999 rezultate për

ndihmen

Interi likujdon Sassuolon (VIDEO) Interi ka fituar 3-0 ndaj Sassuolo. Skuadra e Contes kaloi në epërsi me golin e Alexis Sanchez. Dhjetë minuta kalu
Dita e 14 e grevës së naftëtarëve, tre prej tyre nisen me urgjencë në spital Në ditën e 14 të grevës të naftëtarëve të Ballshit, gjendja shëndetësore e 3 naftëtarëve është rënduar. Ata janë dërguar
Ngrihet dron në ndeshjen mes Tiranës dhe Cervena Zvezdës? Burime për Top Channel bëjnë me dije se një grup personash, jo të tifo grupit ‘Fanatics’ mund të ngrenë një dron me n
Policia nxjerr foton e kërkon ndihmën e qytetarëve: Ky person është i rrezikshëm! (FOTO LAJM) Policia e Kosovës kërkon ndihmën e qytetarëve, për të gjetur vendodhjen e shtetasit Cenë (Avdyl) Isenaj, pasi akuzohet
Shpërthimi në Liban, BE e lëshon dorën ndërsa SHBA rezervohet, këto janë shifrat e dhuruara deri tani Shtetet e Bashkuara kanë premtuar mbi 17 milionë dollarë ndihmë fillestare për Libanin, pas shpèrthimit në portin e Bejr
E braktisur nga prindërit dhe në gjendje të rëndë shëndetësore, Zejnepi ka nevojë për ndihmën tuaj Zinepe Iseini, e lindur në vitin 1988 nga Gostivari, është një vajzë 29 vjeçare, e vetmuar, e pa punësuar, jeton me ndih
Rama falenderon BE-në për ndihmën dhe ka një thirrje: Të shmangim rimbylljen Kryeministri i vendit, Edi Rama ditën e sotme që është edhe Dita e Europës, ka falenderuar ambasadorin e BE në vendi
COVID-19/ Udhëzimet se si mund të aplikoni për ndihmën e qeverisë Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve iu ka ardhur në ndihmë të gjithë të interesuarve, për mënyrën se si duhet të aplikoj
Basha përshëndet ndihmën 1.2 milion dollarë të SHBA për COVID-19 në Shqipëri Kreu i Partisë Demokratike ka shprehur mirënjohjen ndaj ShBA dhe Ambasadës amerikane në Tiranë për ndihmën prej 1.2 mili
Nga milioner në i varfër brenda pak minutash, çfarë i ndodhi qytetarit që shkoi të marrë ndihmën ekonomike Një burrë në Indiana të Shteteve të Bashkuara të Amerikës shkoi të tërhiqte pagesën prej 1700 dollarësh të akorduar nga
Albin Kurti kërkon ndihmën e emigrantëve për situatën nga Covid-19 Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka kërkuar ndihmën e emigrantëve për tejkalimin e situatës me COVID-19. Ai përme
Banka Botërore bën gati ndihmën për Kosovën, rrezikon për shkak të pandemisë Banka Botërore po bën gati një program me vlerë 120 milionë euro për të ndihmuar Kosovën në menaxhimin dhe zbutjen e ndi
Dhimbja vazhdon edhe për bluzat e bardha, shkon në 100 numri i mjekëve të vdekur në Itali Ka shkuar në 100 numri i mjekëve që humbin jetën në Italinë fqinje. Mbi 17.600 viktima regjistrohen deri më tani në s
EMRI/ 38-vjeçari në Elbasan gjendet i vdekur në banesën e tij Një 38-vjeçar është gjetur i pajetë në banesën e tij rreth orës 22:00 të së mërkurës në qytetin e Elbasanit. Vdekja e
De Biazi i lumtur për ndihmën ndaj Italisë: Shqipëria ka zemër të madhe (FOTO LAJM) Xhani De Biazi, ish-trajneri i Kombëtes kuqezi, ka folur për të përditshmen torineze “TuttoSport”, duke u ndalur te gjes
Rama publikon kurbën e përditësuar: Me ndihmën e Zotit do ia dalim (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama ka publikuar sërish sot kurbën e personave të prekur nga COVID -19. Në grafikun e paraqitur nga
Fevziu kujton ndihmën e Italisë: Dërgimi i mjekëve ishte detyrim historik Moderatori dhe gazetari i njohur Blendi Fevziu e ka konsideruar jo vetëm solidaritet nga Shqipëria dërgimin e 30 mjekëve
IKSHPK kërkon edhe një herë ndihmën e qytetarëve për të parandaluar koronavirusin Instituti Kombëtar i Shëndetësisë ka apeluar qytetarët t’u përmbahen rekomandimeve të ekspertëve e të qëndrojnë në shtëp
A do çelen negociatat me BE-në? Rama paralajmëron përgjigjen e rëndësishme Kryeministri Edi Rama ka bërë një postim në rrjetin social “Facebook” ku ka paralajmëruar një komunikim me qytetarët sot
Pendarovski kërkon ndihmën e ndërkombëtarëve: Nuk e zgjidhim dot vetë problemin në drejtësi Të paktën 80 përqind e ligjit për Prokurorin Publike është bërë nga ekspertë të huaj. Thelbi i ligjit nuk është të lini