999 rezultate për

ndikimin

Ishte nën ndikimin e drogës dhe alkoolit, ish-boksieri vret me thikë të dashurën Ish-boksieri britanik Andreë Wadseorth ka vrarë me thikë të dashurën e vet, Melissa Belshaë teksa ishte nën efektin e dr
Mbipesha rrit moshën, mëso ndikimin e kilogramëve të tepërt në tru Në një studim të fundit ndërsektorësh, studiuesit analizuan ndikimin e obezitetit në tru dhe zbuluan se truri i njerëzve
Nisuni për plazh! Nesër temperaturat priten të shkojnë deri në 41°C Java e fundit e korrikut, është përfshirë nga një valë e nxehtë afrikane në të gjithë vendin. Ditët e fundit do të regji
Kurti ngre alarmin: Po vjen grusht-shteti nga Rusia (VIDEO) Kryeministri në detyrë, Albin Kurti po paralajmëron një rrezik që i vjen Kosovës nga një fuqi tjetër ndërkombëtare. A
LISTA/ Ronaldo futbollisti me ndikimin më të madh në botën e futbollit Cristiano Ronaldo është futbollisti më me ndikim në botën e futbollit dhe një nga tre njerëzit më me ndikim në këtë spor
As nuk e kishit imagjinuar ndikimin e aromës së mollës dhe kastravecit në psikologjinë tuaj Konsumimi i mollëve jeshile dhe kastravecave i bën shumë mirë shëndetit, por e keni menduar si ndikon aroma e tyre në ps
Flasin ekspertët: Edhe reçipetat kanë ndikimin në kohën e koronavirusit Nëse i keni hedhur reçipetat tuaj tani kur jeni duke punuar nga shtëpia, ose duke izoluar vetveten, atëherë jeni në rrez
As nuk e kishit imagjinuar ndikimin e aromës së mollës dhe kastravecit në psikologjinë tuaj Konsumimi i mollëve jeshile dhe kastravecave i bën shumë mirë shëndetit, por e keni menduar si ndikon aroma e tyre në ps
Ndjekje si në filma, i riu në Elbasan "fluturon" në autostradë nën ndikimin e alkolit Policia ka ndaluar një të ri pasi po "fluturonte" në autostradë. Ndalimi ka ndodhur pas një ndjekje disa minutëshe n
As nuk e kishit imagjinuar ndikimin e aromës së mollës dhe kastravecit në psikologjinë tuaj Konsumimi i mollëve jeshile dhe kastravecave i bën shumë mirë shëndetit, por e keni menduar si ndikon aroma e tyre në ps
Mos iu gëzoni ujljes së temperaturave, kur kthehet "ferri" Nga dita e djeshme tempeturat e ajrit kanë qenë më të ulta duke dalë kështu nga i nxehti i madh që shoqëroi javën e shku
Dita e nxehtë, surprizon moti gjatë pasdites Edhe sot, vendi ynë mbetet në ndikimin e masave ajrore të nxehta me origjinë afrikane duke diktuar mot të kthjellët dhe
Zhurma zjell këto ndikime në zemër Për këtë arsye, aktivizohet sistemi nervor qendror dhe çlirohet adrenalina, e cila nga ana e saj shkakton një ngushtim t
Mos dilni pa çadër nga shtëpia, shiu mund të fillojë nga çasti në çast Mesa duket ditët me shi do të na shoqërojnë dhe në ditët e para të muajit qershor. Sipas Meteoalb, orët në vijim paraq
Haradinaj: Rusia kërkon të shtrijë ndikimin e saj në Kosovë “Rusia ka një axhende përmes së cilës tenton të shtrijë ndikimin e saj në Kosovë dhe ashtu si në të gjithë rajonin e Bal
Meta flet për ndikimin rus në Shqipëri: Palët politike po thellojnë krizën Presidenti Ilir Meta, me anë të një deklarate për mediat ka reaguar në lidhje me krizën që ka përfshirë vendin që me dje
Kapen 26 shoferë të alkolizuar në rrugët e Shkupit Departamenti i Sigurisë së Trafikut Rrugor në Sektorin për Punë të Brendshme Shkup, mbrëmë nga ora 23.00 deri në orën 05
Rama zë mend: Rrëzon dy kërkesat e çuditshme serbe për Kosovën Në disa raste, kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, kemi parë që ka folur në emër të Kosovës për çështje madhore, sidomos
RAPORTI/ Turqia po hyn vrullshëm në Shqipëri, Rusia nuk ka asnjë ndikim Fondacioni Konrad Adenauer ka publikuar një raport mbi ndikimet e aktorëve të jashtëm në Ballkanin Perëndimor. Fondacion
Britanikët kërkojnë kontroll mbi mediat sociale Ligjvënësit britanikë kërkojnë të vendoset një lloj kontrolli mbi rrjetet sociale duke paralajmëruar për një krizë të de