999 rezultate për

ndritur

Ishte koha kur Lasgush Poradeci i shkruante Musine Kokalarit: E nderuar dhe e ndritur Zonjushë Letërkëmbimi i gjatë dhe hapja e katedrës së gjuhës shqipe në Fakultetin e Letrave në Universitetin e Romës, kontributi
Shpërthen 'Olimpico', Zaniolo kalon Romën në epërsi me një super gol (VIDEO) Roma ka kaluar në epërsi kundër Napolit në ndeshjen që po zhvillohet në ‘Olimpico’ Golin për vendasit e ka shënuar, N
Cilësohet si mbrojtës me të ardhme të ndritur, Kumbulla në 'radarët' e gjigandëve të Seria A Kur një 19-vjeçar sillet në fushë si të ishte veteran dhe në vitet më të arta të karrierës, atëherë suksesi për të ardhm
Porosia e fundit e amerikanve: Shqipëria bëhet vetëm nga shqiptarët (VIDEO) Pas përfundimit të mandatit, zv.ambasadori amerikan në Tiranë David Muniz largohet nga Shqipëria. Në mesazhin e tij t
Habit analisti shqiptar: Rama duhet të bëhet diktator i Shqipërisë! I ftuar në "360 gradë" analisti Shpëtim Nazarko ka bërë një deklaratë të çuditshme. Nazarko ka deklaruar se Shqipëri
Çaushi bëhet me Mimoza Kusarin kundër Ardian Gjinit Kandidatja për kryetare të komunës së Gjakovës ka nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi me kandidatin e Vetëvendosjes, Dri
Grida Duma “pre” e rrjeteve sociale pas fjalës së saj në Kuvend (VIDEO) Deputetja e Partisë Demokratike Grida Duma pas fjalës së saj në Kuvend është diskutuar shumë në rrjete sociale. Ajo ë
E ardhmja e ndritur e Realit në 10 vitet e ardhshme Me përjashtim të "veteranëve" Sergio Ramos (31 vjeç); Cristiano Ronaldo (32 vjeç); Luka Modriç (31 vjeç); Karim Benzema
Kokëdhima i shkruan Trump: Rrugëtim të ndritur President! Ish-deputeti i Partisë Socialiste dhe themeluesi i lëvizjes “Zgjidhja” brenda kësaj partie ka bërë një urim për Presiden
Çudit Berisha: LANÇ-i, faqe e ndritur e historisë shqiptare. S’ka patur luftë civile (VIDEO) Ish-Kryeministri Berisha shfrytëzoi foltoren e Kuvendit për t’u përfshirë në debatin mbi dekorimin e bërë sëfundmi nga P
Vetëbesimi, çelësi për një fëmijëri të lumtur dhe të ardhme të ndritur Carl Pickhardt psikologu dhe autori i 15 librave, thotë se një fëmijë i cili ka mungesë vetëbesimi, do të hezitojë të pr
"FIFA Magazine": Shqipëria me të ardhme të ndritur (VIDEO) Pjesëmarrja e Shqipërisë në Kampionatin Europian në Francë ishte tema e revistës televizive të FIFA-s, të transmetuar ng
Del Bosque: Ti lemë pas plagët e Botërorit Spanja duhet ta lërë pas turpin e Botërorit për të shikuar përpara tek një e ardhme e ndritur. Eshtë ky apeli i radhës q
Galliani: E ardhmja e Milanit është rinia Zëvëndëspresidenti i Milanit, Adriano Galliani, ka nënvizuar se klubi i tij nuk mund të injorojë sistemin e akademië së
Roboti japonez telefonon shtepine nga hapesira (VIDEO-FOTO) Telefonon në shtëpi, Kirobo, i pari robot astronaut japonez. Nga Stacionin Ndërkombëtar i Hapësirës (ISS) ai përshëndeti
Berisha në Kukës: Çdo votë do e shndërrojmë në rrugë Kryeministri Berisha inaguroi sot rikonstruksionin e rrugës Kukes–Shishtavec, Loti i II. Gjatë fjalës së tij para banorë
Isa Mustafa keqpërdor figurat e ndritura kombëtare Dega e LDK-së ka reaguar lidhur me organizimin e Akademisë përkujtimore për heronjtë Bardhyl Qaushi, Mark Malota, Urim R
Berisha: Zhega, një prej ikonave më të ndritura të sportit shqiptar Kryeministri Sali Berisha nëpërmjet një mesazhi ngushëllimi dërguar familjarëve të ish trajnerit të ekipit kombëtar të
Zbulohet misteri i yllit të ndritur Është zbuluar origjina e yllit më të ndritshëm që shkëlqeu në qiell mes vitit 1839 dhe 1858 falë një ndriçimi të prodhua
Berisha e konsideron pavarësinë e Kosovës si faqen më të ndritur Në një bashkëbisedim me të rinjtë e Durrësit, kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka thënë se “në tërë historinë to