999 rezultate për

ndikon

Nëse do të kesh bark të sheshtë, ka diçka që nuk duhet ta hash në drekë Nëse e ke prej kohësh dëshirën për të pasur bark të sheshtë dhe ia ke vënë vetes detyrë, ka disa hapa që duhen respektua
Studimi befasues nga Universiteti i Oksfordit: Si ndikon COVID-19 te shëndeti mendor Ndërkohë që pandemia u bë shumë muaj që është mes nesh dhe nuk dihet ende sa do zgjasë, deri sa një vaksinë e sigurt të
Si ndikon në organizëm ngrënia e dy bananeve në ditë për një muaj rresht Sipas shkencëtarëve dhe nutricionistëve, nuk është e qartë pse shumica e njerëzve në Perëndim preferojnë vendosjen e ban
E lexoni celularin shtrirë? Mësoni se çfarë ndodh me kockat tona Pyetje nga lexuesit: Mirëmëngjes! Kisha një pyetje për mjekët: leximi i celularit shtrirë për kohë të gjatë a ndikon në
Studimi i ri i hedh poshtë të gjitha, teknologjia nuk ndikon në gjumin e fëmijës suaj Koha që fëmijët shpenzojnë para ekranit të smartphoneve apo kompjutereve ka më pak efekt për sa kohë ata flenë, sugjeron
Nga muskujt tek lëkura! Shenjat që tregojnë se vuani nga ankthi Të gjithë, në përditshmëri vijmë në kontakt me situata që na shkaktojnë ankth. Shumë apo pak ai ndikon negativisht në di
Si ndikon vetmia në marrëdhëniet e përditshme? Sipas një studimi të kryer së fundmi, vetmia ndryshon mënyrën sesi truri reagon ndaj marrëdhënieve në jetën e përditshme
Si ndikon grupi i gjakut te koronavirusi Për një kohë të gjatë fokusi i hulumtimeve lidhur me COVID-19 ishte i përqendruar tek pacientët e rrezikuar për shkak të
Kriza e pandemisë nuk ndikon në çmimin e Koulibaly Qendërmbrojtësi i Napoli, Kalidou Koulibaly, pritet të jetë përsëri një nga emrat më të përmendur në merkaton e verës.
Mjeku: Maskat janë të domosdoshme, COVID-19 del nga rrugët e frymëmarrjes Doktor Genc Sulçebe, mjek në fushën e imunologjisë e cilëson si të domosdoshme mbajtjen e maskës për tu mbrojtur nga vir
Si ndikon izolimi tek menstruacionet Stresi është një ndër faktorët kryesorë që ndikon në ndryshimin e ciklit menstrual, aq më tepër tani që prej disa javësh
Kafeja po ndikon keq në shëndetin tuaj? Kuptojeni me këto shenja Nëse ju pëlqen të pini më shumë se një kafe gjatë ditës, nuk jeni të vetmit. Shumë njerëz e adhurojnë kafenë, mirëpo jo
Si ndikon izolimi tek menstruacionet Stresi është një ndër faktorët kryesorë që ndikon në ndryshimin e ciklit menstrual, aq më tepër tani që prej disa javësh
OBSH: Koronavirusi ndikon në luftimin e sëmundjeve të tjera Pandemia e koronavirusit ka një ndikim në luftën kundër sëmundjeve të tjera, siç është poliomieliti. Një fakt i tillë u
Thuhet se po mbron shqiptarët, si dhe sa ndikon vaksina e turbekulozit ndaj koronavirusit? Imunologu Genc Sulçebe ka folur këtë mbrëmje në emisionin “Opinion” për situatën e krijuar nga koronavirusi. Imunolog
Si po ndikon koronavirusi në pesë ligat kryesore të Evropës?, I ka rezistuar vetëm Premier League Koronavirusi ka afektuar edhe sportin. Shumë gara në sporte të ndryshme janë pezulluar gjithandej nëpër Evropë, shkak
Prokuroria apelon vendimin e gjykatës për Henri Çilin Prokuroria e Përmetit ka apeluar vendimin për ndryshimin e masës së sigurisë për Henri Çilin. Vendimi është apeluar
Çfarë është koronavirusi dhe si ndikon ai tek organizmi i njeriut Çfarë është COVID-19? COVID-19 është koronavirus, pjesë e një grupi të madhe virusesh që përfshijnë si virozat që shk
A ndikon moti te përhapja e koronavirusit, flet eksperti A do të zhduket virusi Korona me rritjen e temperaturave? Virologu Thomas Pietschmann shpjegon, se përse pranvera vërtet
Flasin shkenctarët: Si ndikon koronavirusi tek fëmijët, sa të rrezikuar janë Frika nga koronavirusi po i prek të gjithë, por sidomos prindërit që shqetësohen për fëmijët e tyre, veçanërisht ata shu