999 rezultate për

ndryshim

Ahmeti: Debati për ndryshim kufijsh, më tepër i ngjan një debati mediatik se sa një platforme që shtrohet për zgjidhje Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim në Maqedoni, Ali Ahmeti thotë në një intervistë për Zërin e Amerikës se deb
Sezon i ri, uniforma të reja, kjo është risia e Tiranës (FOTO LAJM) Ditën e sotme nis kompionati i 80-të kombëtar i futbollit, ku priten të rikthehen emocionet e magjisë së futbollit në ve
Shkrimtari kosovar thotë se ideja për ndryshimin e kufijve u gatua nga Rama Shkrimtari kosovar Mehmet Kraja thotë se deklarata e presidentit serb, Aleksander Vuçiç dhe presidentit të Kosovës, Hash
Ish-zyrtari i KE-së: Ndryshimi i kufijve prek edhe Maqedoninë Ish-sekretari i përgjithshëm i drejtorisë për zgjerim në Komisionin evropian, Pjer Mirel, në intervistë për MIA-n shpreh
Zbardhet takimi i Daçiçit me dhëndërrin e Trump, a do të ketë ndryshime kufijsh? Në një shkrim që gazeta Le Monde, e datës 15 gusht i ka kushtuar debatit të fundit për ndryshimin e kufijve mes Kosovës
Albin Kurti: Bisedimet për ndryshimin e kufijve janë më afër luftës se paqes Kryetari i lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, i tha Zërit të Amerikës se synimet për korrigjim kufijsh apo shkëmbim terr
Vasili për ndryshimin e kufijve të Kosovës: Ja çfarë deklaronte presidenti Bush për këtë ide Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, i është rikthyer sërisht çështjes për ndry
Veseli ia bën të qartë Thaçit: Nuk ka ndryshim kufijsh Kosova është një dhe nuk ka veri e jug. Nuk do të ketë ndarje të Kosovës asnjëherë dhe në dialog nuk do të jetë temë e d
Të huajt, kundër planit Rama-Thaçi-Vuçiç për ndryshim kufijsh në Ballkan Pavarësisht paralajmërimeve të dy protagonistëve të dialogut Kosovë – Serbi (presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe ati
Anglia dhe Gjermania kundër ndryshimit të kufijve Ambasada e Britanisë së Madhe dhe ajo e Gjermanisë në Kosovë, kanë thënë se thirrjet për ndryshim të kufijve të Ballkani
Vuçiç mbështet Thaçin në ndryshimin e kufijve Idenë e Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi për të korigjuar kufirin Kosovë-Serbi po e përkrah edhe homologu serb Aleks
Thaçi bën të zgjuarin me Shqipërinë: S'duhet të jeni kundër ndryshimit të kufijve Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi po përpiqet me cdo kusht që të gjejë mbvshtetje për idenë e tij që Lugina e Preshevës
Ambasada ruse në Tiranë reagon rreth çështjes së ndryshimit të kufijve Ambasada ruse në Tiranë ka reaguar sot në lidhje me çështjen e ndryshimit të kufijve në Kosovë. Në reagim, është publiku
LDK e çon në Gjykatë Kushtetuese Thaçin për shkak të deklaratave për ndryshimin e kufijve Lidhja Demokratike e Kosovës sot është deklaruar rreth zhvillimeve më të fundit në Kosovë. Pas mbledhjes së sotme të Kry
Haradinaj i prerë kundër Thaçit: Ndryshimi i kufirit i intereson Putinit Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj pas mbledhjes të qeverisë ka flur përsëri në lidhje me idenë e Presidentit Hash
Çfarë pazari po bëhet? Serbët mbështesin Thaçin për ndryshimin e kufijve Më në fund edhe Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka marrë një mbështetje për idenë e tij se duhet një kompromis përfun
VV që kërkon bashkim me Shqipërinë është kundër ndryshimit të kufijve Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi i ka komentuar deklarimet e presidentit Hashim Thaçi, i cili ka thënë se
Thaçi flet për ndryshim kufijsh, në Kosovë ka një qetësi vrasëse Emirjon Senja Përmes një konference të jashtëzakonshme për shtyp, Presidenti Hashim Thaçi ka konfirmuar me zë dh
Anxhela Martini bën ndryshimin drastik në fytyrë Teksa po shihnim rastësisht profilin e Angela Martinit, pas çmimit marramendës të unazës së martesës, na ra një sy një d
Neymar pranon “teatrin" dhe betohet për ndryshim (VIDEO) Neymar gjatë Botërorit ka rënë në qendër të sulmeve dhe kritikave për shkak të lojës që bën. Simulimet e shumta gjat