999 rezultate për

ndihma

Si të trajtohet djegia në lëkurë Derisa uji i vakët dhe gazi steril mund t’ju ndihmojnë, akullin harrojeni pasi që krijon kundër-efekt, thonë dermatologë
Qytetarët e përmbytur s'pranojnë ndihmat e përplasen me Lelin për lumin (VIDEO) Banorëte përmbytur të Vlorës në Novoselë i janë drejtuar kryebashkiakut të Vlorës pas dëmeve të shumta të shkatuara nga
Skandal në Pogradec, ndihma sociale nuk ndahet prej dy muajsh Përfituesit e ndihmës ekonomike në Pogradec jan në pritje të ndarjes së atë pak ndihme ekonomike që jepet nga shteti shq
Përmbytjet në Shqipëri, Çairi dërgon ndihma për familjet e prekura Komuna e Çairit i ka ardhur në ndihmë familjeve shqiptare të prekura nga përmbytjet, duke i sjellë ndihma ushqimore dhe
Basha në jug: Emergjente ndihma me ushqime për të prekurit nga përmbytja Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ditën e sotme ka udhëtuar drejt zonave kritike në jug të vendit aty ku përmb
Gjermani jep 1 000 euro për çdo azilant që kthehet vullnetarisht, por me një kusht Gjermania mbështet me ndihma financiare azilantët që duan të rikthehen në vendlindje. Kujdes: afati i kërkesave për këto
Nga 1 deri në 3 mijë Euro, Gjermania paguan azilantët që do kthehen në atdhe Gjermania është një ndër shtetet ku ka më shumë azilantë shqiptarë. Mësohet se Gjermania ka marrë nismën të mbështesë
Shkëlzen Berisha ironizon Tahirin: Të duhet ndihma e Joleza Kokës Rasti i biznesmenit që u arrestua me 800 mijë euro në makinë dhe 2 patenta të Tahirit në makinë, nuk ka lënë t'i shpëtoj
Mitrovicë/ Ndihma e Shpejtë shkon të ndihmojë por bëhet vetë për ndihmë Policia e Kosovës ka bërë të ditur se dje në Mitrovicë ka ndodhur një aksident mes veturës së ndihmës së shpejt dhe një
Lamtumirë Kejsi! Trupi i 9-vjeçares përcillet sot për në banesën e fundit Ditën e sotme i jepet lamtumira vogëlushes 9-vjeçare e cila u dorëzua dhe mbylli sytë në spitalin italian të Padovës, ku
PTK dhe Banka për Biznes do të ndajnë fitimin për ndihmat sociale Ndonëse ishte proklamuar se shpërndarja e ndihmave sociale nga Posta e Kosovës, do t’i kushtonte buxhetit të vendit rret
Xhaferi: Ndihma e Turqisë është me rëndësi të madhe për Maqedoninë Ish-kryeministri i Republikës së Turqisë, Ahmet Davutogllu, ka zhvilluar një takim më kryetarin e Kuvendit Talat Xhaferi
FSK-së i dhurojnë ndihma në vlerë mbi 9 milionë dollarë Në mjediset e kazermës “Adem Jashari” në Prishtinë, sot u organizua ceremonia e pranim- dorëzimit të donacionit të pajis
300 mijë dollarë ndihma për Spitalin e Tetovës Një kontingjent ndihmash në vlerë prej rreth 300 000 dollarë amerikan, kryesisht mjete punë dhe pajisje për punë për dis
Helmohen tre persona në burgun e Idrizovës Së paku tre persona janë helmuar në burgun e Idrizovës, kanë njoftuar burime nga ndihma e shpejtë. Ndihma e shpejtë t
Sherr brenda qëndrës së votimit, kërkohet ndihma e policisë Nga ora 07:00 në Shqipëri poi zhvillohet proçesi zgjedhor ku shqiptarët po vendosin me votë për 140 deputetët të cilët d
Prag Bajrami, KMSH vijon shpërndarjen e ndihmave për familjet në nevojë (FOTO LAJM) KMSH në bashkëpunim me emisionin STOP - TV KLAN vijuan ushatën e shpërndarjes së pakove në disa familje në qytetin e Tir
Nata e Kadrit, Komuniteti Mysliman dhuron ndihma për 300 familje Në kuadër të Natës së Kadrit dhe Bajramit, Komuniteti Mysliman Shqiptar, Zyra e Gruas dhe Medreseja Tiranë, shpërndanë n
Incident me thika në Taukbashkqe, një person në gjendje të rëndë (FOTO LAJM) Një përleshje mes të rinjve në Taukbashqe të Prishtinës ka rezultuar me një të plagosur rëndë. Dëshmitarët e rastit k
25-vjeçari vdes në aksident, daja: Nuk iu dha ndihma e parë Një 25-vjeçar ka humbur jetën në një aksident tragjik në Divjakë, ndërsa udhëtonte me biçikletë bashkë me shokun e tij.