999 rezultate për

ndryshimit

Edhe Sllovakia që nuk e ka njohur Kosovën është kundër ndryshimit të kufijve Kryeministri Ramush Haradinaj, është takuar sot me ministrin e Jashtëm të Sllovakisë, Mirslav Lajçak me të cilin tha se
Pendarovski: Idea e ndryshimit të kufijve, arkaike Ideja për korrigjimin e kufijve apo shkëmbimi i territoreve mes Kosovës dhe Serbisë për presidentin e maqedonisë së Veri
Monika Kryemadhi flet pasi doli nga shtëpia e Lulzim Bashës Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi e quan marshimin e djeshëm të protestës së opozitës një moment historik. Kryemadhi thot
Berisha sulmon Sorosin për projektin e ndryshimit të kufijve Gjatë një fjale mbajtur të përpara studentëve demokratë evropianë, ish- kryeministri Sali Berisha u shpreh se ndryshimi
Mediat serbe nxjerrin detaje, Gjermania kundër ndryshimit të kufirit Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim dy këshilltarët politikë të Kancelares Angela Merkel: Jan H
Stres dhe lodhje, efektet e ndryshimit të sezonit Gjithkush ka vuajtur të paktën një herë në jetën e tij nga lodhja dhe stresi për shkak të ndryshimit të sezonit. Nëse
Sllovenia kundër ndryshimit të kufijve Presidenti i Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor, thotë se nuk e mbështet idenë e ndryshimit të kufijve mes Kosovës e
Pranë ndryshimit historik, UEFA gati të rrëzojë këtë rregull Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s pritet të mblidhet ditën e nesërme në Romë, nga ku pritet të marrë edhe vendime të rëndësish
ǒpo ndodh në Maqedoni pas ndryshimit të emrit? Nga Boris Georgievski Dimri është i ftohtë dhe me borë, më shumë se zakonisht por kjo është e vetmja shenjë që
Ish-ministrja e Kosovës: Rama po bën lojë djallëzore Ish-ministrja e Qeverisë së Kosovës, Edita Tahiri, ka komentuar ndryshimet në diplomacinë shqiptare. Ajo ka thënë se ide
Në Britaninë e Madhe janë kundër ndryshimit të kufijve Ish-ambasadori i Republikës së Kosovës, në Britaninë e Madhe, Muhamet Hamiti, ka sjellë një debat që është zhvilluar në
Pasojat dramatike të ndryshimit të klimës Efektet dramatike të ndryshimit të klimës shkaktojnë viktimat e radhës. Fluturat monark janë pranë zhdukjes dhe ekspertë
Fajon: Jam kundër ndryshimit të kufijve, kritikat në BE ndaj Mogherinit po rriten Eurodeputetja Tanja Fajon e cila është edhe raportuese e vizave për Kosovën, ditë më parë ka vizituar Serbinë. Në nj
Fotot e ndryshimit, si u transformua Bregu i Lumit (FOTO LAJM) Qytetarët që jetojnë pranë zonës së njohur si Bregu i Lumit kanë shpëtuar tashmë prej përmbytjeve që pësonin thuajse pas
Thaçi sulmon Haradinajn për çështjen e ndryshimit të kufijve Hashim Thaçi këmbëngul në ndryshimin e kufijve mes Kosovës dhe Serbisë. “Në asnjë rrethanë nuk do të ketë kufij etni
Tetova voton bindshëm pro ndryshimit të emri, dalin shifrat Më shumë se 1 milion e 800 mijë votues në Maqedoni patën mundësinë që gjatë së dielës të vendosin për fatin e vendit.
Kaq vota pro dolën në Gostivar 33.25 për qind të qytetarëve të Gostivarit me të drejtë vote kanë votuar në referendumin për ndryshim të emrit në Maqedo
Mustafa në takim me Metën përmend sa e rrezikshme është tema e ndryshimit të kufijve Kreu i LDK-së Isa Mustafa, ka zhvilluar një takim me presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta. Thotë se temë e veçantë dis
BE i jep fund ndryshimit të akrepave në tetor të vitit 2019 Bashkimi Europian do të heqë dorë nga ndryshimi dy herë në vit i akrepave të orës, e për këtë u ka dhënë vendeve anëtare
Cilat do të ishin pasojat e ndryshimit eventual të kufirit? Ekzistojnë mjaft mëdyshje dhe të panjohura që ndërlidhen me idenë e ndryshimit të kufirit ndërmjet Kosovës dhe Serbisë,