999 rezultate për

negative

Finlanda jep ultimatumin: Nuk ka azil për shqiptarët Qeveria finlandeze ka bërë të ditur se nuk do të japë azil për shqiptarët. “Të gjithë azilkërkuesit shqiptarë të këtij v
Asnjë azil për shqiptarët në Norvegji dhe Finlandë Shqiptarët vazhdojnë të kërkojnë fatin e tyre në 15 nga 28 shtetet anëtare të BE-së, madje edhe në ndonjë minishtet jash
KE i vërtetoi përfundimet negative për Maqedoninë Këshilli i Evropës vërtetoi përfundimet e saj negative në raport me Maqedoninë, nga fundit i vitit 2014 deri në prill të
Van Gaal: Në Angli nuk ka kushte të mira Trajneri i Manchester United, Louis van Gaal, gjatë një interviste për mediat angleze, ka folur për sezonin e tij të par
Efektet negative të duhanit pas ngrënies Duhanpirësit gjithmonë preferojnë që të ndezin një cigare direkt pas vaktit të ushqimit por nuk e marrin parasysh rrezik
Mënyra e duhur për të eleminuar mendimet e këqija Mendimet janë fenomeni që na bëjnë të ndihemi jo mirë dhe në shumë raste të lkalojmë dhe në proces stresi. Wshtë e rëndë
Veprime që duhet të dimë Jeta është e lodhshme, itinerari dhe kushtet në të cilën ndodhemi shpesh na bëjnë të ndihemi të shqetësuar. Shpesh fajin
"Murtaja e Bardhë" godet Serbinë, Kroacinë, Bosnjen... Të dhënat e fundit zyrtare tregojnë qartë se rritja negative e popullsisë, përkatësisht “murtaja e bardhë”, është një ng
Efektet negative të ushqimit të shpejtë tek fëmijët Fëmijët të cilët hanë më shumë ushqim të shpejtë janë më të rrezikuarit nga problemet me shëndetin, nga obeziviteti e de
6 këshillat që duhet të dimë për të qenë të lumtur Lumturia shpesh duket si një fjalë që nuk ekziston, pasi shumë njerëz asnjërë nuk janë të kënaquar apo të lumtur me jetë
Imazhi i keq i Kosovës Kriza politike që ka përfshirë Kosovën po i jep shtetit një imazh jo të mirë për biznesmenët që duan të investojnë. E
Rama: Ekonomia kaloi nga negative në të qëndrueshme Me anë të postimit të radhës në rrjetin social Facebook, kryeministri Edi Rama ka komentuar vlerësimin që Standard&Poor
"Togeri" Van Gaal, stërvitje "ushtarake" për United (FOTO LAJM) Pas 6 javësh kampionat Manchester United numëron vetëm 8 pikë duke qëndruar 8 pikë larg Chelseat kryesues. Një distancë
Ademi do ta zgjidh çështjen e emrave shqip të katër shkollave në Çair? Ministri i Arsimit dhe i Shkences, Abdilaqim Ademi është shprehur se është gjendur zgjidhje lidhur me emrat shqip të kat
Iku vera, Eneda i rikthehet punës Eneda Tarifa kohët e fundit ka qënë edhe më aktive në rrjetet sociale, ndërssa ka bërë me dije se me startimin e sezonit
Lori Hoxha: Boll u morët me mua, një fjalë merr edhe jetë Komentet e fundit të ardhura në adresë të Lori Hoxhës e kanë shqetësuar tej mase, aq sa ajo të shkruajë diçka në drejtim
Trazirat dëmtojnë integrimin e Maqedonisë?! Tensionet etnike të ditëvë të fundit mund të ndikojnë seriozisht në procesin integrues të vendit. Ish-ambasadori i Ma
"Izolojeni" depresionin, ja çelësi i suksesit Secili prej nesh mund të japë një përkufizim të depresionit, e ndërsa shenjat janë të shumta. Mjafton të përmendim humbj
Keqkuptohet fotoja e Shaqirit me Mehmedin (FOTO LAJM) Ylli i Zvicrës dhe Bayern Munchen Xherdan Shaqiri postoi një fotografi në profilin e tij në Facebook ku shfaqej bashkë m
Fshihen kujtimet negative, shpiket pilula e harresës Për një kohë të shkurtër, njerëzit nuk do të vuajnë nga skleroza, pasi shkenca ka avoluar me hapa të shpejtë, duke na sj