999 rezultate për

ndihma

Kryetari i Novi Sadit i quan patriotë serbët e Hoçës së Madhe Kryetari i Novi Sadit, Millosh Vuçeviq ka zhvilluar një vizitë në Hoçë të Madhe të Rahovecit edhe i shpërndarë ndihma f
Shtëpia e Bardhë akuzon Rusinë për sulmet ndaj autokolonës me ndihma për Sirinë Shtëpia e Bardhë ka akuzuar Rusinë për sulmin vdekjeprurës mbi autokolonën që po dërgonin ndihma humanitare për sirianët
Rusia mohon të ketë sulmuar autokolonën me ndihma në Siri Ministria e Mbrojtjes së Rusisë, ka hedhur poshtë raportimet se autokolonës së OKB-së që po transportonin ndihma, janë
OKB-ja pezullon dërgimin e ndihmave humanitare në Siri Sulmi vdekjeprurës ndaj një autokolonë që po transportonte ndihma për në Aleppo, i ka detyruar Kombet e Bashkuara që t'i
Sulmohet autokolona me ndihma humanitare për Alepon, "zemërohet" SHBA SHBA-ja është "zemëruar" ndaj sulmit të një autokolone që po transportonte ndihma humanitare në afërsi të qytetit sirian
Bllokohen ndihmat, banorët e Alepos pa furnizime që më 7 korrik Stephen O'Brien ka deklaruar sot se ndihmat humanitare të OKB-së për popullsinë në pjesën lindore të Alepos, vijojnë të
Kerry: S’ka marrëveshje me Rusinë pa arritur ndihmat në Aleppo Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, porositi homologun e tij rus, Sergei Lavrov, se Uashingtoni nuk do të nisë fus
Ban Ki-moon kërkon lejimin e ndihmave në Siri Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-moon, u ka bërë thirrje SHBA-ve dhe Rusisë, që të kërkojnë nga p
Marrëveshje rekord, SHBA-të miliarda dollarë ushtrisë izraelite SHBA-të pas 10 muajsh bisedime, kanë aprovuar marrëveshjen më të madhe në të gjithë historinë amerikane, për të për të g
Greqia dërgon sërish ndihma tek zonat e përmbytura në Maqedoni Maqedonia e ka pranuar dërgesën e dytë me ndihma nga Greqia për zonat e prekura nga përmbytjet në vend, ka bërë të ditu
OKB pezullon ndihmat humanitare drejt Sirisë I dërguari i OKB-së për Sirinë, Staffan de Mistura, ka pezulluar ndihmat humanitare drejt Sirisë, duke përmendur dhunën
31.570.576 denarë janë mbledhur për zonat e përmbytura Kryqi i Kuq i Maqedoni'së ka informuar se deri më tani janë mbledhur rreth 31.570.576 denarë në llogari të Fondit për so
Nga nesër mund të çoni ndihma për në zonat e përmbytura me anë të postës Posta e Maqedonisë prej ditës së nesërme deri më 31 gusht do të hapë degët e saj në rrjetin postar për grumbullimin e nd
Ndihmat në Shkup, dyshime për keqpërdorim Ndihmat që ndahen për banorët e prekur nga vërshimet në Shkup, mendohet se po keqpërdoren nga persona të papërgjegjshëm,
Kosova dhuroi ndihma për Haitin, por nuk ndihmoi Hasanbegun në Shkup Pak vite më par, kur Haitin e goditi një tërmet shkatërrues, Kosova dhuroi 50 mijë euro, por ende nuk ka dhuruar asnjë c
“Shkëndija” dorëzon ndihma në Hasanbeg (FOTO LAJM) Iniciativa e Shkëndijës për të grumbulluar ndihma të cilat do t’u shkojnë familjeve të goditura nga përmbytjet e javë
Shkupi në nevojë për ndihma mjekësore Shkupi rezulton të jetë prekur nga semundjet infektive. Kjo ka sjellë që dhjetëra qytetarë nga venbanimet e Shkupit
Banorët e Hasanbegut të pakënaqur nga shpërndarja e ndihmave, dyshohet për abuzime Pakënaqësi, mllef, fyerje, grindje. Këto janë pamjet që shoqëronin vazhdimisht qytetarët, gjatë marrjes së ndihmave në s
Pistorius tenton të vetëvritet në burg Burgu po zbulohet si barrë e rëndë fizike dhe psikologjike për kampionin paralimpik Oscar Pistorius, i dënuar për vrasje
Aksident i rëndë në Fushë Kosovë, dyshohet për persona të lënduar (VIDEO) Një aksident i rëndë automobilistik ka ndodhur para pak çastesh në Fushë-Kosovës në afërsi të shkollës 'Mihal Grameno'.