999 rezultate për

ndryshimet

Zaev: Ndryshimet nuk i sjell vetëm Qeveria, por të gjithë qytetarët "Të gjithë do të duhet të punojmë dyfish, të bëjmë dyfish më shumë dhe të jemi dyfish më të mirë, ka shkruar sot kryemin
Fotot "Para dhe Pas" që do ju bëjnë të besoni në ndryshimet dramatike (FOTO LAJM) Në ditët e sotme është e vështirë ti surprizosh njerëzit me ndryshimet në look. Gjithsecili është i lirë dhe shumicat
Nga nesër: 3 vite burg kush bllokon rrugën, 15 për armëmbajtje pa leje Ashpërsimi i Kodit Penal parashikon rritje të dënimeve për vepra penale të tilla si cenimi i sigurisë ushqimore, cenimi
ShMP "Jahja Kemal", organizoi debatin për paqe dhe ndryshimet klimatike messhkollave të mesme nga Struga dhe Ohri ShMP "Jahja Kemal", organizoi debatin për paqe dhe ndryshimet klimatike ndërmjet shkollave të mesme nga Struga dhe Ohri.
15 ndryshimet në botë që po çmendin njerëzimin (FOTO LAJM) Bota po ndryshon çdo ditë me hapa të mëdhenj dhe ne po e ndjekim në çdo fazë. Teknologjia moderne na e bën jetën më t
Kopshtet zoologjike njerëzore? Po kanë ekzistuar (FOTO LAJM) Në vitet 1958 në Belgjikë, u krijuan për herë të parë kopshtet zoologjike njerëzore, të quajtura ndryshe edhe ekspozime
15 ndryshimet në botë që po çmendin njerëzimin (FOTO LAJM) Bota po ndryshon çdo ditë me hapa të mëdhenj dhe ne po e ndjekim në çdo fazë. Teknologjia moderne na e bën jetën më t
Ndryshimet klimatike, OKB: Niveli i detrave rritet më shpejt nga se parashikohej Niveli i detrave po rritet dhe shumë më shpejt nga se parashikohej për shkak të shkrirjes së akujve dhe akullnajave në H
Fotot "Para dhe Pas" që do ju bëjnë të besoni në ndryshimet dramatike (FOTO LAJM) Në ditët e sotme është e vështirë ti surprizosh njerëzit me ndryshimet në look, shkruan Albeu.com. Gjithsecili është
Kylie vazhdon të mohojë operacionet plastike, fotografët fokusojnë ndryshimet (FOTO LAJM) Jam e tmerruar…unë kurrë nuk do të bëja operacione,” ka qenë kjo deklarata e Kylie Jenner në shkurt të këtij viti gjatë
Toka drejt krizës për ushqim dhe për ujë Ndryshimet klimatike çdo ditë janë të pranishme me ngjarje të motit ekstrem, me ndryshime në tokë, oqean, ajër dhe burim
E pabesueshme! Si kanë ndryshuar ndër vite 10 divat e muzikës botërore (FOTO LAJM) Shumë personazhe të showbiz-it kanë pësuar mjaft ndryshime që nga fillimet e karrierës së tyre. Disa prej tyre kanë n
Fotografja Lituaneze tregon ndryshimin e grave para dhe pasi bëhen nëna (FOTO LAJM) Fotografes nga Lituania, Vaida Markeviciute-Razmislavice, i erdhi një ide e thjeshtë dhe e pazakontë ne mendje – t’i fot
Grimieri shqiptar publikon foton e vjetër të Kylie Jenner, si do të reagojë bilionerja (FOTO LAJM) Kylie Jenner, ka festuar 22-vjetorin e saj të lindjes jo në një ditë por plot një javë të mbushur me luks. Së bashku
7 ndryshimet që pëson çdo grua pas të 40-ave Diku pas të 40-ave, do ta gjeni veten duke vënë syze për të lexuar një libër apo në ekranin e një pajisje elektronike. P
Mbipesha lidhet me ndryshimet në tru Trashja duket se lidhet me ndryshimet në strukturën e trurit, tregojnë rezultatet e një studimi të ri. Në fakt, nivel
Ashpërsohen dënimet, Kuvendi miraton ndryshime në kodin penal Me 96 vota pro, 11 kundër dhe 2 abstenim Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar ndryshimet në Kodin Penal. Për ndryshimet duhe
Ndryshimet në qeveri: 2 emra nga rradhët e opozitës së re pritet t'i shtohen kabinetit Ede pse Rama mohoi ndryshimet në kabinetin qeveritar, deputeti Lefter Maliqi ka deklaruar se pikërish do të jenë 2 emra
Rama flet për ndryshimet në qeveri Ditën e sotme Kryeministri Edi Rama ka mbledhur kryesinë e Partisë Socialiste për të bërë një analizë të përgjithshme mb
"Fundi i njerëzimit do të jetë pas 30 viteve" Lajmet se po afron fundi i botës i kemi lexuar shpesh herë aq sa tashmë e kemi të vështirë të besojmë se një ditë kjo do