999 rezultate për

negociator

PS e PD drejt një marrëveshje politike? Zbulohen emrat e negociatorëve Në emisionin “Open” në Top Channel, të ftuarit në panel lanë qartësisht të kuptohej se do të kenë negociata dhe madje nx
Ahmeti largon të tijtë nga ekipi negociator Nga sot anëtarët nga Partia Socialdemokrate që udhëhiqet nga Shpend Ahmeti nuk dotë jenë pejsë e Delegacionit Shtetëror.
Ekipi negociator shpallet anti-Kushtetues Gjykata Kushtetuese sipas një aktgjykimi të sapo shpallur, e kanë shpallur Ekipin negociator në dialogun me Serbinë, eki
Surroi ofron veten që të shkojë në Bruksel për bisedime me Vuçiçin Veton Surroi, emër i përhershëm në ekipet negociuese të Kosovës me Serbinë, përgjatë dy dekadave të fundit, është bindur
Thaçi: Limaj dhe Shpend Ahmeti kërkojnë suspendimin e taksës Amerikanët që kanë ardhur që nga dita e djeshme në Kosovë dhe po qëndrojnë ende në vend, kanë mbajtur sot takim me Presi
Përfundon takimi me ambasadorët, Limaj jep detaje Ka përfunduar takimi që nisi rreth një orë më parë mes Ekipit Negociator me ambasadorët e akredituar në Kosovë. Pas t
Thaçi sot i jep dritë misterit për dialogun Presidenti Hashim Thaçi pritet sot t’ia dorëzojë Ekipit Negociator dokumentacionin për mbarëvajtjen e bisedimeve në Bruk
Ekipi negocatior e nisi me dështime punën Ekipi negociator ka shkelur premtimin e parë të dhënë se të mërkurën do ta votojë platformën për bisedime me Serbinë dhe
Hoti godet Shpend Ahmetin: Bashkëkryesues dekorativ i grupit negociator Kreu i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti akuzon bashkëkryesuesin e ekipit negociator, Shpend Ahmetin se i ka h
Veseli: LDK po i fërkon duartë pse po shkojmë në Speciale Pas takimit të thirrur nga kryeparlamentari, Kadri Veseli me ekipin negociator, Veseli dhe bashkëkryesuesi i delegacioni
Mogherini flet për takimin me ekipin negociator, hallin e ka te taksa Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, ka folur pas takimit që pati sot në Bruksel me ekipin sh
VV edhe pse nuk u përfshi në ekipin negociator jep mend se kë të marrin Lëvizja Vetëvendosje ka kërkuar që në ekipin negociator të Kosovës në bisedimet me Serbinë të ketë edhe përfaqësues të L
Të pagjeturit, tema kryesore në takimin e ekipit negociator me Mogherinin Ekipi shtetëror për dialogun, i kryesuar nga Fatmir Limaj dhe Shpend Ahmeti, pritet të takohet më 8 janar në Bruksel me
Thaçi hedh kunja: Pas propozimit tim, ekipi për dialog shkon në Bruksel Presidenti Hashim Thaçi në një konferencë që ka mbajtur para mediave ka folur edhe për ekipin negociator që do të udhëhi
Nis takimin ekipi i dialogut, 300 mijë euro i morën nga xhepat e qytetarëve Sot rreth orës 17:00 ka filluar takimi i ekipit negociator për dialog me Serbinë. Me herët kryesuesit e ekipit, Fatmi
Hoti sërish reagon ndaj ekipit negociator Shefi i Grupi Parlamentar të LDK-së Avdullah Hoti ka thënë se vetëm Qeveria me legjitimitet qytetar mund të udhëheq Koso
Deputetja beson se Ahmeti do të dalë me sukses në ekipin negociator Duke komentuar fjalët e shumta se kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, nuk mund të ushtrojë detyrën e tij pasi të marrë
Nënkryetari i LDK-së tërbohet pse nuk u përfshinë në ekipin negociator Lutfi Haziri ka thënë se koalicioni bashkë me Shpend Ahmetin kanë vendosur ta lënë LDK-në jashtë dialogut me Serbinë. Ka
Surroi: Nuk jam pjesë e ekipit negociator por do të përfshihem në dialog Publicisti Veton Surroi ka zhvilluar gjatë ditës së sotme takime me krye parlamentarin Kadri Veseli dhe me kryeministrin
Plagoset në Krushevc ish-kryenegociatori serb për Kosovën (FOTO LAJM) Ish-kryenegociatori serb për Kosovën, Borko Stefanoviç është sulmuar në Krushevc të Serbisë. Pamjet e publikuara nga