999 rezultate për

ndihmes

Miratohet dhënia e ndihmës prej 400 mijë lekësh të vjetra për punëtorët e rafinerisë së Ballshit Këshilli i Ministrave ka miratuar dhënien e ndihmës prej 400 mijë lekësh të vjetra në muaj për punonjësit dhe ish-punonj
Nuk kanë fund çudirat në Kosovë, Maradona u bë "sherr" që Duro shkarkoi ndihmësin e tij Ngjarje interesante shkarkimesh kanë ndodhur gjatë këtyre ditëve tek Feronikeli. Kryetrajneri Klodian Duro shkarkoi n
FMN për Shqipërinë: Paketa e ndihmës anti-Covid, më e ulëta në Europë Fondi Monetar Ndërkombëtar publikoi parashikimet e reja për ekonominë e Europës, në të cilat shihet se Shqipëria ofroi m
Një tjetër ndihmës i Trumpit infektohet me COVID-19 Një tjetër ndihmës i presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, u infektua me koronavirus. Stephen Miller
17 vite si miq dhe si ndihmëstrajner, Buvac sulmon keq Klopp Zeljko Buvac mbahet mend si ndihmësi i Jurgen Kloppi, ku së bashku trajnuan skuadra për 17 vite. Trajneri gjerman dhe
Paketat e ndihmës, mbyllet sot afati i ankesave për atë që nuk e kanë marrë Sot është dita e fundit kur qytetarët mund të dorëzojnë ankesat e tyre për mosmarrjen e paketave të ndihmës gjatë karant
Sherri me armë të ftohta në Pogradec, reagon Policia Pas raportimeve për një ngjarje të ndodhur këtë të hënë në Pogradec, ku mbetën të plagosur dy persona, ka ardhur edhe re
Stafi i Kukësit i plotë, ish-ndihmësi i Shkëmbit bëhet me ekip të ri Iris Selimi, i cili ka qenë pjesë e Skënderbeut në të shkuarën dhe më pas ka bashkëpunuar me Bledi Shkëmbin te Liria e P
SHBA ndihmon Shqipërinë me 29 mijë teste anti COVID-19 Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka ndihmuar autoritetet shëndetësore shqiptare. Në Institutin e Shëndeti
Kush është ndihmëstrajneri i ri i Manchester City, nuk ka fituar trofe në 37 vjet karrierë, por Guardiola ka mësuar shumë nga ai Kur u pa emri i tij si numër dy në stolin e Manchester Cityt, krijoi shumë huti në botën e futbollit, sidomos atë anglez
''Jemi gati për marrëveshje me Shqipërinë'', FMN: Paketat e ndihmës të shkojnë te nevojtarët Shefja e re e Misionit të FMN-së për Shqipërinë, Yan Sun dhe shefi në ikje, Jan Kees Martijn, në një intervistë të përba
COVID-19/ Udhëzimet se si mund të aplikoni për ndihmën e qeverisë Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve iu ka ardhur në ndihmë të gjithë të interesuarve, për mënyrën se si duhet të aplikoj
Ministri Ahmetaj përtypet kur dëgjon paketën e ndihmës në Maqedoninë e Veriut (VIDEO) Ministri për Shtetin, Sipërmarrjen, Rindërtimin dhe sëfundmi për Covidin, Arben Ahmetaj, u shfaq sot në Opinion, për të
Basha publikon videon: Çdo ditë që kalon për ta është një ditë pa bukë (VIDEO) Përmes një videoje ku flasin qytetarë të ndryshëm në vend rreth problematikave që po përballen, Lulzim Basha shprehet se
Zbulohet mashtrimi i qeverisë, PD: Asnjë nuk do të paguhet për 18 ditët e Marsit Opozita thekson se Qeveria nuk do të paguajë asnjë qindarkë për lënien pa punë në mars sipas saj të mbi 1 milion shqipta
Ndihmësi infektohet me Covid-19, Mbretëresha merr menjëherë vendimin Një nga punonjësit e stafit të Pallatit Mbretëror ka rezultuar i prekur me koronavirus. Me të mësuar këtë, Mbretëresha E
Kishte kontakt me një të prekur nga koronavirus, futet në izolim ndihmës trajneri i Ajax Ndihmës trajneri i Ajaxit, Christian Poulsen është në izolim pasi kishte kontakt me një të prekur me koronavirus. Po
Çfarë tha ndihmës trajneri i Barcelonës që e acaroi Messin në "El Clasico" (VIDEO) Lionel Messi raportohet se ka pasur një diskutim të ashpër me ndihmës trajnerin e Barcelonës Eder Sarabia përgjatë "El C
U pezulluan për kultivim të narkotikëve, Gjykata e Krujës rikthen në detyrë 2 policët Dy nga shtatë efektivët e policisë që u pezulluan për shpërdorim të detyrës janë rikthyer në punë me vendim të Gjykatës.
Pezullohen nga detyra 7 efektivë policie, ku gabuan "blutë" Janë pëzulluar nga detyra 7 efektivë policie të cilët dyshohen se kanë abuzuar me detyrën. Sipas SHÇBA, Drejtoria Raj