999 rezultate për

ndihmojne

Koeman nuk ia përton presidentit të Barçës: Deklaratat tuaja për Messin nuk na ndihmojnë Trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman ka kritikuar një deklaratë të fundit të bërë nga presidenti aktual i klubit, Carles
Fati dhe VAR ndihmojnë Brighton të marrë 1 pikë ndaj Liverpoolit (VIDEO) Brighton ka marrë një pikë shumë të vlefshme përballë Liverpool, duke barazuar 1:1, me vendasit që golin e shënuan në ko
Nga problemet me jashtëqitjen tek trajtimi i anemisë, pse duhet të hani sa më shumë hurma Shpeshherë është quajtur edhe si “Pema e paqes” për shkak të mbijetesës së bombës në Nagasaki, Molla e Lindjes, Pema e 7
4 zakonet para gjumit që ju ndihmojnë të humbisni peshë gjatë natës Gjatë natës trupi juaj djeg midis 300 dhe 400 kalori! Kjo pothuajse është e barabartë me sasinë e energjisë që harxhoni
9 mënyra të thjeshta për të dalluar një parfum autentik nga një i rremë (FOTO LAJM) Ndërsa ka më shumë të ngjarë që të hasni një parfum të rremë gjatë kontrollit me sy të stendave të tregut, shumica e kon
Pse sëmuremi më lehtë kur jemi të stresuar? Stresi afatgjatë ka një ndikim mjaft negativ në shëndetin mendor por edhe fizik. Kur njeriu përballet me stresin, tru
6 ushqime që na ndihmojnë të biem në peshë - Kokoshka Kokoshkat janë të lehta e të shëndetshme. Përmbajnë protetina dhe shumë vitamina e minerale, përfshirë kal
Qerpikë të vegjël? Ushqimet që duhet të hani 1- Vezët Janë të pasura me proteina. Flokët dhe qerpikët janë të përbëra nga keratina dhe ushqimet e pasura me prote
6 hapat se si të largoni një ves të keq Çdo ves i keq mund të ndryshohet, thonë psikologët. Shumica e njerëzve kanë vese të ndryshme të cilat do të donin ti
Jeta do të bëhet më e lehtë: Disa këshilla me vlerë që do ju ndihmojnë se si mund të ndalosh së dashuri dikë që nuk të do Të biesh në dashuri me një person që nuk mund ta kesh mund të ndikojë seriozisht në vetëvlerësimin dhe vetëbesimin tënd.
Shtatë ushqimet që forcojnë imunitetin dhe mbajnë larg gripin Sezoni i gripit dhe i viruseve është duke na sprovuar me shëndetin tonë, ndaj të gjithë duam të bëjmë gjithçka që mundem
Tre fruta perfekte për eleminimin e rrudhave Frutat dhe perimet ndikojnë në shëndetin e lëkurës sonë. Mirëpo janë tre prej tyre të cilat kanë një efekt më të madh në
Jeta do të bëhet më e lehtë: Disa këshilla me vlerë që do ju ndihmojnë se si mund të ndalosh së dashuri dikë që nuk të do Të biesh në dashuri me një person që nuk mund ta kesh mund të ndikojë seriozisht në vetëvlerësimin dhe vetëbesimin tënd.
Çfarë duhet të hamë në darkë e çfarë jo, për një gjumë sa më të mirë Sipas ekspertit të gjumit të britanikes Independent, Sammy Margo, ka një listë ushqimesh të duhura për kohën para gjumit
Lëngjet të cilat ju ndihmojnë të luftoni aneminë Nëse dëshironi që ta trajtoni aneminë dhe po ashtu të ndiheni me energji si kurrë më parë gjatë gjithë ditës, atëherë kë
Si ta ruash sa më gjatë ngjyrën e plazhit, 6 mënyra të thjeshta që të ndihmojnë Para se të nisesh me pushime, qëllimi kryesor është i njëjtë për pothuaj të gjitha femrat: sa më shumë ngjyrë të errët.
Italia i kthen "nderin" Shqipërisë, mbërrijnë mjekët që do të ndihmojnë luftën me COVID-18 Duket se ka ardhur dita që ndihma që Shqipëria i dha Italisë, të kthehet pas. 7 mjekë e infermierë kanë ardhur si ndi
11 shenja që ju ndihmojnë të njihni shpirtin tuaj binjak Ka shumë teori që përcaktojnë kuptimin e një shpirti binjak, por ekziston teoria e ndarjes së energjisë në dy gjysma dh
Arsyeja pse çaji dhe boronicat nuk duhen larguar nga dieta ushqimore Komponimet natyrore të gjetura te boronicat dhe caji njihen të kenë vetitë mbrojtëse që ndihmojnë në rregullimin e siste
Si të digjni kalori gjatë pushimeve pa shkuar në palestër? (FOTO LAJM) Pushimet janë një kohë e shkëlqyeshme që jo vetëm na japin mundësinë të largohemi nga stresi dhe lodhja nga puna, por ed