999 rezultate për

ndikim

Harta e "CIA-s në hije" trondit Greqinë dhe Rusinë Një hartë e publikuar sëfundmi nga kompania amerikane "Stratfor", e njohur ndryshe si "CIA në hije" për shkak të ndikimi
"A ka ndikim Tom Doshi në PS?" Balla i shmanget pyetjes Sekretari i Përgjithshëm i PS-së, Taulant Balla në një komunikim me gazetarët është pyetur lidhur me ndikimin që deputet
Kreu i OBSH paralajmëron njerëzimin: COVID-19 nuk do jetë pandemia e vetme! Për kreun e Organizatës Botërore të Shëndetësisë, koronavirusi nuk do jetë pandemia e fundit që do kalojë njerëzimi.
164 vjet më parë u lind njëri nga presidentët më me ndikim të shekullit 20 Më 28 dhjetor 1856, u lind në Staunton të Virginia, Thomas Woodrow Wilson, i cili do të bëhej presidenti i 28 i Shteteve
Hakimi apo Hernandez? Cili kishte më shumë ndikim në Serie A? Theo Hernandez dhe mbrojtësi i djathtë i Interit, Achraf Hakimi kanë sjellë ndikim shumë pozitiv në klubet e tyre që nga
HOROSKOPI/ Për luanët ka ardhur momenti të largohen nga personat që kanë ndikim te ju Dashi Kur bëhet fjalë për një shenjë kaq të zjarrtë dhe të ndjeshme sa e juaja, është e lehtë të kuptosh se të qëndroni
Ishte nën ndikimin e drogës dhe alkoolit, ish-boksieri vret me thikë të dashurën Ish-boksieri britanik Andreë Wadseorth ka vrarë me thikë të dashurën e vet, Melissa Belshaë teksa ishte nën efektin e dr
Një orë gjumë më tepër, efektet e papritura dhe ndikimi në organizëm Kur vjen koha për t’u zgjuar, njeriut i duket sikur edhe pesë minuta shtesë në shtrat kanë rëndësi. Në disa raste këto p
Ibrahimovic "çmend" Italinë, ka më shumë ndikim se CR7 Skuadra e Milanit ka filluar në mënyrë perfekte edicionin e ri në Serie A.Në katër ndeshjet e para,"Rossonerët" kanë kat
Mbipesha rrit moshën, mëso ndikimin e kilogramëve të tepërt në tru Në një studim të fundit ndërsektorësh, studiuesit analizuan ndikimin e obezitetit në tru dhe zbuluan se truri i njerëzve
U dënua me 4 vite burg, PD i del në mbrojtje Fran Frrokajt Pas dënimit me 4 vite burg të ish-kreut të bashkisë Lezhë, Fran Frrokaj ka ardhur edhe reagimi i PD. Sekretari i për
Ngrohja globale, ndikim në Arktik Shkencëtarët kanë zbuluar se me rritjen e temperaturës së Tokës, është shkëputur një shtresë antike akulli me sipërfaqe
Nisuni për plazh! Nesër temperaturat priten të shkojnë deri në 41°C Java e fundit e korrikut, është përfshirë nga një valë e nxehtë afrikane në të gjithë vendin. Ditët e fundit do të regji
Hiqet taksa për legalizimet, nuk do të jetë kusht për tapinë Taksa e ndikimit në infrastrukturë nuk do të jetë më kusht për marrjen e lejes së legalizimit. Komisioni i Ekonomisë ka
Ndikimi i Kosovës në zgjedhjet e 15 korrikut në Maqedoni Në ditët e fundit të fushatës, partitë politike në Kosovë kanë filluar shtrojnë ndikimin e tyre në zgjedhjet e 15 korrik
Kurti ngre alarmin: Po vjen grusht-shteti nga Rusia (VIDEO) Kryeministri në detyrë, Albin Kurti po paralajmëron një rrezik që i vjen Kosovës nga një fuqi tjetër ndërkombëtare. A
LISTA/ Ronaldo futbollisti me ndikimin më të madh në botën e futbollit Cristiano Ronaldo është futbollisti më me ndikim në botën e futbollit dhe një nga tre njerëzit më me ndikim në këtë spor
"Maks Velo tablo me ndikime të huaja, në dosje kemi materiale që mund t' ja japim shokut Enver" Publikohet një raport-informacion i panjohur i përpiluar nga sektori i Arteve Figurative pranëpjimageLidhjes së Shkrimta
As nuk e kishit imagjinuar ndikimin e aromës së mollës dhe kastravecit në psikologjinë tuaj Konsumimi i mollëve jeshile dhe kastravecave i bën shumë mirë shëndetit, por e keni menduar si ndikon aroma e tyre në ps
Një studim i ri zbulon vendet e punës më të rrezikuara nga ndikimet e menjëhershme nga coronavirusi Reagimi ndaj coronavirusit të ri – përmes urdhrave dhe udhëzimeve të qëndrimit në shtëpi dhe distancimit shoqëror – mund