999 rezultate për

ndeshjesh

Trukim ndeshjesh me grupin e "Bajrajve", Armir Grima në arrest shtëpie (FOTO LAJM) Armir Grima, ish-trajneri i kombëtares së ekipit të futbollit të femrave, mbetet në arrest shtëpie. Ky është një leht
Eksod te Kroacia, largohet edhe "heroi" i tyre Kombëtarja e Kroacisë arriti të bënte një mrekulli këtë vit në Botërorin e Rusisë, ku u ngjit deri në finalen e këtij ko
Pas Maradonës edhe Falcao hedh dyshime për trukim ndeshjesh Kolumbia është eliminuar me anë të penalltive kundër Anglisë nga Botërori, por ndeshja është komentuar shumë dhe madje j
Pas 105 ndeshjesh, Granit Xhaka këndon himnin zviceran Granit Xhaka pas 105 ndeshjesh me Kombëtaren Zviceriane për herë të parë ka kënduar himnin zvicerian. Në momentin ku
Zbulohet lista e ndeshjeve në të cilat po hetohet Skënderbeu (FOTO LAJM) Skëndërbeu është buzë humnerës së turpit. Klubi korçar po hetohet nga UEFA për trukime ndeshjesh dhe ndeshjet nuk ja
Modriç i zgjedhur si lojtari i ndeshjesh flet pas eksperiencës së parë me VAR-in Luka Modric u zgjodh lojtari më i mirë i ndeshjes gjysmëfinale ndaj Al Jaziras. Pas përfundimit të 90 minutave, mesfusho
Mbyllet hetimi i Prokurorisë së Isnobruk për trukim ndeshjesh ndaj Kukësit, zbuloni vendimin Një histori e papëlqyeshme, por me fund të lumtur. Mbyllet përfundimisht me një verdikt pozitiv për Kukësin hetimi i nis
​28 të arrestuar për trukim ndeshjesh në Greqi, edhe presidenti i Olympiacosit Një skandal i madh ka plasur në futbollin grek, ku janë arrestuar 28 persona, në mesin e të cilëve edhe presidenti i Oly
Teuta barazon rekordin negativ prej 7 ndeshjesh pa fitore Teuta nuk po kalon një moment të mirë pas atij starti perfekt të kampionatit. Djemtë e Detit e kanë harruar shijen e fit
Mediat italiane parashikojnë sharkimin e Montelas pas dy ndeshjesh Pushimet e klubeve mund të jenë koha ideale për Milanin që ta largojë nga puna Vincenzo Montellan, nëse nuk arrin fitore
Edhe pas 400 ndeshjesh në Angli, Mourinho: Kam uri si në fillim Mbrëmjen e djeshme ndaj Swansea-s, Jose Mourinho drejtonte për herë të 400-ë, në Angli dhe Lingard ia shpërbleu me një d
Statistikat e Derbit Partizani-Tirana, bardheblutë s'fitojnë prej 11 ndeshjesh Sonte, në orën 18:00, në stadiumin “Selman Stermasi", do të luhet derbi i 148-të midis Partizanit dhe Tiranës. “Dem
Xhemaili s'di të ndalet, shënon sërish për Bolognën (VIDEO) Blerim Xhemaili vazhdon të shkëlqejë në Serinë A. Shqiptari i shënoi ndaj Torinos golin e avantazhit, i cili në fakt ësh
Humbi pas 40 ndeshjesh, ja çfarë thotë Zidane Zinedine Zidane i dha mbrëmë fund një serie prej 40 ndeshjesh pa humbje, teksa u përmbys nga Sevilla e Sampaolit. Strate
Guardiola shkruan historinë te City-it pas vetëm 6 ndeshjesh Manchester City fitoi derbin ndaj United në një ndeshje që dhuroi spektakël. Pep Guardiola mesa duket ka vendosur që të
"Buzëqesh" Berisha, i hiqet dënimi prej 5 ndeshjesh Lajme të mira vijnë nga Australia për Besart Berishën. Sulmuesi shqiptar u dënua pak kohë më parë gjatë një ndeshje ku g
Skandal, dyshime për trukime ndeshjesh edhe në tenis Turneu i parë Grand Slam i vitit në tenis nis nën hijen e skandalit. Sipas rrjetit televiziv britanik BBC dhe BuzzFeed N
United i falet Rooney-it ndaj Liverpoolit (VIDEO) Manchester United rikthehet te fitoret në Premier League, dhe e bënë këtë gjë në super ndeshjen e ditës së sotme ndaj Li
Interi kërkon talentin francez Trajneri i Interit, Mançini kërkon një tjetër blerje në merkaton e janarit. Objektivi i radhës është i Nisës, Ben Arfa,
Ja çfarë ndeshjesh do të humbasë Messi (FOTO LAJM) Dëmtimi i Lionel Messit do t'i hap shumë probleme Barcelonës. Argjentinasi mund të mungojë nga 10-12 ndeshje, ndërkohë q