E FUNDIT/ Rama e refuzoi, Basha mbërrin në kohë në Presidencë, nis takimi me Metën
999 rezultate për

ndesh

Copa America/ Argjentina është vetëm një ndeshje larg nga eliminimi shokues Argjentina është pranë eliminimit nga Copa America pas barazimit 1:1 mbrëmë me Paraguain. Lionel Messi, natyrisht e s
Drama në Botëror: Si i eleminuan papritur Skocia dhe Argjentina? (VIDEO) Një natë e jashtëzakonshme në Parc des Princes përfundoi me eliminimin tronditës të Skocisë, por edhe të Argjentinës, ng
Ndeshja e bamirësisë Xhaka-Rashica bëhet e njohur shuma e fituar Me rastin e 20 vjetorit të çlirimit të Prishtinës janë mbajtur disa aktivitete të ndryshme. Njëra nga to ka qenë edhe
Dhuna ndaj KZAZ-ve, reagon Leshaj: Do shkrihen policitë bashkiake, janë kthyer në rrezik publik Ministri i Brëndëshem Sander Leshaj ka reaguar ndaj sulmeve të militantëve të PD-së ndaj KZAZ-ve. Lleshaj tha se do
Ndeshja e bamirësisë, Xhaka vs Rashica, veprimi i arbitrit "mek" stadiumin(VIDEO) Gjyqtari kosovar i licencuar nga FIFA, Genc Nuza, e "vodhi' shfaqjen në mbrëmjen e yjeve në stadiumin "Fadil Vokrri" të
"Paqe" në ndeshjen e bamirësisë Xhaka vs Rashica në "Fadil Vokrri" (FOTO LAJM) Ka përfunduar përballja bamirëse në mes të skuadrës së Granit Xhakës dhe asaj të Milot Rashicës, e quajtur ndryshe edhe
Përfundon pa fitues ndeshja e yjeve Xhaka vs Rashica Ka përfunduar edhe pjesa e dytë e takimit midis skuadrës së Granit Xhakës dhe Milot Rashicës me rezultat 4-4. Kjo nde
U dënua për "shqiponjën" ndaj Serbisë: Kush ia pagoi gjobën Xhakës Në vigjilje të ndeshjes së yjeve ndërmjet ekipit të Granit Xhakës dhe atij të Milot Rashicës kanë folur edhe protagonist
Hysaj: Duhet të mësohem me pozicionin e ri Elseid Hysaj ka folur pas ndeshjes së fituar ndaj Moldavisë. Ai mendon se ekipi po bën mirë dhe e meritoi fitoren. S
Kaloi një gjëndje të fikti në ndeshjen, Bullgari-Kosovë, mësohet shëndeti i nënkryetarit të FFK-së Me të hyrë në stadium, nënkryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Predrag Jovic ishte alivanosur për shkak të gjen
14 ndeshje pa humbje, UEFA lëvdon Kosovën: Këta djem meritojnë respekt ërfaqësuesja e Kosovës fitoi dje 3-2 në Bullgari, duke u konfirmuar si skuadra më në formë në Europë. Kjo për faktin
SKANDAL/ Trukonin ndeshje, 5 futbollistë përjashtohen përjetësisht nga futbolli Një skandal me përmasa të mëdha ka kapur Gjeorgjinë, pasi është zbuluar një rrjet që merrej me trukimin e ndeshjeve në d
Barazohet ndeshja mes Bullgarisë dhe Kosovës (VIDEO) Bullgaria ka arritur të barazojë ndeshjen përballë Kosovës në fundin e pjesës së parë saktësisht në minutët e 43'. A
Super Kosova, zhbllokon ndeshjen përballë Bullgarisë (VIDEO) Kosova ka arritur të kalojë në avantazh përballa Bullgarisë në shtpëinë e këtyre të fundit. Milot Rashica ka arritur
Trajneri i Islandës: Përballë Shqipërisë prisja ndeshje të vështirë dhe e tillë rezultoi Erik Hamrén ka vetëm fjalë të mira për Kombëtaren shqiptare. Kuqezinjtë, në ndeshjen e tretë kualifikuese për Euro202
Shënohet goli i parë në ndeshjen Islandë-Shqipëri (VIDEO) Islanda ka realizuar gol në ndeshjen ndaj Shqipërisë duke i kaluar shifrat në 1-0 për vendasit. Goli u shënua nga Jo
Sërish gol në ndeshjen Mali i Zi-Kosovë Mali i Zi e ka barazuar në 1:1 rezultatin kundër Kosovës në një ndeshje kualifikuese të Grupit A për Kampionatin Evropia
Nisi ndeshja, Kosova kërkon fitoren historike (Formacionet) Kosova do të synojë ta regjistrojë fitoren e parë në një fushatë kualifikuese për një Kampionat Evropian në përballjen e
Konferenca për shtyp, Reja flet në prag të dy ndeshjeve Është duke u mbajtur në këto momente konferenca për shtyp e trajnerit të Kombëtares shqiptare, Edi Reja, në prag të sfid
Ndërpreu ndeshjen e Champions-it, modelja ruse fitoi 3.5 milion euro (FOTO LAJM) Finalja e Champions League pati një protagoniste të papritur, por që pati shumë ndikim. Po flasim për Kinsey Wolanski