999 rezultate për

nelson

"Kam tentuar të vras veten pasi më tallnin ", këngëtarja e famshme shokon fansat (FOTO LAJM) Ylli i grupit të njohur muzikor “Little Mix”, Jesy Nelson ka zbuluar se dikur është përpjekur të vetvritej pas talljeve
Sot dita Ndërkombëtare e Nelson Mandelas Nelson Mandela ishte president i Afrikës Jugore dhe luftëtar i lirisë, i cili luftonte kundër shtypjes racore që u bëhej
Mizore, mësuesja tërheq zvarrë një nxënës me autizëm (VIDEO) Kamerat e sigurisë të një shkolle në Wurtland, Kentucky, SHBA tregojn një mësues që tërheq një fëmijë nëpër korridoret e
Gjendet zgjidhja për ndryshimet klimatike, shkencëtarët zbulojnë planin (FOTO) Spërkatja me kripë 11 milje mbi planetin tonë mund të ngadalësojë ritmin e ngrohjes globale, kanë sugjeruar shkencëtarët
Zyrtare: Nelson Semedo do të mungojë pesë javë për Barcelonën Mbrojtësi i Barcelonës, Nelson Semedo është duke u përballur me një pushim pesë javësh pas dëmtimit të pësuar në fitoren
Merr fund çështja "Bellerin", Barcelona nënshkruan me talentin tjetër Barça është e qartë për të nënshkruar me Nelson Semedo. Oferta e katalanasve për mbrojtësin e krahut është pranuar nga S
Barcelona duket se ka hequr dorë nga Bellerin, shikoni emrat e tjerë Duke u bazuar tek raportet e Sport, në kopertinën e saj çelet një skenar i ri pas Héctor Bellerín. Sipas meiave spanj
Barcelona nis merkaton me përforcimin e parë Barcelona nuk është aspak e kënaqur vetëm me titulli e Kupës së Mbretit. Katalanasit janë vënë në lëvizje d
10 herë kampion boksi, ky është boksieri që u plagos me armë në Shkodër Ndaj boksierit të Vllaznisë Nelson Hysa, është kryer një atentat ku boksiri ka mbetur i plagosur me dy plumba. Ngjar
Ja si e parashikon zogu “Nelson” finalen e sotme (VIDEO) Zogu tropikal i njohur me emrin “Nelson” ka parashikuar fituesin e Kampionatit Europian. Sot në orën 21:00 në “Stade
Spanjë-Kroaci, ja fituesi sipas zogut "Nelson" (VIDEO) Zogu tropikal i njohur me emrin "Nelson" ka dhënë verdiktin e tij për ndeshjen e vlefshme të Grupit D mes Spanjës dhe Kr
Francë-Shqipëri/ Pas iguanës vjen parashikimi i zogut Nelson (VIDEO) Një ditë më parë Iguana Arang dha parashikimin për ndeshjen Francë-Shqipëri. Ndërkaq, një tjetër “orakull”, zogu Nel
Një vit nga vdekja e Nelson Mandelës (FOTO LAJM) Sot bëhet një vit që kur ndërroi jetë Nelson Mandela në moshën 95-vjeçare, i cili njihet botërisht si aktivist në lëvizj
6 minuta e 7 sekonda zhurmë dhe heshtje për Mandelën Në përvjetorin e parë të vdekjes së Nelson Mandelës, qeveria e Afrikës së Jugut ka organizuar disa minuta, në çaste zhur
Google kujton përvjetorin e lindjes së Nelson Mandelës Google kujton sot me një doodle interaktive përvjetorin e lindjes së Nelson Mandela . Lideri i lëvizjes anti-apartejd dh
Nelson Mandela dhe Paul Walker emrat më të klikuar në "Google" Nelson Mandela dhe Paul Walker gjatë jetës së tyre ishin të njohur në mbarë botën, por famë jashtëzakonisht të madhe u d
Lamtumira e fundit për Nelson Mandelën (FOTO LAJM) Zhvillohet ceremonia e varrimit të ish-presidentit të Afrikës së Jugut, Nelson Mandela. Trupi i ish liderit të Afrikës s
Brenda avionit Air Force One (FOTO-LAJM) Dëshironi të hyni brenda ambienteve të Air Force One, avionit presidencial të Shteteve të Bashkuara. Daily Mail sjell di
"Olimpico" kujton Nelson Mandelan (FOTO LAJM) Stadiumi "Olimpico" kujton Nelson Mandelan. Para startit të ndeshjes mes Romës dhe Fiorentinës, një foto e ish president
Jeta e Mandelës përmes fotove (FOTO LAJM) Nelson Mandela është lindur më 18 korrik, 1918, në familjen mbretërore të fisit Thembu në fshatin Mvezo të Afrikës Jugor