999 rezultate për

ndrangheta

"Vendosa të bashkëpunoj për vajzën time", shqiptari zbërthen mafien në Viterbo “Vendosa të bashkëpunoj për vajzën time“, shpjegoi Sokol Dervishi, ish-krahu i djathtë i bosëve të mafies së Viterbos, i
Lumi i kokainës nga Franca në Itali, 46 të arrestuar si bashkëpunëtorë të "Ndrangheta" Një lumë kokainë midis Côte d’Azur dhe Riviera dei Fiori, me hijen e “Ndrangheta”. Numri i arrestimeve të kryera nga kar
Shkatërrohet banda e kokainës, kapet përfaqësuesi shqiptar i "Ndragheta" Operacioni "Magma 2020", ka bërë të mundur shkatërrimin e bandës të trafikimit të drogave të forta nga Shqipëria, Argjen
EMRAT/ Në pranga edhe ish-deputetë, kush janë 8 shqiptarët e grupit mafioz "Ndrangheta" Antimafia italiane i ka dhënë një goditje të fortë mafies kalabreze "Ndrangheta", ndërsa shkatërroi një rrjet trafiku dr
Bosi i mafias së "Ndrangheta-s" arratiset nga burgu Një bos i mafias italiane është arratisur nga një qendër paraburgimi në Uruguaji, ku ishte në pritje të ekstradimit në v
"Na mbështet Ndrangheta", kush janë shqiptarët e arrestuar në Itali Trembëdhjetë persona të cilët bashkëpunonin më njëri-tjetrin janë arrestuar më 25 Janar, falë operacionit të koduar “Her
Kap 25 anëtarë të Ndranghetas, mes tyre trafikantja e madhe shqiptare Policia italiane ka kryer një megaoperacion të shtrirë në disa zona ku në pranga kanë përfunduar 25 persona. Akuzat
Shkatërrohet banda mafioze pjesë e Ndrangheta-s, "kapo" një shqiptar Në orët e para të mëngjesit të sotëm Policia e Viterbos nën drejtimin e Departamentit të Përgjitshëm të Antimafias ka ek
Shkatërrohen 2 banda kriminale në Itali, në pranga edhe shqiptarë Policia italiane ka shkatërruar mëngjesin e sotëm dy organizata kriminale narkotrafikantësh të lidhur me mafian italiane
Italia arreston 169 persona të dyshuar për lidhje me Ndranghetan Një rrjet i mafias “Ndrangheta” që monopolizonte aktivitetet e biznesit dhe i pastronte fitimet në Gjermani është shkatë
Mafia e rrezikshme me pasuri marramendëse (VIDEO) Grupi mafioz “Ndrangheta” me bazë në rajonin e Kalabrisë në jug të Italisë, është më pak e njohur se sa mafia siciliane
Prangoset shqiptari i organizatës mafioze “Ndrangheta” Një 33 vjeçar shqiptar i njohur si “Engjëlli” është arrestuar nga policia italiane. Sipas mediave italiane, Bledar Halil
Itali, arrestohet bosi i Ndrangheta-s Bosi i mafias italiane Pietro Labare i konsideruar nga si nje nga personat më të rrezikshëm në Itali është arrestuar nga
Kapet bosi i “Ndrangheta-s”, Roberto Pannuzi Roberto Pannunzi, një nga krerët e grupit famëkeq “Ndrangheta”, i njohur ndryshe edhe si Pablo Escobar-i italian, është