999 rezultate për

ndryshime

Kingu i qeverisë drejt shkarkimit: Çfarë pritet të ndodhë në shtator? Pak javë më parë Edi Rama paralajmëroi ndryshime në qeveri. Ndërkohë që priten këto ndryshime, në mediat kanë nisur t
Vjen një njoftim nga QKUK, këto ndryshime priten Funksionalizimi 24-orësh i shërbimit të kardiokirurgjisë me kardiologji invazive, në kuadër të Qendrës Klinike Universit
Tirana: Qyteti që ka bërë më shumë ndryshime mjedisore në vitin e fundit Mbjellja e mbi 122 mijë pemëve, kthimi i qendrës së qytetit në pedonale, shtimi i lulishteve dhe këndeve të lojrave, e k
Ndryshime në ligjin për kundërvajtje, ulen gjobat Ministria e Drejtësisë do të ndryshojë ligjin për kundërvajtjet. Një risi kryesore është se niveli i gjobave do të reduk
Ndryshime në Policinë e Shkodrës, kush ikën Në policinë e Velipojës priten ndryshime të mëdha. Mësohet se shefi i këtij stacioni Behar Hyka pritet që të lëvizet
Ishin vetëm fjalë, Haradinaj tërhiqet për themelimin e ushtrisë Shefi i ekzekutivit, Ramush Haradinaj, në fillim të kësaj jave tha se Ushtria e Kosovës do të formohet me anë të ligjit
KFOR paralajmëron Haradinajn, vetëm kjo është rruga për ushtrinë Formimi i ushtrisë duhet të bëhet vetëm me anë të ndryshimeve kushtetuese, jo me ndryshime ligjore. Kështu kanë deklarua
Kuvendi miraton ndryshimet në ligjin e bujqësisë, ofron naftë të lirë për bujqit Kuvendi i Maqedonisë ka miratuar disa ndryshime dhe plotësime të pesë ligjeve të sferës së bujqësisë, që kanë të bëjnë m
Ligji i mediave has në kundërshtimin e forcave politike, shtyhet sërish Diskutimi rreth ndryshimeve në Ligjin për shërbime mediatike audio dhe audiovizuele është shtyrë për të tretën herë radh
Ndryshimet në ligjin grek, këto janë lehtësirat për emigrantët shqiptarë Me ndryshimet në ligjin grek për Kodin e Emigracionit, tashmë emigrantët shqiptarë që jetojnë e punojnë në Greqi, do të
Këtë javë Zaev njofton për ndryshimet në qeveri Dikush do të shkojë nga postet ministrore dhe dikush tjetër do të vijë në vendin e tyre, këtë së shpejti do ta shpallë k
Ndryshimet e çuditshme me të cilat duhet të përballen gratë pas të 40-ave Diku pas të 40-ave, do ta gjeni veten duke vënë syze, kështu mund të lexoni apo të futni më shpejt perin në gjilpërë. Po
Nga natyralë në të frikshëm, ndryshimet drastike të VIP-ave (FOTO LAJM) Për të qenë i famshëm sot nuk duhet domosdoshmërisht të keni një talent. Duke parë se sa shumë vëmendje tërheq pamja
Lika i shqetësuar nga ndryshimet e detyrueshme në formacion kundër Flamurtarit Ndaj Flamurtarit është një sfidë jetike për ëndrrën europiane të Luftëtarit. Ndërkohë trajneri i gjirokastritëve Lika, d
Ndryshimet në statut, 3 risitë e demokratëve Partia Demokratike do të mbledhë sot Këshillin Kombëtar, për të vendosur mbi ndryshimet statutore ashtu sic ishte premtu
NATO e qartë, Ushtria e Kosovës përmes ndryshimeve kushtetuese Komandanti i KFOR-it në Kosovë, gjenerali Salvatore Cuoci, në një intervistë për RTV21 ka thënë se Kosova e ka të drejtë
Qeveria miraton ndryshimet në marrjen e patentës Qeveria e Kosovës po mban sot mbledhjen e radhës të thirrur nga kryeministri Ramush Haradinaj. Ndër të tjerash në kët
Sërish lëvizje, ndryshimet e fundit në kupolen e Policisë së Shtetit Drejtor i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu ka nisur edhe rivendosjen e drejtuesve të saj. Artion Duka,
Bëhuni gati, FIFA paralajmëron ndryshime të mëdha Futbolli që të gjithë njohim mund të pësojë ndryshime të mëdha. Fjala është për Botërorin për klube, i cili mund të zhdu
LSDM-VMRO, ndryshime ligjore për financimin e partive Komisioni për parandalimin e korrupsionit, revizorët shtetëror dhe gazetarët investigues shprehën dyshime serioze për zo