999 rezultate për

ndryshimeve

Përplasjet në Astir, merret i pandehur ish-deputeti i PD-së Ish-deputeti i Partisë demokratike, Klevis Balliu është marrë i pandehur lidhur me akuzat që ishin ngritur pak ditë më p
Është 1230-vjeçare, ja si duket pema më e vjetër në botë (FOTO LAJM) Mosha 1230-vjeçare që ajo ka, e bën këtë pemë që rritet në jug të Italisë pemën më të vjetër në Evropë e vërtetuar kjo s
Shoqërohen dy banorë të Unazës së Re, gratë mblidhen për protestë (VIDEO) Hyrja në fuqi e ndryshimeve në Kodin Penal që dënon edhe ata që zenë rrugët ka bërë që policia të shoqërojë në ambientet
Më vodhët ëndrrat: 16 vjeçarja përballet me liderat botërorë "pa ju dridhur qerpiku" (VIDEO) Greta Thunberg është vetëm 16 vjeçe dhe mori pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së për ndryshimet klimatike. Aj
Mbipesha lidhet me ndryshimet në tru Trashja duket se lidhet me ndryshimet në strukturën e trurit, tregojnë rezultatet e një studimi të ri. Në fakt, nivel
Tirana Bank dhe UNDP në partneritet për të promovuar mbrojtjen e mjedisit Tirana Bank, në linjë me politikat e Përgjegjshmërisë Sociale të Korporatës, së Grupit Balfin dhe UNDP, Programi i Zhvil
Sot vazhdon seanca, të gjithë sytë nga Zaevi dhe Kasami Në ora 13:00, do fillojë vazhdimi i seancës së 75-të të Kuvendit të Maqedonisë, në të cilën do të zhvillohet diskutimi p
Çfarë do të ndodhë pas ndryshimeve në qeveri, reagon Berisha Ish-kryeministri i vendit, Sali Berisha ka komentuar ndryshimet e sotme në qeveri, të bëra nga kryeministri Edi Rama.
Ali Ahmeti takohet me ambasadorin e BE-së Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) Ali Ahmeti ka pritur sot në takim pune ambasadorin e Bashkimit Evropi
“Corriere della Sera” jehonë ndryshimeve në kryeqytetin shqiptar (FOTO LAJM) Mediat e huaja vijojnë t’i bëjnë jehonë ndryshimeve që kanë ndodhur 3 vitet e fundit në Tiranë, por edhe ta promovojnë a
Sela: Nëse nuk kalon marrëveshja do të ndahen shqiptarët Ziadin Sela, lideri i partisë Aleanca për Shqiptarët derisa ka komentuar çështjen e ndryshimeve kushtetuese në Maqedoni,
Historike, parlamenti i Maqedonisë miraton ndryshimin e emrit Me 80 vota pro Kuvendi miratoi nismën për ndryshimet kushtetuese. Në fillim të seancës deputetë e VMRO-së kërkuan që
Kalon propozimi për ndryshimet kushtetuese në Maqedoni Me dhjetë vota "pro", shtatë "kundër" dhe pa abstenim, Komisioni për Çështje Kushtetuese në Kuvendin e Republikës së Maq
Zaev ende nuk e konfirmon se janë siguruar votat Vazhdojnë orvatjet për grumbullimin e dy të tretës së shumicës në Parlamentin e Maqedonisë i nevojshëm për miratimin e n
Me këto kushte ASH mbështet referendumin Partia opozitare shqiptare, Aleanca për Shqiptarët do ta mbështesë referendumin që do të mbahet më 30 shtator, por kërko
Ligji i mediave has në kundërshtimin e forcave politike, shtyhet sërish Diskutimi rreth ndryshimeve në Ligjin për shërbime mediatike audio dhe audiovizuele është shtyrë për të tretën herë radh
NATO e qartë, Ushtria e Kosovës përmes ndryshimeve kushtetuese Komandanti i KFOR-it në Kosovë, gjenerali Salvatore Cuoci, në një intervistë për RTV21 ka thënë se Kosova e ka të drejtë
Foto frymëzuese të çifteve para dhe pas ndryshimeve të mëdha (FOTO LAJM) Në një studim të kryer mbi çiftet e moshës së mesme, tregohet se ata janë të ndikuar shumë nga njëri-tjetri ose për mirë
Lëngjet që na nevojiten për energji gjatë ndryshimeve sezonale Një ndjenjë lodhje dhe dobësie na shoqëron gjatë gjithë ditës. Ne përpiqemi të ngrihemi për të nisur ditën por nuk mund
NATO: Ushtria e Kosovës formohet pas ndryshimeve kushtetuese Krijimi i Ushtrisë së Kosovës përmes ndryshimeve kushtetuese, në vazhdimësi është kundërshtuar nga Lista Serbe, e cila p