarin Luan Daci. Vendimi ka ardhur një ditë pasi gjyqtari u mos
Hapen listat, ligjet miratojnë ndryshimet Kushtetuese (VIDEO) Komisioni i Ligjeve dhe Këshilli i Legjislacionit ka votuar nen për nen duke miratuar me konsensus pa asnjë votë kundër
Meta kthen ligjin për "Bitcoin": Shmang detyrimet fiskale, nxit pastrimin e parasë Presidenti Ilir Meta ka kthyer një tjetër ligj për rishqyrtim në Parlament. Këtë herë bëhet fjalë për ligjin “për tre
Shtyhet vlefshmëria e pasaportave, deri kur mund të përdoren të skaduarat Nëse pasaporta juaj skadon brenda 2020, ju bëjmë me dije se afati i vlefshmërisë do të zgjatet deri në datën 31 dhjetor
Deri në 5 vite burg, botohen në Fletoren Zyrtare dënimet për Covid dhe dhunë në familje Janë botuar në Fletoren Zyrtare masat e reja për shkelësit e rregullave Botohen në fletoren zyrtare Covid 19 dhe ndryshi
Zbardhet vendimi: Si do të bëhet falja e gjobave, kthimi i patentave dhe makinave (FOTO LAJM) Lajmin e dha dje shefi i qeverisë, Edi Rama i cili tha se mjetet e patentat do t’u kthehen të ndëshkuarve, jo sepse nuk