999 rezultate për

ndihmave

Pamje dramatike në Fier, shpërndarja e ndihmave shndërrohet në miting (VIDEO) Pamjet e mëposhtme janë me të vërtetë alarmante shtuar faktin se aty ndodhen edhe efektivët e policisë, e bën ngjarjen a
Nis shpërndarja e ndihmave, Rama bën apelin e rëndësishëm (VIDEO) Në ditë të tilla, janë të shumë ata të cilët nuk kanë se si sigurojnë bukën e gojës. Kryeministri Edi Rama nën moton ''T
"Të ra telebingo mor qen", opozita reagon pas emërimit të Arben Ahmetaj (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama ka emëruar në detyrë Arben Ahmetajt si ministër shteti për programin e Rindërtimit. Nga ana tje
Menaxhimi i ndihmave, Braçe: Qentë i kishin shitur për 50 mijë lekë Zv.kryeministri Erion Braçe është i ftuar në emisionin “Përballë”, drejtuar nga gazetari Lutfi Dervishi. I pyetur lid
Publikuan videon e ndihmave, kallëzohen dy përfaqësuesit e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit Ndërkohë që në Shqipëri vazhdon gjendja e vështirë e pas tërmetit që mori 51 jetë, Policia e Shtetit i ka vënë qëllim ve
"Vetëm një simite dhe një bidon ujë kam marrë", banorët të pakënaqur me shpërndarjen e ndihmave Pas tërmetit të 26 nëntorit, ku humbën jetën 51 persona dhe u plagosën mbi 600 persona, mijera të tjerë mbetën në qiell
Kaos, radhë e shtyrje mes banorëve për të marrë ndihma Autorizimi i lëshuar nga Bashkia për banorët që të marrin ndihma duket se nuk po funksionon në gjimnazin “Leonik Thomeo”
Bes Kallaku pas vjedhjes së ndihmave: Haram e mallkuar kush përfiton! (FOTO LAJM) Tërmeti i 3 ditëve më parë ka shkaktuar dëme të mëdha, 50 jetë të humbura nën rrënoja, 900 të plagosur e qindra banesa t
Nuk ka menaxhim për ndarjen e ndihmave, "plas" sherri në Durrës Tërmeti ka lënë pas një panoramë tragjike. Qindra të pastrehë, e që po sajohn me ndihmat e momentit. Në gjimnazin "Le
Qytetari nga Vushtria dëshmon mungesën e menaxhimit të ndihmave Teksa ekipet e këkim-shpëtimi po punojnë dhe po ërkojnë nëse të tjerë trupa kanë mbeur poshtë rrënojave, problem tjetër
Denoncon aktori shqiptar: Policia e Shtetit po bllokon ndarjen e ndihmave! "Po hasim në rezistencë absurde të policisë së shtetit që për turp përpiqet të bllokojë ndihmat për qytetarët" Qytet
"Batanijet e ndihmave po shiten me 5 euro", bëni kujdes ku dhuroni (VIDEO) Si rrallëhere shqiptarët janë bërë bashkë në këto ditë zie për të ndihmuar ata në nevojë. Edhe disa personazhe publik
"Plisat" fillojnë grumbullimin e ndihmave për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri Ashtu siç ishte paralajmëruar më parë përmes një postimi në faqen zyrtare, grupi i tifozëve Plisat e ka filluar grumbull
Maduro i frikshëm nuk lejon që populli të marrë ndihma humanitare Zyrtarët e opozitës kanë thënë se ushtria e Venezuelës e ka bllokuar një urë në kufi me Kolumbinë para arritjes së një d
Hebrenjtë kërkojnë ndërprerjen e ndihmave amerikane për vendet që u radhiten me Palestinën Vota pro rezolutuës së Kombeve të Bashkuara për të mbajtur status neutral ndaj Jeruzalemit deri në zgjidhjen e konflikti
Lamtumirë Kejsi! Trupi i 9-vjeçares përcillet sot për në banesën e fundit Ditën e sotme i jepet lamtumira vogëlushes 9-vjeçare e cila u dorëzua dhe mbylli sytë në spitalin italian të Padovës, ku
Prag Bajrami, KMSH vijon shpërndarjen e ndihmave për familjet në nevojë (FOTO LAJM) KMSH në bashkëpunim me emisionin STOP - TV KLAN vijuan ushatën e shpërndarjes së pakove në disa familje në qytetin e Tir
DËBORA/ Helikopterët e FA vijojnë shpërndarjen e ndihmave në veri(FOTO LAJM) Kanë vazhduar pa ndërprerje edhe sot shpërndarja e ndihmave në zonat e bllokuara nga dëbora. Forca Ajrore në bashkëp
Rruga e vjetër Shkup-Kumanovë e bllokuar, qytetarët në pritje të ndihmave Reshjet e mëdha të borës që kanë rënë natën e kaluar kanë bllokuar shumë pjesë të qyteteve në Maqedoni. Shumë rrugë n
OKB-ja rinis dërgimin e ndihmave humanitare në Siri Organizata e Kombeve të Bashkuara do të rinisië dërgimin e ndihmave humanitare në Siri, të cilat u ndaluan pak ditë më p