999 rezultate për

ndotjes

E RRALLË/ Shi meteorësh në Lushnjë (VIDEO) Një shi meteorësh është parë dje nga banorët e Lushnjës. Kanë qenë të shumtë njerëzit që fillimisht u alarmuan nga pamje
NASA: Ja ndikimi dramatik që ka sjellë koronavirusi në nivelin e ndotjes në Kinë Imazhet satelitore të publikuara nga NASA dhe Agjensia Evropiane e Hapësirës zbulojnë ndikimin që ka sjellë në nivelet
Në Tetovë tashmë nuk vlejnë masat kundër ndotjes së ajrit Në Tetovë tashmë nuk vlejnë masat për mbrojtje nga ndotja e ajrit, sepse grimcat PM10 janë nën pragun e definuar, inform
Niveli alarmant i ndotjes, si po vdesin shqiptarët Ndotja e lartë e ajrit në Kosovë po vazhdon të rrezikojë shëndetin e qytetarëve, kësisoj vlerësohet se po shkakton qindr
Ndotja në nivele alarmante, si po merr të tatëpjetën cilësia e ajrit në Tiranë dhe Shkup Cilësia e ajrit, ujit dhe tokës ku jetojmë, pa diskutim që janë një përcaktues i rëndësishëm i cilësisë së jetës që ne b
Shkupi në alarm, shifra alarmante të ndotjes së ajrit Shkupi tashmë prej kohësh vuan problemin e ndotjes së ajrit dhe tashmë duket se gjerat janë bërë edhe më serioze. Kët
Studim i ri global: Depresioni dhe vetëvrasja pasojë e ndotjes së ajrit Studimi i ri global tregon se ndotja e ajrit lidhet me depresionin dhe vrasjen. Njerëzit që jetojnë në një vend me nd
Ndotja e ajrit kërcënim për kosovarët, problem trafiku i mbingarkuar Periudha dimërore është një sezonë goxha problematike për banorët e Prishtinës, Fushë Kosovës dhe Obliqit. Cilësia e ajr
Ndotja e ajrit: 100% e banorëve në Shqipëri, të ekspozuar Sipas raportit të ‘State of Global Air 2019’, ndotja e ajrit ishte faktori i 5-të më i lartë i rrezikshmërisë së vdekshm
Ndotja e makinave ndikon te bebet, gjendet karbon i zi te placenta Karboni i zi i thithur nga gratë shtatzëna, mund të shkojë drejt e tek fetusi. Grimca të ndotjes së ajrit janë zbuluar n
Tirana, kryeqyteti më i ndotur në Europë Kryeqyteti i Shqipërisë vijon që të jetë një ndër vendet më të ndotura të Europës. Indeksi i ndotjes, i cili përllogarit
Ndotja nga Metalurgjiku, banorët dalin në protestë në Elbasan (VIDEO) Elbasani është qyteteti më i ndotur në territorin e Shqipërisë duke qenë një zonë industriale. Problemi i ndotjes ng
Kujdes, soba e druve është e rrezikshme Gatimi i një bifteku dhe i një tosti tashmë po identifikohen si burime të ndotjes së ajrit. Por, në shumë shtëpi ekzisto
Maqedonia importon mbeturina nga jashtë, a janë shkaktar i ndotjes? Lëvizja për Mbrojtjen e Ambientit, Eco Guerilla nëpërmjet një reagimi dërguar në media kërkon nga kryeministri i Maqedon
Ky është qyteti më i ndotur në Kosovë Sipas matjeve sot në Gjilan cilësia e ajrit arrin nivele të ndotjes që konsiderohen si “të pashëndetshme”. Nga matjet
Kosova dështon të pastrojë ndotjen, a do t'i kërkohet llogari ministrit të AKR-së? Edhe përgjatë vitit 2018, Kosova u përball me ndotje të lartë të ajrit dhe tejkalim të normave të ndotjes të lejuara nga
Vrasësi i heshtur, niveli alarmant i ndotjes së ajrit në Maqedoni Njësitë matëse për kualitetin e ajrit të Ministrisë së ambientit jetësorë dhe planifikimit hapësinorë, mëngjesin e sotëm
Ka dhe më keq, ajri në Sarajevë është "helm" Kryeqyteti i Bosnjë e Hercegovinës, Sarajeva, mbrëmë ka shënuar nivelin më të lartë të ndotjes së ajrit në botë. Sipa
Si në Indi, ajri po rrezikon qytetarët në Prishtinë Megjithëse në mbrëmje ndotja e ajrit po arrin në nivelet e fundit të rrezikshmërisë, ajër më të mirë nuk kemi as mëngjes
Këto janë qytetet më të ndotura në Kosovë Ministri i Ambientit, Fatmir Matoshi të martën, kur raportoi para Komisionit për Bujqësi, Pylltari, Mjedis e Planifikim