999 rezultate për

ndotja

Maskat dhe tymi pushtojnë rrjetin! Periudha e izolimit social, kur shoqëria ndaloi së funksionuari dhe lëvizja e makinave u ndalua, nxorri në pah një të vë
KORONAVIRUSI/ Përgjysmohet ndotja e ajrit në Londër, Romë, Paris dhe Milano Niveli i ndotjes së ajrit në Londër, Milano, Romë dhe Paris ka rënë në mënyrë drastike që kur u vendosën masat e izolimi
Ndotja në nivele alarmante, si po merr të tatëpjetën cilësia e ajrit në Tiranë dhe Shkup Cilësia e ajrit, ujit dhe tokës ku jetojmë, pa diskutim që janë një përcaktues i rëndësishëm i cilësisë së jetës që ne b
Ndotja e ajrit kërcënim për kosovarët, problem trafiku i mbingarkuar Periudha dimërore është një sezonë goxha problematike për banorët e Prishtinës, Fushë Kosovës dhe Obliqit. Cilësia e ajr
Ndotja e ajrit në Shkup, mbi normën e lejuar Stacionet matëse për momentin tregojnë se niveli i ajrit të ndotur në Shkup është i moderuar, mirëpo sërish mbi normalen
Shkup, ndotja e ajrit përsëri në nivel të frikshëm Qyteti i Shkupit është renditur në vendin e njëmbëdhjetë në botë sa i përket nivelit të ndotjes në listën e “Air Visual”
Ndotja e ajrit: 100% e banorëve në Shqipëri, të ekspozuar Sipas raportit të ‘State of Global Air 2019’, ndotja e ajrit ishte faktori i 5-të më i lartë i rrezikshmërisë së vdekshm
Ndotja e ajrit ndikon në rënien e flokëve Ndotja e tepërt e ajrit mund të ndikojë në rënien e flokëve, duke e zvogëluar sasinë e proteinave specifike, të cilat ne
Ndotja e makinave ndikon te bebet, gjendet karbon i zi te placenta Karboni i zi i thithur nga gratë shtatzëna, mund të shkojë drejt e tek fetusi. Grimca të ndotjes së ajrit janë zbuluar n
Ndotja e detit me plastikë, shqipëria një prej 4 vendeve më problematike Fondi global i jetës së egër (WWF) ka publikuar së fundmi një raport për menaxhimin e mbetjeve plastike të patrajtuara d
Ndotja nga Metalurgjiku, banorët dalin në protestë në Elbasan (VIDEO) Elbasani është qyteteti më i ndotur në territorin e Shqipërisë duke qenë një zonë industriale. Problemi i ndotjes ng
Ndotja skandaloze e lagunës në Lezhë, shteti ende në gjumë Laguna e Merxhanit në Lezhë është ndotur masivisht. Sipërfaqja ujore në këtë lagunë është mbuluar nga algat, duke kri
Alarmuese ndotja e ajrit në Prilep, qytetarët të rrezikuar Maqedonia po ngulfatet në ajër të helmueshëm, njësitë matëse edhe mbrëmë kanë treguar ndotje enorme të ajrit. Sipas s
Pse nuk matet ndotja nuk Shkup? Qyteti i Shkupit po e përfundon vitin pa e vendosur matësin e ndotjes së ajrit ambiental në qytet, megjithëse kjo ishte
Ndotja rrezikon qytetarët në Maqedoni Për shkak të ndotjes së ajrit dhe tejkalimit të pragut të informimit është konfirmuar vlera prej 100 mikrogramëve në met
Që në mëngjes ajri është i ndotur në Prishtinë Edhe sot në mëngjes qytetarët e Prishtinës janë zgjuar me ajër të ndotur. Në bazë të matësit të Ambasadës Amerikane n
Një natë e zezë, Prishtina zhytyr në smogun vdekjeprurës Ndotja e ajrit në Prishtinë vazhdon të jetë në nivel të lartë. Ajri sonte në Prishtinë është në shkallë të rrezikshme –
Reshjet e pastruan pak ajrin në Prishtinë Pas reshjeve të borës, sonte në Prishtinë ndotja e ajrit ka qenë në nivel më të mirë. Sipas matjeve të fundit të cilësis
Që në mëngjes ajri i Prishtinës është i ndotur Edhe në mëngjesin e sotëm, cilësia e ajrit në Prishtinë ishte mjaft shqetësuese. Në bazë të matjes së cilësisë së ajr
Ndotja erdhi kurse kryeshefi Morina thotë se në prill dalin me raport të detajuar Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, ka bërë të ditur se kanë filluar me konfiskimin e thëngj