999 rezultate për

negative

Bursat bien ndjeshëm Bursat ranë ndjeshëm, të shqetësuara nga ngadalësimi i ekonomisë botërore dhe nga problemet e Greqisë që dolën në plan t
Krasniqi, negative response to EULEX Despite the constant political pressures, the chairman of the Kosovo Assembly, Krasniqi, makes no compromises regarding
Krasniqi, përgjigje negative EULEX-it Përkundër presioneve të vazhdueshme politike, kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, nuk ka lëshuar pe sa i për
Dy mënyra për tu përballur me emocionet negative Kur përballen me emocione me intensitet të lartë negativ, disa zgjedhin të jenë të hutuar, ndërsa kur përballen me inten
Bletët ndjejnë emocione negative Shkencëtarët kanë zbuluar se bletët ndjejnë disa lloje emocionesh. Një studim sugjeron se bletët mund të shfaqin emocion
Kafeja mund të ulë rrezikun e kancerit të gjirit Femrat të cilat pinë kafe rregullisht, mund të përballen me një rrezik më të vogël në zhvillimin e kancerit të gjirit ER
PDK gets negative response by the Kosovo Assembly Letter of PDK to discuss the post-war crimes, has received negative response from the Assembly. Jakup Krasniqi, the Pres
PDK merr përgjigje negative nga Kuvendi Letra e PDK-së për diskutimin e krimeve pas luftës ka marrë përgjigje negative nga Kuvendi i Kosovës. Jakup Krasniqi, kr
Përse nuk qajnë japonezët? Ditët e fundit të gjithë kanë parë, situatën tragjike në Japoni, por askush nuk ka pare ndonjë Japonez duke qarë. Kjo ka
Kuçi: Prioritet për Shërbimin Korrektues të Kosovës Ministri i drejtësisë Hajredin Kuçi u takua sot me Komisarin e Shërbimit Korrektues të Kosovës dhe Drejtorët e Qendrave
NY Times: Ndalni vetëshkatërrimin e Shqipërisë “Në një moment Shqipëria është destinacioni kryesor i Lonely Planet për vitin 2011, një vend anëtar i Nato-s, qytetarët
Fullani: The situation affects negatively Economics and politics are related to each other and every conflict has a cost to the economy of a country. According to
42.5% e shqiptarëve thonë se korrupsioni është rritur 57.9% e shqiptarëve medojnë se qeveria nuk ka kryer një punë pozitive ndërsa vetëm 42.1% shprehin mendimin se egzekutivi
FMN dhe BB: Shqipëria i rezistoi efekteve negative të krizës globale Drejtuesit e lartë të Fondit Monetar Ndërkombëtar dhe Bankës Botërore, vlerësojnë se Shqipëria ishte një nga vendet e pa
Pergjigje negative per rigjykimin e shtate sopotasve Gjykata themelore në Shkup të enjten ktheu përgjigje negative në lidhje me rigjykimin e shtatë
Zannier: OKB-ja neutrale, po jo negative ndaj statusit "Kosova preferon të bashkëpunojë më shumë me institucione që kanë qasje pozitive ndaj
Helmimi i nxenesve, analizat e mostrave rezultojne negative Zyra për informim e Ministrisë së Shëndetësisë ka bërë të ditur se, kan&eum
VMRO-DPMNE-se i vjen "shume keq" per efektet negative te Enciklopedise VMRO-DPMNE shpreh keqardhje për efektet negative që shkaktoi një pjesë e përmbajtjes së En
Reagime negative per protokollin Opozita në Kosovë ka reaguar pas nënshkrimit të protokollit për bashkëpunim policor mes EU
Ahtisari fajeson Serbine per zhvillimet negative ne Kosove Njeriu qe udhehoqi negociatatat e veshtira mes shqiptareve dhe serbeve si dhe hartoi nje plan per pavaresine e mbikqyrur