999 rezultate për

nene

Dita e Shenjtërimit të “Nënë Terezës”, Veliaj shërben drekë për njerëzit në nevojë Në Ditën e Shenjtërimit të Nënë Terezës, Bashkia e Tiranës zgjodhi të shtrojë drekë në të gjitha qendrat e saj sociale p
Sot përkujtohet Nënë Tereza, mësoni për jetën e saj Sot bëhen 21 vjet nga vdekja e humanistes shqiptare, nobelistes Nënë Tereza. Ajo në vitin 2016 është shpallur nga Papa e
"Mos mallko...", kryeministri Edi Rama nis ditën me një mesazh prekës (VIDEO) “Më mirë të ndezësh një qiri, sesa të mallkosh errësirën”. Me këtë shprehje të të madhes Nënë Tereza ka nisur ditën k
Zaho i dhuron lule nënës së Ramës për ditëlindje (FOTO LAJM) Nëna e kryeministrit, Aneta Rama feston ditën e sotme ditëlindjen. Rama ka publikuar në Instagram fotografitë ku shfa
Mjekët e deklaruan të vdekur, foshnja zgjohet nga përkëdheljet e nënës Një nënë nuk i ka mbajtur dot lotët kur mjekët i thanë se fëmija i saj i porsalindur nuk do të mund të jetojë, por përkë
Sot nënë e dy fëmijëve, si dukej Ami dikur me bikini Moderatorja Amarda Toska është një nga personazhet më të dashur të publikut shqiptar. Aktualisht ajo është duke shiju
Dy artistët maqedonas që u nderuan me çmimin Nënë Tereza Në Kuvendin e Maqedonisë sot iu dorëzua Çmimi shtetëror "Nëna Tereza" për vitin 2018 piktorit Omer Kaleshi dhe aktiviste
Historia prekëse e senatorit që ndërroi jetë me Nënë Terezën Senatori amerikan John McCain, ndërroi jetë në mbrëmjen e së shtunës pas komplikimeve të tij shëndetësore. McCain vdi
Thaçi sot reagon për Nënë Terezën Presidenti i vendit, Hashim Thaçi thotë se 110 vjet më parë u lind gruaja më e madhe shqiptare, që u bë misionare dhe hu
Pas martesës, të gjithë kanë një pyetje alla-shqiptare për Afërditën Sapo dikush martohet, pyetja e vetme që kanë të gjithë është se kur do të vijë në jetë një bebush. Kështu as personat
Vrau nënën dhe motrën në Paris, ISIS thotë se ishte sulm i tyre Një burrë ka vrarë dy persona të cilët raportohen se janë nëna dhe motra e tij, dhe ka plagosur një person të tretë në n
Djali godet dhe tenton të mbysë nënën në lumë: Ku po shkon njerëzimi? (VIDEO) Një video e publikuar në Facebook këto ditë, shfaq një të ri duke e tërhequr zvarrë nënën e tij. Nëna e moshuar tërhi
Babai me djemtë rreh gruan dhe vajzat Mbrëmë në Prishtinë, janë arrestuar tre të dyshuar meshkuj, përkatësisht babi me dy djemtë nën dyshimin se kanë ushtruar
Postimi i ndjerë i nënës së Marjusit pasi humbi të birin në katastrofën e Genovas (FOTO LAJM) Katastrofa e ditës së djeshme në Xhenoa ka prekur edhe Shqipërinë ku zia ka rënë në Shijak dhe Shkodër. Marjus Djerri
Befasojnë gjinekologët: Kjo është mosha ideale për t’u bërë nënë Të qenët nënë është një udhëtim pa kthim pas që shoqërohet me dashuri,lumturi, paqe, sfida e lodhje, një udhëtim që sipa
Zbardhet dinamika e aksidentit në Kamëz, ja si i mori para biçiklistin dhe nënën me dy vajzat, shoferja e ‘Benz’-it Një aksident tragjik tronditi kryeqytetin tre ditë më parë, ku një grua shtypi me automjetin që drejtonte dy persona, nj
Varrosi nënën, babain, motrën dhe vëllain: Dhimbja e Albit të mbetur i vetëm nuk përshkruhet (FOTO LAJM) Mes vajit, kujës e lotëve ata pak të afërm që i mbijetuan masakrës së djeshme në fisin Zykaj shoqëruan viktimat në banes
Fjalët e djalit për nënën tropojane që iu vra nga babai i frikshëm (FOTO LAJM) Ditën e kaluar një vrasje ka tronditur opinionin shqiptar. Një gjakovar qëlloi me armë për vdekje gruan me origjinë nga
Flet shoferja e "Benzit": Sekondat para tragjedisë në Kamëz Një hutim në drejtimin e automjetit ka bërë që shoferja 38-vjeçare që dje aksidentoi për vdekje dy persona, të ngatërroj
Ambasadori amerikan reagon për nënën dhe bijën që u vranë barbarisht Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie është shprehur i trishtuar dhe zemëruar me vrasjen e dyfishtë në fshatin Bre