999 rezultate për

negociatore

PS e PD drejt një marrëveshje politike? Zbulohen emrat e negociatorëve Në emisionin “Open” në Top Channel, të ftuarit në panel lanë qartësisht të kuptohej se do të kenë negociata dhe madje nx
Flet eksperti: Ku i mori plumbat terroristi grek që tentoi të vriste negociatorët e RENEA-s Familjarët e terroristit grek të vrarë teksa sulmoi me armëë Forcate Speciale RENEA kanë folur për mediat greke duke the
Edhe sot negociata, mister se çfarë po ndodh Pas gjashtë orë bisedimesh me dyer të mbyllura në selinë e Kombeve të Bashkuara në Nju Jork ka përfunduar takimi mes min
Kërkon 12 milje det shqiptar, Kotzias tregon negociatorët grekë Ministri i Jashtëm i Greqisë Nikos Kotzias ka bërë publike detajet e marrëveshjes me Shqipërinë për detin gjatë interpel
Bushati i përgjigjet Metës përmes Top Channel: Ushtri negociatorësh për detin Ministria e Jashtme ka dalë me një deklaratë zyrtare ku bën me dije se çështjeve të ngritura të martën nga Presidenti i
Përfundon pas 90 minutash takimi mes Bashës dhe negociatorëve Ka përfunduar takimi 90-minutesh mes kreut të Partisë Demokratike Lulzim Basha dhe dy zyrtarët e PPE-së David Mc Alliste
Pas Ramës, negociatorët e krizës shkojnë tek Basha Ka përfunduar pas 1 ore takimi mes zyrtarëve të BE McAlister-Fleckenstein dhe Ramës e Metës. Siç u njoftua edhe më he
Ngërçi politik, a do të ketë sot pasditë një takim negociatorësh PS-PD? Në orët e para të mëngjesit të ditës së sotme u takuan dy liderat e koalicionit PS-LSI të cilët diskutuan për gjetjen e
Rama për takimin me Bashën: Ramë dakord, pastaj më thanë se ishte në gjumë Kryeministri Edi Ramai ftuar mbrëmjen e sotme në “5 Pyetje nga Babaramo” ka folur për takimin me kreun e PD-së, Lulzim B
Mbështetje nga Serbia dhe Mali i Zi në nivel teknik për negociatat me BE Ministrja e Integrimit Europian, Klajda Gjosha, priti sot në një takim dy Kryenegociatorët e Serbisë dhe Malit të Zi, ve
Bregu: Unë kryenegociatore e BE?! Zbardhet sherri me kolegët e PD në Bruksel Ish-Ministrja e Integrimit, Majlinda Bregu, ka vlerësuar rekomandimin e Komisionit Europian për hapjen e negociatave për
Basha: Tre negociatorë për Reformën në Drejtësi Pas takimit me Ramën dhe Metën, kreu i PD ka deklaruar se është rënë dakord që të emërohet nga 1 negociator për të rënë
Basha ia kthen Ramës: Sill negociatorët e tu Kreu i PD i ka kthyer përgjigje letrës publike të kryeministrit Rama për negociatat e Reformës në Drejtësi. Në një statu
Basha: Propozimi ynë jo për të rrëzuar reformën Kreu i PD ka deklaruar pas mbledhjes së grupit parlamentar se propozimi i ndihmës sekretares amerikane Nuland është një
Nesër tryeza e negociatorëve, diskutohet për Prokurorin Special Çështja e zgjedhjes së Prokurorit Special, që është pjesë e marrëveshjes politike, do të jetë nesër në tryezën e negocia
Vetëvendosje, negociatore me Serbinë Pas takimit të fundit që u realizua sot mes liderëve të LDK-AAK-NISMA, u përcaktua në mënyrë përfundimtare që Lëvizja Ve
Thaçi shfrytëzon konferencën e Berlinit për të takuar miqtë e vjetër Gjatë vizitës në Berlin, kryeministri Hashim Thaçi ka gjetur kohën për të takuar edhe një nga miqtë e tij të vjetër i ci
Prokuroria: Procedim penal 11 negociatorëve të Paktit detar UPDATE - Ndërsa kanë kaluar gati dy muaj nga deklarata e ministrit të Jashtëm Ditmir Bushati, që prokuroria duhet të het
Ja cilët janë negociatorët e BDI për qeverinë e re Kryesia e Bashkimit Demokratik për Integrim ka mbajtur një mbledhje për të përcaktuar neogociatorët për formimin e qever
Negociatorët e OSBE kërkojnë lirimin e 8 të burgosurve në Sllovjanks Koloneli gjerman Alex Schneider, i cili është një nga 8 vëzhguesit e OSBE-së që u rrëmbye nga forcat proruse në pjesën l