999 rezultate për

ndikoje

Cikloni godet Greqinë, si do të ndikojë në Shqipëri (VIDEO) Që prej ditës së djeshme deti Jon dhe Peloponezi perëndimor janë goditur nga një ciklon mesdhetar. Sipas mediave greke,
Çfarë i ndodh trupit dhe trurit pas 7 javësh izolim Vetë-izolimi në shtëpi për më shumë se 7 javë, ka ndikuar ndjeshëm në shëndetin mendor të njerëzve, por jo vetëm. Karant
Kurti: Pandemia s’duhet të ndikojë në mbylljen e Kosovës dhe Shqipërisë Aktivistët e Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Shqipëri ftuan sot kryeministrin Albin Kurti në një takim përmes internetit për t
Drake sapo pohoi se Rihanna vazhdon të ndikojë në jetën e tij, ja pse Trekëndëshi i dashurisë Rihanna, Chris Brown dhe Drake është komentuar shpeshherë nga të gjithë fansat e tyre. Pas ndarj
Ndryshimi i klimës do të ndikojë në ujin e pijshëm Shkrirja e akullit në male do të kërcënojë rreth dy miliardë njerëz në të ardhmen, paralajmërojnë shkencëtarët, duke për
Halloween-i i këtij viti sjell Mërkurin në prapavijë: Si do ndikojë në shenjën tuaj? Mbrëmja e Halloween-it, këtë vit vjen me një surprizë jo dhe aq të këndshme. Mërkuri hyn në prapavijë, sërish! Fjala
Deklaratat e Verushevskit për “bombat” nuk do të ndikojnë në lëndët e PSP-së Ish prokurorja speciale Fatime Fetai, para fillimit të seancës së sotme për “Dhuna në Komunën Qendër”, tha se deklarata
Listat e papastruara mun dtë ndikojnë rezultatin e zgjedhjeve Procesi i ri zgjedhor pritet që edhe këtë herë të karakterizohet me lista të papastruara. Një gjë e tillë sipas përfaqës
Ambasada amerikane bën njoftimin e rëndësishëm mbi Vettingun, SPAK-un dhe BKH-në (VIDEO) Ambasada Amerikane në faqen e saj zrtare në Facebook, ka ndarë një mesazh ku flet për reformën në drejtësisë, si po zbat
Valët Wi-Fi mund të ndikojë në fertilitetin mashkullor për këto arsye Nëse prej kohësh jeni përpjekur të keni fëmijë dhe nuk keni pasur sukses, përgjigja mund të jetë drejtë e në xhepin tuaj
Gjermani tenton të ndikojë në bllokimin e integrimit të Shqipërisë në BE Gjermania ka dërguar sinjalin e parë se çfarë do të ndodhë në mbledhjen e qershorit të Këshillit të Ministrave të BE-së,
Opozita bllokon projektligjin për konfiskimin e pasurisë, a do të ndikojë te liberalizimi? Projektligji për konfisikimin e pasurisë nuk ka kaluar në mbledhjen e sotme të Komisionit për Integrime Evropiane. Me
Formimi i ushtrisë do të ndikojë edhe te KFOR NATO ka qëndrim shumë të qartë. Aleanca e përkrahë zhvillimin e FSK-së në mandatin e tyre të tanishëm. FSK është forcë p
Rusia përpiqet të ndikojë në dialogun Kosovë-Serbi Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergeri Lavrov ka thënë se Bashkimi Evropian ka dështuar në synimet për të normalizuar rapo
Ramos, shkaktari që Conte nuk firmosi me Realin Sipas së përditshmes spanjollë “AS” dështimi i nënshkrimit të Antonio Conte me skuadrën e Real Madrid ka të bëjë me një
Mali i Zi vendos një ligj nacionalist që mund të ndikojë edhe te shqiptarët Qeveria e Malit të Zi i miratoi ndryshimet në Ligjin për Simbolet Shtetërore dhe Ditën e Shtetësisë së Malit të Zi, të c
Zidane vlerëson Sevillan: E merituan fitoren Real Madrid ka pësuar ndaj Sevillas me rezultat 2-1. Pas humbjes trajneri Zinedine Zidane, e ka pohuar se andaluzianët e
Rama: Vrasja e Ivanovicit do të ndikojë për mirë në bisedimet me Serbinë Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i intervistuar në emisionin “5 pyetje nga Babaramo”, në Report TV, ka folur edhe pë
Zaev në foltore, flet për largimin e Selës Kryeministri Zoran Zaev ka nisur t'iu përgjigjet pyetjeve të deputetëve. Ai theksoi se në shtet ligji duhet të jetë i ba
Rritet çmimi i derivateve dhe ujit në Maqedoni Sipas analizës së TV Nova, është mëse e pritshme që të kemi çmime më të larta të derivateve të naftës, dizelit dhe benzi