999 rezultate për

ndertoje

Ja çfarë parku do të ndërtojë Ferrari në Barcelonë (FOTO-LAJM) Ferrarri zbulon planet për ndërtimin e një parku në kompleksin hotelier PortAventura afër Barcelonës në Spanjë. Parku i
Kina ka vendosur të ndërtojë kopjen e anijes "Titanic" Një kompani kineze ka ndërmend të ndërtojë një kopje të anijes së famshme Titanic. Projekti, i cili pritet të kushto
Firma greke DEI do të ndërtojë hidrocentralin e ri në Maqedoni Investimet në projektet zhvillimore në Maqedoni do të jetë prioritet i kompanisë greke DEI. Kompania shtetërore greke p
Juan Mata në janar te Juventus? Juventusi mund të përforcohet në merkaton e janarit me një futbollist të talentuar si Juan Mata. Fantazisti spanjoll i C
Gjeorgjiev: Çdo gjë është në pajtim me ligjin Zëdhënësi i qeverisë Aleksandër Gjeorgjiev ka reaguar në lidhje me rastin e prerjes së druve në parkun përballë hotelit
PD do të ndërtojë sistemin e vlerësimit të meritës dhe karrierës Kandidati për kryetar i PD Lulzim Basha ka prezantuar platformën e tij për drejtimin e partisë në Lushnje, Peqin dhe Gr
Përforcimet, ja skuadra që kërkon të ndërtojë Conte Perforcimet e fundit te Juvesntusit duket se jane nje plan i qarte nga tekniku i Juves Antonio Conte ne perfshirjen e nj
Dështon ndërtimi i tramvajit Premtimi i kryebashkiakut Koce Trajanovski në lidhje me ndërtimin e linjës së tramvajit në qytetin e Shkupit nuk mund të
"Sulejmani i Madhërishëm" blen tokë në Janinë Të gjithë fansat e Sulejmanit te Madhërishëm apo Sulltan Sulejmanit, do të marrin një informacion të mirë në lidhje me a
Pacolli do të ndërtojë stadiumin e ri të Inter Po lëvizin gjërat në lidhje me stadiumin e ri të Inter. Siç raporton FcInternews, presidenti zikaltër Massimo Moratti ka
Guardiola do ndërtojë një ekip me talente në Milan Sipas së përditshmes italiane “Corriere della Sera”, pronari i Milanit, Silvio Berlusconi nuk e ka braktisur idenë për a
Guardiola do ndërtojë një Milan me talente Sipas së përditshmes italiane “Corriere della Sera”, presidenti i Milanit, Silvio Berlusconi, nuk e ka braktisur idenë P
Në 4 vitet e ardhshme Basha premton të ndërtojë 40 çerdhe të reja Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha gjatë inspektimit të punimeve për rikonstruksionin e një prej çerdheve të n
Facebook do të ndërtojë një motor kërkimi Prej disa muajsh ka pasur thashetheme se Facebook-u ka zhvilluar teknologjinë e saj për një motor kërkimi (si Google, Bi
LDK do të ndërtojë një shoqëri të pakriminalizuar Lidhja Demokratike e Kosovës po punon shumë që të dalë e para në zgjedhjet e ardhshme nacionale, ka deklaruar Isa Mustaf
Pacolli do ndërtojë central 500-megavatesh në Nigeri Ueb-faqja zyrtare e Qeverisë së shtetit IMO të Nigerisë ka cituar guvernatorin Okorocha të ketë arritur marrëveshje me Q
Irani do ndërtojë Google e tij Irani ka bërë të ditur se Google shërben si një vegël spiunimi. Ky reagim vjen nga drejtuesi i forcës policore të Iranit
21-vjeçari kinez përpiqet të ndërtojë iPad-in e tij Dëshira për të zotëruar një tabletë që mban logon e Apple është shumë e madhe midis konsumatorëve. Dëshmia vjen në formë
Studio nga Viena do të ndërtojë parlamentin e ri Nga shtatë kompanitë ndërtuese të cilat paraqiten maketet për ndërtimin e parlamentit të ri, studioja nga Viena është sh
Çitaku: PDK do t'ia dalë të ndërtojë qeverinë Anëtarja e Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku ka thënë se PDK-ja do t’ia dalë të ndërtojë qeverinë