999 rezultate për

ndihmĂ

Sherr brenda qëndrës së votimit, kërkohet ndihma e policisë Nga ora 07:00 në Shqipëri poi zhvillohet proçesi zgjedhor ku shqiptarët po vendosin me votë për 140 deputetët të cilët d
Prag Bajrami, KMSH vijon shpërndarjen e ndihmave për familjet në nevojë (FOTO LAJM) KMSH në bashkëpunim me emisionin STOP - TV KLAN vijuan ushatën e shpërndarjes së pakove në disa familje në qytetin e Tir
Nata e Kadrit, Komuniteti Mysliman dhuron ndihma për 300 familje Në kuadër të Natës së Kadrit dhe Bajramit, Komuniteti Mysliman Shqiptar, Zyra e Gruas dhe Medreseja Tiranë, shpërndanë n
Incident me thika në Taukbashkqe, një person në gjendje të rëndë (FOTO LAJM) Një përleshje mes të rinjve në Taukbashqe të Prishtinës ka rezultuar me një të plagosur rëndë. Dëshmitarët e rastit k
25-vjeçari vdes në aksident, daja: Nuk iu dha ndihma e parë Një 25-vjeçar ka humbur jetën në një aksident tragjik në Divjakë, ndërsa udhëtonte me biçikletë bashkë me shokun e tij.
Vuani nga ulja e tensionit? Ja ndihma e parë që duhet të merrni Uji ose limonada janë ndihmë e parë me rastin e rënies së shpejtë të shtypjes së gjakut. Për shkak të ndryshimit të m
Gjermania i dhuron 240 milionë euro ndihma Afganistanit Gjermania ka ndërmarrë një nismë e cila synon rindërtimin e Afganistanit dhe disa vende në Afrikën Veriore dhe Lindjen e
Putini dërgon ndihma ushtarake në Serbi për shkak të Maqedonisë? (FOTO LAJM) Presidenti i Rusisë Vladimir Putin dhe kryeministri serb Aleksandër Vucic, pritet të takohen gjatë këtij muaji në Moskë
Rregullat e reja, ja si do të merret tani ndihma ekonomike nga familjet Hyn në fuqi vendimi i qeverisë i cili përcakton kriteret e reja dhe masën e ndihmën ekonomike. Sipas vendimit të qeveris
DËBORA/ Helikopterët e FA vijojnë shpërndarjen e ndihmave në veri(FOTO LAJM) Kanë vazhduar pa ndërprerje edhe sot shpërndarja e ndihmave në zonat e bllokuara nga dëbora. Forca Ajrore në bashkëp
Lezhë/ Shpërndahen 13 ton ndihma për familjet e prekura nga i ftohti Vazhdon shpërndarja e ndihmave nga Ministria e Brendshme në zonat veriore që gjenden të bllokuara. Sot në Lezhë janë
Ish-Kryeministri Berisha: Ndihmat e shpërndara janë qesharake, qeveria të shpallë gjendjen e jashtëzakonshme Ish-Kryeministri Sali Berisha ka kërkuar gjatë seancës së sotme që qeveria të shpallë gjendjen e jashtëzakonshme për sh
Teologët, thirrje besimtarëve: Të mbledhim ndihma për banorët e izoluar nga dëbora! (VIDEO) Myslimanët shqiptar vazhdojnë të solidarizohen në ndihmë të banorëve të izoluar nga dëbora në veri dhe juglindje të vend
Si vdes njeriu nga i ftohti? Si jepet ndihma në raste të tilla Temperaturat e ulëta mund të çojnë në vdekje dhe këtë e kanë treguar të paktën 20 viktima që erdhën si pasojë e të ftoht
Rruga e vjetër Shkup-Kumanovë e bllokuar, qytetarët në pritje të ndihmave Reshjet e mëdha të borës që kanë rënë natën e kaluar kanë bllokuar shumë pjesë të qyteteve në Maqedoni. Shumë rrugë n
Bashkia e Tiranës shpërndan ndihma për fëmijët e Zall-Bastarit Zall-Bastari do te jetë më afër Tiranës dhe banorët e kësaj njësie do kenë mundësi të arrijnë më shpejt ne tregjet e kry
UNICEF dërgon sërish ndihma për fëmijët e Aleppos UNICEF ka dërguar mjete higjienike dhe veshmbathje fëmijëve në mesin e 85 mijë të zhvendosurve sirianë, të cilët po qënd
Ndihma nga qeveria e Austrisë dhe Sllovenisë për shërbimin zjarrfikës Qeveria austriake dhe ajo sllovene i dhuruan Shërbimit Zjarrfikës 15 motopompa si dhe 15 motosharra. Në ceremoninë e dor
Partizani dhe “Ultras Guerrils” ndihmojnë familjet e përmbytura (FOTO LAJM) Tifogrupi që mbështet Partizanin në çdo sfidë, “Ultras Guerrils”, ditë më parë kishte paralajmëruar se do të shpërndanin
Tragjedi në Indi / Dy aktorë humbin jetën gjatë xhirimeve në liqen (VIDEO) Dy aktorë indianë kanë humbur jetën tragjikisht gjatë xhirimeve të një prej skenave të filmit të tyre këtë të dielë, rap