999 rezultate për

ndihma

Si të shmagni problemet me tensionin në këto ditë të nxehta Temperaturat e larta kanë një ndikim të theksuar dhe në lidhje me shëndetin e secilit nga ne. Gjatë këtyre ditëve të nxe
Ja sa është ndihma ekonomike që marrin qytetarët e Maqedonisë Ministria e Punëve dhe e Politikave Sociale (MPPS)ka komunikuar se në Republikën e Maqedonisë janë gjithsej 27119 qyteta
Daja i tifozit: Mikeli s’vdiq aksidentalisht, u shty nga polici Daja i tifozit të vdekur aksidentalisht është shprehur se nipi i tij, Mikel Selmanaj është shtyrë nga një polic, para se
Thirret Ndihma e shpejtë teksa merret në pyetje Jankullovska Ndërpritet marrja në pyetje e ish ministres së punëve të brendshme, Gordana Jankullovska, në Gjykatën Penale, pasi që ës
17-vjeçari plagos me thikë 16-vjeçarin në Shkup Në një stacion autobusësh urban në bulevardin kryesor të Shkupit, “Aradhat partizane”, mbrëmë rreth orës 22:20 një adole
Digjet makina tek zona e ish-bllokut (VIDEO) Një makinë e tipit fouristradë është djegur në zonën e ish-Bllokut në Tiranë. Siç e shihni nga pamjet, flaka ka qenë
SHBA premton 10 miliardë dollarë ndihma për Sirinë Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Ban Ki-moon, ka mirëpritur premtimin që është bërë lidhur me ndihmat hum
Totozani apelon shoqërinë civile për të mbledhur ndihma për banorët në zonat e bllokuara Avokati i Popullit, Igli Totozani, ishte sot ne Bashkinë e Kukësit për të parë nga afër situatën e vështirë të krijuar s
Francezi u jep ndihma serbëve, ofendon shtetin e Kosovës Një organizatë humanitare franceze ka nisur sot të shpërndajë 15 tonë ndihma humanitare për serbët e Kosovës. Me këtë
E besoni? Këto foto janë bërë në Paris (FOTO LAJM) Oxhakët nxjerrin tym nga kulmet me pëlhurë gome të shtëpive të improvizuara, ku jetojnë emigrantë; nga vende të ndryshme
Refugjatët, Shkupi kritikon Brukselin për ndihma të pamjaftueshme Maqedonia nuk është e kënaqur nga ndihma që i ka ofruar deri tani Bashkimi Europian, për ballafaqimin me krizën e refugj
Komunitetet fetare i bashkëngjiten bamirësisë "Fundjavë Ndryshe" (FOTO LAJM) Aktivistë të nismës për bamirësi "Fundjavë Ndryshe" që organizojnë ofrimin e ndihmave njerëzve në nevojë çdo fundjavë du
Vuçiç homazhe në memorialin e Srebrenicës, premton ndihma financiare (VIDEO) Kryeministri serb Aleksandar Vuçiç vizitoi për herë të dytë gjatë një viti Srebrenicën. Para takimit, kryeministri se
Ja sa përfitojnë ushtritë e rajonit nga SHBA (FOTO LAJM) Këto ditë janë zbuluar ndihmat ushtarake amerikane për botën. Izraeli është i pari në botë, ndërs Kosova është e para në
Banorë të Llakavicës furgon me ndihma për refugjatët sirian në Kumanovë Qytetarët e Gostivarit dhe rrethinës vazhdojnë të jenë më aktivët në vend për sa i përket organizimit të aksioneve human
Historia prekëse e sirianit: Si e lanë pa ujë në Greqi dhe ndihma e çmuar nga polici shqiptar Historia e një emigranti sirian të quajtuar Abdullah ku përmend vuajtjet nga policia greke dhe ndihmën e gjetur në famil
Malishevë, Partia e Drejtësisë ndan ndihma për familjet në nevojë (FOTO LAJM) Festa e Kurban Bajramit i ka gjetur në gjendje të rëndë shumë familje kosovare. Për këtë arsye njerëz të vullnetit të mi
Hahn takon refugjatët në Gjevgjeli, premton ndihma nga BE (VIDEO) Një ekip nga Komisioni Evropian së bashku me ekspertë nga Maqedonia nga e hëna do t’i vlerësojnë dhe konfirmojnë nevojat
Zvicra ka gati ndihmat për emigrantët në Maqedoni Ambasadorja serbe në Bernë, Snezhana Jankoviç, ka kërkuar ndihmë nga Zvicra për ta tejkaluar krizën e refugjatëve në ven
Doganat e Maqedonisë: Nuk kemi kthyer ndihma të Kosovës për Tetovën Drejtoria e Doganave të Republikës së Maqedonisë, njofton se deri tani kjo drejtori nuk ka kthyer dhe nuk ka mbajtur ndo