999 rezultate për

neneve

Vettingu u mbyll dyert e profesionit të skualifikuarve dhe të dorëhequrve nga procesi "Prokurorët dhe gjyqtarët e skualifikuar apo që janë dorëhequr gjatë procesit të Vettingut nuk do të pranohen nga Shoqat
Kushtetuesja rrëzon kërkesën e Komitetit të Helsinkit për shfuqizimin e disa neneve Gjykata Kushtetuese ditën e sotme ka vendosur të rrëzojë kërkesën e Komitetit Shqiptar të Helsinkit. Komiteti shqipta
Zv.Ministri shpërthen ndaj ministrit/ U shkel ligji, vota u zëvendësua me short Zv. Ministri i Drejtësisë Arben Isaraj ka shpërthyer ndaj shefit të tij, ministrit Ylli Manjani dhe Këshillit të Lartë t
Kodi Penal, Kuçi mirëpret heqjen e neneve 37, 38 dhe 39 Ministria e Drejtësisë mirëpret miratimin e Ligjit për shfuqizimin e neneve 37, 38 dhe 39 të Kodit Penal të Republikës s
Jahjaga e zhgënjyer nga miratimi i neneve 37 dhe 38 i Kodit Penal Në një prononcim për televizionin publik të Kosovës, Arbër Vllahiu, këshilltar për media i presidentes, Atifete Jahjaga,
Zhbogar shpreh keqardhje për miratimin e neneve 37 dhe 38 Përfaqësuesi i posaçëm i Bashkimit Evropian në Kosovë, Samuel Zhbogar, është shprehur i zhgënjyer me vendimin e Kuvendit
Thaçi propozon ndryshimin e dy neneve të Kodit Penal Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi ka kërkuar ndryshimin e dy neneve të Kodit Penal, të cilat janë kontestuar nga gaze
Presidentja mund të kthejë Kodin Penal Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka vendosur t’ia kthejë Kuvendit nenet të cilat kanë të bëjnë me përgjegjësinë e