999 rezultate për

ndertojne

Qytetarët e dëshpëruar ndërtojnë një gorillë gjigante për të frikësuar Covid-19 Ata ndërtuan një gorillë 7 metra të lartë në shpresë se do të largoj Covid-19 nga fshati i tyre. Disa banorë supersti
Fuga: Varfanjakët si ne nuk ndërtojnë dot demokraci Nga Artan Fuga Duke përfituar nga çiltërsia e të anketuarve (800 të anketuar të përzgjedhur në mënyrë rastësore por s
Duan të ndërtojnë resorte? Zbulohet arsyeja e zjarreve të vazhdueshme në vend Kreu i Emergjencave Civile, Haki Çako, shprehet se në zonat ku kanë rënë zjarre fshihen interesa personale të bizneseve,
Shqiptarët "trima" ndërtojnë fermën e kanabisit përballë stacionit të policisë Policia ka vënë në pranga dy emigrantë ta paligjshëm shqiptar në Angli. Kjo pas një operacioni të madh në një fermë
Lagjja e pasanikëve nis të preferohet nga kartelet, milionerët ndërtojnë dhoma paniku nëpër shtëpi Hamptons është një zonë pasanikësh në Long Island të Nju Jorkut, kryesisht me vila pushimi për milionerë. Në prill të
Njihuni me ushqimet që ndërtojnë muskuj Nëse po mundoheni të ndërtoni muskuj dhe të largoni kilet e tepërta, atëherë ushtrimet janë çelësi. Mirëpo po aq të rënd
Shkencëtarët ndërtojnë fytyrën 1 mijë vjeçare të luftëtares vikinge (FOTO LAJM) Shkencëtarët kanë arritur të rikrijojnë fytyrën e një luftëtareje vikinge, e cila ka jetuar mbi 1 mijë vite më parë. Fyt
Milani dhe Interi do ndërtojnë stadiumin e ri aty ku ndodhet "San Siro" Milani dhe Interi shkojnë përpara së bashku, shumë kompakt dhe me objektivin për të ndërtuar stadiumin e ri në zonën ku
Grekët ndërtojnë flamurin 6 dynym kundër turqve (FOTO LAJM) Prej muajsh raportet mes Turqisë dhe Greqisë janë të tensionuara. Grekët raportojnë vazhdimisht futje të avionëve turq n
"Pallat mbi pallat": Kështu ndërtojnë oligarkët në kryeqytet, sipas PD-së (FOTO LAJM) Partia Demokratike ka vendosur të bëjë publike disa foto ku tregohet qartë se në Tiranë po zhvillohet një tjetër formë e
Kinezët ndërtojnë trenin që kap shpejtësinë 600 km/h Në Kinë është një prototip i trenit, që në mënyrë teorike mund të arrijë lëvizjen deri në 600 kilometra në orë, falë tek
Nuk ndalet Reali, ofron 53 milion euro dhe një lojtar për Eriksen Real Madrid nuk di të ndalet në merkato. Sipas The Sun, Los Blancos i ofrojnë Tottenhamit 53 milion euro plus kartonin e
Kandidati i PD: Më kanë nxjerrë për t'më vrarë, t'më ndërtojnë selinë ose pranoj mandatin Selami Jenisheri kandidati i PD-së në listat e Shkodrës ka deklaruar se nëse Basha nuk e mbronte dhe ti ndërtonte selinë
Kinezët po ndërtojnë "Titanikun e Ri" Që kinezet janë mjeshtëra te “Copy dhe Paste” është e pranuar gjerësisht dhe tashmë ata kanë nisur një projekt për të “r
Milani dhe Interi mendojnë të ndërtojnë një stadium të ri Milan dhe Inter raportohet se tani janë duke konsideruar ndërtimin e një stadiumi të ri pranë San Siros, i cili do të sh
Vendosin të rindërtojnë vetë kuzhinën e tyre, rezultati është mahnitës (VIDEO) Një familje ka vendosur që të rindërtojë nga fillimi kuzhinën e tyre. Ata marrin përsipër që cdo gjë ta bëjnë vetë dh
Heronjtë e kohëve moderne, dy mësues ndërtojnë vetë shkollën (FOTO LAJM) Donald Dervishi dhe Borsion Spaho janë heronj të kohëve moderne! Ata janë të dy mësues, ndërsa ëndrrën tyre e kanë bërë
Arabët e krimbur në para ndërtojnë qytet në Bosnjë, vendasit kthehen në shërbëtorë (VIDEO) Ky qytet ka gjuhë “zyrtare” arabishten, e ku vendasit mund të hyjnë në të vetëm nëse punojnë si shërbyes. Vendas të z
Rusia dhe Koreja e Veriut do të ndërtojnë një urë në kufi Pheniani është gati të ofrojë punëtorë dhe furnizime për ndërtimin e një ure përgjatë kufirit me Rusinë, sipas Ministris
Cilat janë kompanitë që do ndërtojnë kullat pas Teatrit të ri Kombëtar Ndërtimi i një godine të re për Teatrin Kombëtar është vetëm preteks dhe mbulesë për projektin më të madh, deri tani, të