999 rezultate për

ndihmuar

Shkrumbohet banesa në Fushë Krujë Një banesë është shkrumbuar nga flakët në Fushë-Krujë, ndërsa ka shpëtuar mrekullisht një e moshuar. Policia njofton
Rama asnjë plan për të ndihmuar bizneset: I hoqëm taksat Kryeministri Edi Rama ka folur nga Berati ditën e sotme për situatën e pandemisë në vend, ku ndër të tjera la të kuptohe
Veterani i luftës nxjerr shtëpinë në shitje për të ndihmuar Thaçin, çmimi që i ofruan Një banor i fshatit Bare të Shalës së Bajgorës, ka nxjerrë në shitje shtëpinë me 1 hektar tokë për të ndihmuar mbrojten
I madh në fushë dhe jashtë saj, Ronaldo dhe Georgina dhurojnë para për trajtimin e një 7 vjeçari me kancer Cristiano Ronaldo dhe partnerja Georgina Rodriguez kanë dhuruar për të ndihmuar në financimin e trajtimit të kancerit të
Kjo kompania po bën miliona duke ndihmuar nxënësit të kopjojnë në teste Ndoshta nuk ju kishte shkuar asnjëherë nëpërmend, por erdhi dita, kur kopjet për provim të blihen. Quhet “chegging” dhe
Shkodra nën ujë, kërkohet gatishmëri nga ushtria për t'i ndihmuar Shirat e vazhdueshme kanë ngritur alarmin e përmbytjeve në qytetin e Shkodrës. Vete Bashkia e qytetit njofton se pas
Çudit ministri turk: Nuk na i ka errësuar sytë pasuria, me Ramën bëmë plane për Ballkanin Ministri i Brendëshëm turk, Suleyman Soylu ka përdorur rastin e Shqipërisë si shembull për të theksuar se Turqia po ndih
DETAJET/ I riu mbetet i mbyllur në banesë, fqinji thërret policinë për ta ndihmuar por arrestohet Një i ri shqiptar mbeti i mbyllur në shtëpi dhe një fqinj u përpoq për ta ndihmuar për më kot. Duke parasysh vështirë
Përmbyllet me sukses faza e parë e kërkimit shkencor Corona-Al nga Imperial College London Përdoruesit e DreamLab në mbarë globin kanë ndihmuar shkenctarët e Imperial College London të përshpejtojnë fazën e parë
Felix dhe fotot nudo, lojtari tregon se si e ka ndihmuar suksesi me femrat Sulmuesi i Atletico Madridit, Joao Felix, ka folur në lidhje me famën që i ka dhënë futbolli. Ai është i lidhur, por ka
Barella për trajnerin Conte: Më ka ndihmuar shumë, ndihem më i matur Mesfushori i Interit, Nicolo Barella ka thënë se trajneri Antonio Conte i ka ndihmuar shumë. 23-vjeçari kaloi në “San
Bariu rezultoi pozitiv me Covid-19, kryebashkiaku e ndihmon duke ruajtur delet Një histori e jashtëzakonshme solidariteti vjen nga Italia. Gaspare Giacalone është kryebashkiaku i Petrosino, një qytet
Calabria dëshiron të rinovojë kontratën me Milanin Mbrojtësi i AC Milanit, Davide Calabria dëshiron të rinovojë kontratën më shumë se qershori i vitit 2022. Lojtarit i
"U përpoq të na ndihmonte", fqinja tregon takimin me Kujtimin disa orë para sulmit vrastar Të tjera detaje dalin në dritë rreth 20-vjeçarit Kujtim Fejzullai, me origjinë shqiptare nga Maqedonia e Veriut dhe i li
"Ka ndihmuar familjen time", Lei Kraja zbulon kujt ja dha votën në Amerikë (FOTO LAJM) Në emisionin e sotëm në Ftesë në 5, në Top Channel, u diskutua tema më në zë e momentit “Zgjedhjet presidenciale në Amer
E RËNDË/ U detyrua nga e ëma të hajë jashtëqitje e të vjella për vite me radhë, vdes 35 vjeçarja Një grua që vuajti vite tortura fizike dhe mendore nga nëna e saj “sadiste” kujdestare dhe vazhdoi të bëhej një avokate
5 mënyra për të ndihmuar njerëzit që djersijnë shumë Disa nga ne kanë më shumë vapë se të tjerët, gjë që i bëjnë të djersijën edhe më shumë: por, sa më shumë të djersish, aq
4 rregulla për të ndihmuar dyfishimin e jetëgjatësisë së telefonit Teknologjia është vendosur fort në jetën tonë të përditshme. Të gjithë jemi të varur nga telefonat e mençur dhe në mo
5 mënyra për të ndihmuar njerëzit që djersijnë shumë Disa nga ne kanë më shumë vapë se të tjerët, gjë që i bëjnë të djersijën edhe më shumë: por, sa më shumë të djersish, aq
Lihet në burg Sebastjan Mali, detaji që e nxorri zbuluar në atentatin ndaj Billës Gjykata e Apelit ka lënë në fuqi masën e sigurisë “arrest me burg” për Sebastjan Mali, të dyshuar si bashkëpunëtor në vr