999 rezultate për

ndjeheni

Nëse ndjeheni të këputur gjatë vjeshtës, disa këshilla nga mjekësia kineze Vjeshta është stina e ndryshimeve, dita bëhet më e shkurtër, nata më e gjatë. Në vjeshtë, bien gjethet e pemëve. Përveç
Fustanet e thurur po bëjnë namin, janë të duhurit për gardërobën e vjeshtës (FOTO LAJm) Një nga tendencat më të përhapura të kësaj vjeshte do të jenë fustanet e thurur. Materiali i tyre është shumë i përsh
Ndjeheni të uritur tërë kohën? Këtu gjeni arsyet dhe këshillat Nëse stomaku juaj “kërkon” ushqim gjatë tërë kohës dhe e keni ndjenjën që jeni të zbrazët në stomak, duhet të dini se nu
Nëse ndjeheni të lodhur gjithë kohës, ju mund të vuani nga kjo sëmundje serioze A jeni duke u ndjerë të lodhur gjatë tërë kohës? A uleni në divan pas punës, dhe para se të kuptoni vetë keni rënë në
3 rregulla të arta për një jetë më të mirë seksuale Flisni më shumë Një komunikim i hapur midis partnerëve është mënyra më e mirë për të i zgjidhur problemet por
3 rregulla të arta për një jetë më të mirë seksuale Flisni më shumë Një komunikim i hapur midis partnerëve është mënyra më e mirë për të i zgjidhur problemet por edhe në
Nëse ndjeheni të këputur gjatë vjeshtës, ja disa këshilla nga mjekësia kineze Vjeshta është stina e ndryshimeve, dita bëhet më e shkurtër, nata më e gjatë. Në vjeshtë, bien gjethet e pemëve. Përveç
Kërcimi na ndihmon të jemi fizikisht të shëndetshëm Kërcimi është një aktivitet i këndshëm që ju ndihmon të qëndroni fizikisht të shëndetshëm dhe të shprehni ndjesitë.
Ushqimet që ju bëjnë të ndjeheni të uritur Shpesh na ndodh që kemi përfunduar ushqimin megjithatë pas disa minutash kemi nevojë që të hamë diçka të vogël. E kjo
Ja çfarë duhet të bëni pasi jeni fryrë nga një vakt i bollshëm Konsumimi i një vakti të madh ushqyes, mund të sjelle probleme të ndryshme të stomakut. Ju sigurisht ndjeheni të fryrë d
Ndjeheni gjthnjë të uritur? Zbulohet shkaktari Të gjithë e dimë që ushqimet e kripura na shtojnë etjen. Por, sipas një studimi të ri, nëse njerëzit e rrisin dozën e so
Ndjeheni të lodhur? Ja arsyet Sipas mjekëve, 10% e personave që shkojnë për t’u vizituar kanë si shkak të vizitës së tyre ‘lodhje të pashpjegueshme’.
Pse ndihemi të përgjumur gjatë ditës? Lodhja e ditës është një fenomen që na vjen si pasojë e ngarkesës që ne mund të kemi në punë ose në jetën në përgjithësi
Pse duhet të hani shpesh banane Bananet janë disa nga frutat më të shëndetshëm dhe të shijshëm për shëndetin. Ato duhet t’i përfshini rregullisht në ush
Pse ndjehemi të lodhur gjatë ditës? Gjatë ditës shpesh ndihemi të përgjumur dhe të lodhur dhe si zgjidhje shumë prej nesh gjejnë konsumimin e një kafeje tje
Zgjohu: Shkupi, qyteti i përmendorëve të turpit Lëvizja Qytetare "Zgjohu" ka reaguar ashpër ndaj vendosjes së pesë përmendorëve të reja në Shkup. "Po vendosen përmen
Ja çfarë ndikon në hormonet tuaja Hormonet receptorë ndikojnë në tërë sistemin e trupit, oreksin, peshën, ciklet, e në shumë gjëra të tjera. Por hormonet