999 rezultate për

negative

3 gjërat negative që sjell konsumimi i qumështit Aftësitë kuruese të qumështit njihen pasi përmban vitaminë D dhe ul rrezikun e frakturave në kocka. Por një studim i
50 vjeçari nuk merrte dot kredi, shkon e mbytet në ujërat e Liqenit Artificial Pas njoftimit të policisë për një person që ka humbur jetën në ujërat e Liqenit Artificial, tashmë është zbardhur edhe s
Ja çfarë efekte negative sjell përdorimi i telefonit përpara gjumit Të përdorësh celularin përpara se të flesh gjumë do të thotë t’i kesh rezervuar vetes një natë të gjatë pa gjumë. Ado
Formula daneze që bën fëmijët e prindërit të lumtur Metoda daneze, që fëmijët të rritën të lumtur, e prindërit të jenë të qetë, po bën xhiron kudo në botë. E gjitha lind
Ja efektet negative për shëndetin tuaj nga konsumimi i mishit të kuq Sot mishi i kuq është burim antibiotikësh dhe hormonesh të përdorura në trajtimin e kafshës gjatë jetës së saj. Ai mund
Ja si mund të bllokoni komentet negative në Instagram Instagram lançoi këtë të hënë një opsion të ri që lejon të gjithë përdoruesit të kontrollojnë komentet e postuara në fot
Raporti/ Mali i Zi rritje negative të popullsisë Nga gjithsej 23 komuna që janë në Mal të Zi, në 11 komuna më shumë njerëz vdesin se sa lindin. Me rritje negative të pop
Si të shmangni pasojat negative të qëndrimit ulur Puna që kërkon të qëndroni ulur për një kohë të gjatë jo vetëm që shkakton dhimbje në pjesën e poshtme të shpinës dhe as
Kur pëson gol Shqipëria? Ja statistikat negative të De Biasit Që nga viti 2012, kur Gianni de Biasi bëri debutimin si trajner i Kombëetares shqiptare në një ndeshje miqësore ndaj Gje
Zekolli: Situata në Maqedoni ngadalë do të normalizohet Ish-diplomati, Arsim Zekolli është shprehur se kur të shikoni kapacitetin, cilësinë dhe mentalitetin e personave që janë
Këto vende pranojnë më lehtë refugjatët Sipas një sondazhi realizuar për refugjatët rezulton se rreth 80 për qind e njerëzve do të pranojnë refugjatët në vendin
Njihuni me efektet negative të rrjeteve sociale Rrjetet sociale tashmë janë bërë pjesë e pandashme e njerëzve, ccdo aktivitet, gëzim apo hidhërim, pa menduar për efekte
Efektet negative të WiFi, në organizmin tonë WiFi tashmë është një fenomen i pandashëm nga njeriu, ai mund të gjendet në shtëpi, në punë, me vete dhe pse nuk e dimë
Çudi italiane, trajneri shkarkohet dy herë brenda sezonit Çuditë nuk kanë të sosur në kampionatin italian të futbollit. Giuseppe Iachini ka pasur një konfrontim me presidentin Ma
Ja sa doganierë të dyshuar për korrupsion ka në Kosovë Gjatë vitit 2015 dhe në këto pak muaj të 2016-ës janë pezulluar nga puna shumë doganier në Doganat e Kosovës, pasi dysho
Më e mirë e ëma se e bija (FOTO LAJM) Era Istrefi ka surprizuar të gjithë ndjekësit në Instagram teksa ka postuar një foto të nënës së saj, e cila vulos atë q
Kur të ngacmojnë shokun...(VIDEO) Aktori i humorit Ermal Mamaqi, gjithmonë është prezent me video-t humoristike që ndan me ndjekësit e tij, e ndërsa është
Efektet e stresit në organizëm Mendimet negative te vazhdueshme, gjithmonë janë një problematikë për organizmin. NW bazë të studimeve të ndryshme është
Bum komentesh negative për modelen e dobët në kopertinë Duket se një situatë edhe më e agravuar vijon sa i takon modeleve të cilat çdo ditë edhe më shumë dobësohen për të sigur
Qëndrimi para televizorit shkurton jetën Një studim i kryer në Britani kishte sloganin "televizori vret", i cili ka analizuar se si qëndrimi para televizorit shk