999 rezultate për

nderuar

Letra e plotë e Opozitës, Basha: I nderuar z. Rama... Update - Letra që Partia Demokratike e Shqipërisë i ka drejtuar sot, Kryeministrit Rama, Kryetarit të Kuvendit Meta dhe
Presidentja Atifete Jahjaga uron Ramën Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga i dërgoi një telegram urimi kryeministrit të Republikës së Sh
Kreu i BFI-së takohet me kryeparlamentarin kanadez Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame, Reisul Ulema H. Sulejman ef. Rexhepi është takuar sot me delegacionin e lartë të Pa
Polemikat për Xhaminë e Madhe, kreu i KMSH: Tendencë islamofobie Futja e lëndëve fetare në kurrikulat arsimore, raporti i të rinjve me fenë, fondamentalizmi islamik dhe polemikat mbi Xh
Akuzat, Braçe i përgjigjet Odeta Nishanit Deputeti socialist Erjon Braçe reagon ndaj intervistës së Odeta Nishanit dhënë sot për “Gazeta Shqiptare” ku Zonja e Pa
Nata e Madhe e Kadrit, për të falënderuar Krijuesin! Kryeministri ende në detyrë Sali Berisha ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për Natën e Madhe të Kadrit. Përmes rrj
Shqipëria kaloi suksesshëm testin e demokracisë ”Në këto zgjedhje Shqipëria me sukses të plotë kaloi testin e demokracisë, duke i hapur vetes rrugën e sigurt drejt Bash
FRD e shqetësuar: Berisha po ushtron presion mbi anëtarësinë Fryma e Re Demokratike denoncoi sot dhunën shtetërore mbi anëtarët e saj. Sipas FRD Berisha i frikësuar nga humbja po kë
Flori Mumajesi fitues i Videofestit Muzikorë 2013 (VIDEO) Këngëtari Flori Mumajesi ka fituar edicionin e sivjetmë të videofestit Muzikorë 2013. Mumajesi ka qenë i nominuar me kën
Manchester United ngre trofeun (FOTO LAJM) Sir Alex Ferguson është ndarë në mënyrën më të bukur të mundshme nga "Old Trafford". Tekniku i larguar skocez shijoi fit
Xhamia e Madhe që i mungonte Tiranës (FOTO-LAJM) Pas disa vitesh premtimesh ka nisur të shtunën puna për ndërtimin e Xhamisë së Madhe të Tiranës, një vepër e munguar pre
Tiranë, jep dorëheqjen kreu i KESH Pas tre vitesh në krye të koorporatës, drejtori i përgjithshëm i KESH-it, Ëngjell Zeqo ka dhënë mesditën e sotme dorëheq
Bexheti takime me qytetarët Kryetari aktual dhe kandidati për kryetar të komunës së Tetovës, Sadi Bexheti të shtunën ka realizuar takim me banorët e
Privatizmi në Kosovë përfshin edhe zonat e bauara nga serbë Në kosovë kanë nisur procedurat për privatizimin e të gjitha ndërmarrjeve shoqërore apo aseteve të ndryshme. Sipas Agjen
Dy ditë para vrasjes së Lamaj, Frroku kandidat në Shkodër për PKD-në Arben Frroku, i arrestuar si i dyshuar për vrasjen e komisar, Dritan Lamaj, pak ditë më parë përmes Facebook-ut ka publi
Haradinaj nderohet me çmimin “Nderi i Qarkut të Beratit” Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj u nderua të martën me Cmimin “Nderi i Qarkut të Beratit”.
5-Vjetori i Pavarësisë, Basha uron Mustafën Kryetari i Bashkisë së Tiranës Lulzim Basha i ka dërguar një mesazh urimi, me rastin e 5 vjetorit të shpalljes së Pavarë
113-Vjetori, Gëzuar Ditëlindjen Milan (VIDEO) Milani festoi 113-vjetorin e themelimit (16 dhejtor 1899) në një festë gala të organizuar nga kuqezinjtë në Milano, ku t
Ahmeti uron Haradinaj: Pa lirimin tënd festa e shqiptarëve jo e plotë Gjykata e Hagës shpalli të pafajshëm Ramush Haradinajn dhe dy ish-pjesëtarët e tjerë të UÇK-së duke e liruar ata nga të
Kuvendi nderon 40 firmëtarët e Pavarësisë Përmes një seance të posacme, Kuvendi i Shqipërisë ka nderuar sot 40 firmëtarët e Pavarësisë. Në fjalën e saj Kryeparlam