999 rezultate për

ndihme

E moshuara denoncon grabitjen: Me rrip më lidhën këmbët, ndërsa me çarçaf duart! Një 60-vjeçare ka kaluar momente tmerri nga disa grabitës që në mesnatë i hynë në dhomën e gjumit dhe pasi e lidhën e kë
Interi likujdon Sassuolon (VIDEO) Interi ka fituar 3-0 ndaj Sassuolo. Skuadra e Contes kaloi në epërsi me golin e Alexis Sanchez. Dhjetë minuta kalu
Zhduket i riu nga Malisheva, familja kërkon ndihmë për ta gjetur Jetmir Rudi, 28 vjeçar, që nga dita e shtunë është zhdukur dhe familja nuk di asgjë për fatin e tij. Familja Rudi nga
Miratohet dhënia e ndihmës prej 400 mijë lekësh të vjetra për punëtorët e rafinerisë së Ballshit Këshilli i Ministrave ka miratuar dhënien e ndihmës prej 400 mijë lekësh të vjetra në muaj për punonjësit dhe ish-punonj
COVID-19/ Kush nuk e beson koronavirusin, të mos i jepet ndihmë në spital Një ekonomist zviceran, deklaroi se të gjithë ata që mohojnë ekzistencën e Covid-19, nëse infektohen dhe kanë nevojë për
Akuzat për UÇK, Basha i përgjigjet ashpër Ramës Kreu i PD, Lulzim Basha ka reaguar ndaj akuzave të Ramës për UCK, si trillime. Sipas Bashës, Shqipëria është vendi q
2-vjeçari ka ujë në kokë, familja lutet për ndihmë: Na e shpëtoni! Stafi i emisionit “Shqiptarët për shqiptarët” udhëtoi në qytetin e Gjirokastrës. Në çdo shtëpi që gazetarët shkojnë gjej
Nuk kanë fund çudirat në Kosovë, Maradona u bë "sherr" që Duro shkarkoi ndihmësin e tij Ngjarje interesante shkarkimesh kanë ndodhur gjatë këtyre ditëve tek Feronikeli. Kryetrajneri Klodian Duro shkarkoi n
Basha vë qytetaren "përballë" Ramës: Nuk ka marrë asnjë qindarkë! Kreu i PD-së, Lulzim Basha e ka nisur ditën me një video nga premtimet e kreut të qeverisë Edi Rama për rimbursimin e il
Duhet të kërkoni ndihmë! 8 shenjat që tregojnë se jeni të varur nga sek*i Është e pamundur të mësohet nëse dikush është i varur nga seksi, pa u këshilluar me një terapist, por ekzistojnë disa sh
47 vjeçarja kërkon ndihmë nga Policia: Më shpëtoni nga ish e dashura e burrit Një 47-vjeçare, e cila përfundoi në dyert e gjykatës për t’u ndarë nga bashkëshorti, këmbëngul në polici se po kërcënohe
Makina bie nga ura, të rinjtë thirrje për ndihmë: O Zot na ndihmo! Një aksident i rëndë ka ndodhur në Gjirokastër mbrëmjen e sotme por fatmirësisht pa viktima. Një cift bashkëmoshatar
Disa këshilla se si ta përballoni valën e dytë të Covid-19 dhe karantinimin e mundshëm Me rastet e infektuara vazhdimisht në rritje, pos kujdesit nga infektimi ne gjithashtu duhet të kujdesemi më shumë edhe
Makina e policisë përplas motorin në Kombinat Një makinë policie ka aksidentuar një motorrist ditën e sotme në Kombinat, Tiranë. Policia njofton se makina drejtohe
Tërmeti tragjik vendos paqe mes Turqisë e Greqisë, Athina vetëofrohet për ndihmë Tërmeti i fuqishëm që goditi sot Izmirin dhe ishullin grek të Samos, ka vënë paqen mes dy vendeve. Kryeministri Kyria
Tifozët e Liverpool nuk paguajnë për transmetime live, parat i dhurojnë si ndihmë për ushqim Tifozët e Liverpool kanë dhënë një shembull të mirë. Në Angli, një debat i madh është hapur mbi ushqimin falas nëpër
Pamje të pazakonta: Anija me 4 mijë ton mallra lufton mes dallgëve gjigande (VIDEO) Këto janë pamjet e tmerrshme ndërsa tre anije shpëtimi luftuan me dallgët gjigande 6 metra për të parandaluar që një ani
FMN për Shqipërinë: Paketa e ndihmës anti-Covid, më e ulëta në Europë Fondi Monetar Ndërkombëtar publikoi parashikimet e reja për ekonominë e Europës, në të cilat shihet se Shqipëria ofroi m
Nuk ju kujtohet titulli i këngës? Google ju vjen në ndihmë Google ka një opsion të shkëlqyeshëm që mund t’ju ndihmojë të kujtoni titullin e këngës që keni në kokë. Mjafton të fish
Basha ngre alarmin: Sipërmarrësit e vegjël kan nevojë për ndihmë urgjente Kryedemokrati Lulzim Basha, është shprehur se biznesi i vogël është më i prekuri nga kriza ekonomike, dhe për përmirësim