999 rezultate për

neni

Zyrtarizohet përjashtimi i Luftëtarit nga Kategoria e Parë Komisioni i Disiplinës në Federatën Shqiptare të Futbollit zyrtarizon përjashtimin e Luftëtarit, sikurse pritej, nga Kat
Reagon SPAK: Skandali me tenderët, pse u kryen arrestimet në zyrën e Adrian Çelës Pa arrestimit të ish-drejtorit të Prokurimeve në OSHEE Erlis Bushati ka reaguar dhe SPAK. Mësohet se në kërkim është
Komiteti i Helsinkit "shuplakë" Ramës: Kodin Zgjedhor është antikushtetues! Komiteti Shqiptar i Helsinkit (KSHSH)e cilëson si antikushtetues ndryshimin e Kodit Zgjedhor nga ana e Partisë Socialist
Vepra të rënda penale, Prokuroria urdhëron arrestimin e disa zyrtarëve në Tiranë Pas hetimeve, Prokuroria e Tiranës ka urdhëruar arrestimin e disa zyrtarëve të Agjencisë Kombëtare të Burimeve Natyrore.
Opozita dërgon në Këshillin Politik draftin për hapjen 100% të listave Opozita ka dërguar në Këshillin Politik propozimin e saj për lista të hapura 100%. Burime nga Partia Demokratike bëjnë m
SPAK arreston gjyqtaren Margjeka bashkë me një avokat dhe dy qytetarë Hetimet e prokurorisë së posaçme antikorrupsion, SPAK, kanë vënë në pranga gjyqtaren e Durrësit, Mimoza Margjeka. Arr
Deputetët kthehen nga plazhi, Kuvendi nis sot seancën plenare Pas pushimeve verore, sot Kuvendi i Shqipërisë nis sesionin e VII të legjislaturës së IX në seancë plenare. Kryetari
Presidenti Meta dekreton datën e zgjedhjeve të përgjithshme (FOTO LAJM) Presidenti Ilir Meta ka dekretuar 25 prillin 2021 si datën e zgjedhjeve të ardhshme parlamentare. Vendimi për dekretim e
Zëvendës Kryeministër i parë, qeveria ndryshon rregulloren për postin e Grubit Posti i Zëvendës Kryeministrit të parë do të jetë shumë shpejt zyrtar. Kjo pasi gjatë Seancës së sotme të mbajtur në
Pezullohet nga detyra gjyqtari i KPA-së, Luan Daci Kolegji i Pocaçëm i Apelimit ka pezulluar nga detyra gjyqtarin Luan Daci. Vendimi ka ardhur një ditë pasi gjyqtari u mos
Hapen listat, ligjet miratojnë ndryshimet Kushtetuese (VIDEO) Komisioni i Ligjeve dhe Këshilli i Legjislacionit ka votuar nen për nen duke miratuar me konsensus pa asnjë votë kundër
Meta kthen ligjin për "Bitcoin": Shmang detyrimet fiskale, nxit pastrimin e parasë Presidenti Ilir Meta ka kthyer një tjetër ligj për rishqyrtim në Parlament. Këtë herë bëhet fjalë për ligjin “për tre
Shtyhet vlefshmëria e pasaportave, deri kur mund të përdoren të skaduarat Nëse pasaporta juaj skadon brenda 2020, ju bëjmë me dije se afati i vlefshmërisë do të zgjatet deri në datën 31 dhjetor
Deri në 5 vite burg, botohen në Fletoren Zyrtare dënimet për Covid dhe dhunë në familje Janë botuar në Fletoren Zyrtare masat e reja për shkelësit e rregullave Botohen në fletoren zyrtare Covid 19 dhe ndryshi
Zbardhet vendimi: Si do të bëhet falja e gjobave, kthimi i patentave dhe makinave (FOTO LAJM) Lajmin e dha dje shefi i qeverisë, Edi Rama i cili tha se mjetet e patentat do t’u kthehen të ndëshkuarve, jo sepse nuk
Ndëshkime me burg? Qeveria zbut dënimet për shkelësit e karantinës Në vendimin e kësaj të marte në komisionin e ligjeve është vendosur që dënimi për përhapjen e sëmundjeve infektive, nga
"Po kalojnë netët mes borës dhe acarit", PD akuza të rënda qeverisë për shqiptarët e mbetur në kufi Prej disa ditësh disa shqiptarë kanë mbetur në kufirin greko-shqiptar, pa mundur të kthehen pas, ndërkohë që autoritetet
''Kam shenja të koronavirusit'', ish-nëndrejtori i spitalit të Sarandës bën kërkesë për lirimin nga burgu Ish-nëndrejtori i Spitalit të Sarandës, Florenc Llanaj, i arrestuar si pjesë e një grupi kriminal të trafikut të drogës,
Meta nuk e lëshon dorën: I kthen Ramës në Kuvend ligjin anti-KÇK Presidentin ka kthyer në Kuvend aktin normativ të qeverisë për operacionin Forca e Ligjit, i njlohur si paketa "Anti-KÇK
Ish-këshilltarja e Ramës emërohet Avokate e Përgjithshme e Shtetit Qeveria miratoi emërimin e Enkeljeda Muçaj në detyrën e Avokatit të Përgjithshëm të Shtetit. Ajo zëvendëson në këtë dety