999 rezultate për

ndertoje

Rusia do të ndërtojë 100 komplekse ushtarake në Arktik Ministria ruse e Mbrojtjes ka deklaruar këtë të mërkurë se ka në plan të ndërtojë mbi 100 komplekse ushtarake në Arktik
Donald Trump do ndërtojë murin me Meksikën Donald Trump ka thënë se një ditë e madhe po e pret sigurinë kombëtare të SHBA-ve, ku do të nënshkruajë disa urdhra të r
Lituania do të ndërtojë gardh në kufi me Kaliningradin e Rusisë Lituania ka në plan ndërtimin e një gardhi dy metra të lartë me tela me gjemba përgjatë kufirit të saj me rajonin rus të
Kush do ta ndërtojë klinikën e re, LSDM apo VMRO (VIDEO) Kanë kaluar pothuajse 3 vite që kur VMRO-DPMNE premtoi ndërtimin e Qendrës së re klinike në Shkup, edhe pse ende nuk duk
Irani do të ndërtojë anije me forcë shtytëse bërthamore Irani njoftoi sot se synon të ndërtojë anije me forcë shtytëse bërthamore, në kundërpërgjigje ndaj rinovimit për 10 vite
Italia do ndërtojë shtëpitë e viktimave të tërmetit në Amatriçe Qeveria italianevendosi sot të miratojë një paketë ndihme për viktimat e fatkeqësisë që shkaktoi tërmeti në Amatriçë, ku
Rumi: Ndërtojeni jetën mbi këto 10 këshilla Sipas poetit të madh Rumi, ne duhet të jetojmë bazuar në këto 10 këshilla që jep ai mbi jetën. Frika nga ndryshimet
Berisha: Rama do ndërtojë 4 kulla në sheshin "Skëndërbej" Ish kryeministri Sali Berisha shprehet se Edi Rama po përpiqet të ndërtojë katër kulla në sheshin "Skëndërbej". Sipas
Maqedonia refuzon të ndërtojë kampe refugjatësh Maqedonia është kundër ndërtimit të kampeve për strehimin e refugjatëve në periudha afatgjate. Të paktën kështu është
Samsung do të ndërtojë procesorin për iPhone Samsung do të jetë kompania e cila do të bëjë të mundur procesorin e ri të Apple A9, që do të dizajnohet për modelin ri
A do të ndërtojë Rusia gazsjellës në Maqedoni? Kompania “Strojtrangras” i biznesmenit rus Genadij Timçenko filloi të ndërtoj krah nga gazsjellësi magjistral Kleçovcë-
Ky është bunkeri ku u strehua Benito Musolini (FOTO LAJM) Bunkeri i Benito Musolinit është hapur 74-vjet pasi ish-diktatori italian nisi të ndërtojë një sërë dhomash të fortifiku
Amerika do ta rindërtojë Gazën Sekretari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Xhon Kerry është zotuar se Amerika do të ndihmojë në rikontruktimin e Gaz
Agolli: Berisha e ka fe politikën “Edi Rama e ka hapur sheshin e ndërtimit të pallatit të ri dhe deri këtu po ecën mirë, por unë do të thosha që të mos mu
Serbia vazhdon të ndërtojë ne veri Ka kohë që qeveria serbe po ndjek një politikë të atillë, që të vazhdohen sa më shumë ndërtimet në veri. Momentalisht
Sajmir Strati synon Guiness-in e radhës (FOTO-LAJM) Artisti fierak Sajmir Strati, do të ndërtojë mozaikun më të madh në botë me pipa plastikë. Për realizimin e mozaikut Str
Në të ardhmen shtëpitë mund të ndërtohen brenda 24 orëve (VIDEO) Në të ardhmen shtëpitë mund të ndërtohen brenda 24 orëve falë teknologjisë së avancuar. Bohrokh Khoshnevis, profesori i
Kazakistani do të ndërtojë hekurudhën Shqipëri-Kosovë Ndërtimi i një linjë hekurudhore Kosovë-Shqipëri dhe vendet e BE-së, ka qenë një pikat e ofruara për investime nga bizne
Dibra me vite pa gjimnaz, BDI e premton sërish (FOTO-LAJM) Bashkimi Demokratik për Integrim ka premtuar sërish se do të ndërtojë gjimnazin e Dibrës. Një premtim të tillë, BDI
BDI premton dhe nuk realizon Bashkimi Demokratik për Integrim ka premtuar këtu e dhjetë vite më parë se do të ndërtojë një gjimnaz në Haraçinë. M