999 rezultate për

negociatave

DW: Gjermania po punon me intensitet për çeljen e negociatave me Shqipërinë Zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Jashtme, Maria Adebahr, tha të mërkurën (02.12) në konferencën e rregullt në Berlin
Gjermania "shuplakë" Shqipërisë: Përmbushni parakushtet e BE-së! Nënkryetari i grupit parlamentar të CDU/CSU-së në Bundestagun Gjerman, Johann David Wadephul, dyshon se çelja e negociat
Mos hapja e negociatave, PD: Rama po bllokon rrugën europiane! sh-deputetii Partisë Demokratike Genc Pollo, ka reaguar në lidhje me mos çeljen e negociatave për Shqipërinë nga ana e B
Nuk ka negociata me Shqipërinë! Pse na bllokoi Hollanda Për presidencën gjermane të BE nuk është një javë e mirë. Të hënën bllokoi Polonia dhe Hungaria buxhetin e BE. Të mart
Nuk ka hapje të negociatave as këtë vit! Ministri gjerman tregon 2 kushtet që duhen plotësuar "Për Shqipërinë mbeten dy kushte për t’u plotësuar..." Ministri i Jashtëm gjerman Michael Roth ka deklaruar për gazet
Vendimi i Bullgarisë për negociatat: I thotë JO Maqedonisë, PO Shqipërisë! Bullgaria ka refuzuar të miratojë hapjen e negociatave të Bashkimit Evropian me Maqedoninë e Veriut, por nga ana tjetër
Gjermania thirrje BE-së: Miratoni çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut Në prag të ministerialit të BE-së, ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas i jep çmim kryeministrit të Maqedonisë së Veri
Maqedonia gjithnjë e më afër fillimit të negociatave! Korniza negociuese e gatshme (VIDEO) Vetëm rezultatet e suksesshme nga zbatimi i marrëveshjeve, pa kërkesat bullgare, janë pjesë e përmbajtjes së versionit t
Holanda: Shqipëria të ndahet nga Maqedonia për negociatat, reagon Ambasada Pas vështirësisë për të hapur procesin e negociatave për anëtarësim në Bashkimin Europian, Shqipëria duket se do të gjen
Hapja e negociatave për Shqipërinë, zbulohet qëndrimi zyrtar i Holandës Holanda, një ndër shtetet më skeptike sa i përket zgjerimit të Bashkimit Europian dhe hapjes së negociatave me Shqipërin
Varhelyi jep lajmin e mirë: Kemi marrë dakordësinë për çeljen e negociatave me Shqipërinë Komisioneri evropian për Zgjerim, Oliver Varhelyi, në një konferencë për shtyp me kryeministrin Rama, tha se është dhënë
Pas shumë negociatave arriti të nënshkruante me Romën, Smalling: Tani dua trofe Pas dy muajsh negociata të vazhdueshme me Manchester United, Roma ia doli të rikthejë në dispozicion të trajnerit Fonsec
Meta: Kushti i parë, miratimi urgjent i Marrëveshjes së 5 qershorit Presidenti i Republikës Ilir Meta ka reaguar pas deklaratës së eurodeputetëve të publikuar nga PE për çështjen e Marrëve
Gjermania e prerë: Tërhiquni nga ndryshimet kushtetuese ose bllokojmë hapjen e negociatave! Zv.kryetari i Grupit të CDU-CSU në Bungestag Johann David Wadephul, ka reaguar pas zhvillimeve politike në vend ku Komis
Ambasadori gjerman: Topi i negociatave vazhdon ende në fushën e palës shqiptare DW: Z. Ambasador, Gjermania ka nisur në fillim të këtij muaji Presidencën gjashtë mujore të Këshillit të Bashkimit Europ
Merkel: Të hapen kapitujt e parë të negociatave me Shqipërinë! Kancelarja gjermane Angela Merkel sot përvijoi përparësitë e presidencës së radhës të vendit në gjashtë muajt e ardhshëm
Meta flet për ngjarjen horror në Kombinat: Çështja të ndiqet deri në fund Presidenti Ilir Meta gjatë një konference për mediat, foli ndër të tjera edhe për ngjarjen horror në Kombinat të Tiranës
Çfarë përmban korniza e negociatave e BE-së me Maqedoninë e Veriut (FOTO LAJM) Agjencia shtetërore MIA, përmes korrespodentit të saj në Bruksel, ka ardhur deri te dokumenti i plotë i Komisionit Evrop
Bisedimet për anëtarësim e Shqipërisë, çfarë përcaktohet Komisioni Europian, njoftoi dje se i ka paraqitur Këshillit, projektin e kornizës së bisedimeve për anëtarësim me Shqipë
KE harton kuadrin negociues për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut: Hap i rëndësishëm! Komisioni Evropian i paraqiti Këshillit draftin e kornizave të negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, duke