999 rezultate për

ndertoje

Premtimi i Braçes: Kush kërkon të ndërtojë banesën e dëmtuar nga tërmeti do marrë falas projektin dhe lejen Zv.kreministri Erion Braçe ka premtuar se duke nisur nga dita e mërkurë, qeveria do të miratojë një ligj ose një VKM e c
Johnson ka në plan të ndërtojë një urë mes Skocisë dhe Irlandës së Veriut Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, ka thënë se ka një plan për të ndërtuar një urë mes Irlandës së Veriut
Serbia vazhdon të ndërtojë shtëpi në lagjet e Mitrovicës së Veriut Serbët kanë vazhduar të ndërtojnë shtëpi në lagjet shqiptare në veri të Mitrovicës me gjithë kundërshtimin e shqiptarëve
Lapaj: 1 km autostradë më pak duam dhe Teatrin e ndërtojmë me lekët tona Juristi Adriatik Lapaj mbrëmjen e djeshme ka qenë i ftuar në emisionin “Tepora” në RTV Ora ku ngriti problemin se situa
Everton sfidon Tottenhamin, bëhet me super stadium (VIDEO) Pas stadiumit madhështor që ndërtoi Tottenham Hotspur, një tjetër klub i Premier League ka vendosur të ndërtojë një stad
"NATO do të ndërtojë në Kuçovë bazën më të madhe ushtarake në rajon" Gjatë ceremonisë së 10 vjetorit të anëtarësimit të Shqipërisë në NATO, kryeministri Edi Rama tha se Shqipëria po përgat
A do të tentojë Tërnava ta ndërtojë me paratë e Turqisë xhaminë pa leje? Lokacioni i kësaj xhamie është në lagjen “Ulpiana”, afër objektit të Telekomit të Kosovës, por një kohë e saktë për nisj
Politikani serb: SHBA do ndërtojë bazë ushtarake në veri të Kosovës Presidenti i Partisë për Drejtësi dhe Pajtim ne Serbi, Muamet Zukorlic tha se ka informacione se Shtetet e Bashkuara do
Tjetër skandal tek Unaza e Re, miku i Taulant Ballës do të ndërtojë rezidencë 60 milion euro (FOTO LAJM) Nuk kanë të mbaruar skandalet tek Unaza e Re. Pas tentativës për të vjedhur 18 milion euro përmes një firme fantazëm, nj
Basha tregon publikisht emrin e biznesmenit që do ndërtojë pallate në Unazën e re Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka thënë publikisht emrin e biznesmenit që sipas tij do ndërtojë pallate tek Un
Kina e tepëron, do të ndërtojë një hënë fallco Duket e çuditshme, por Kina ka nisur procesin për krijimin e një ‘hëne artificiale’, përmes së cilës synojnë të ndriçojn
Sulmohet Perez: Ai di të ndërtojë pallate dhe ura, jo skuadra Presidenti i Real Madrid, Florentino Perez është kritikuar ashpër për shkak të menaxhimit që i ka bërë skuadrës madrilen
Elon Musk do ndërtojë bazë në Mars brenda një dekade Elon Musk ka pohuar se do të ndërtojë një bazë në Mars deri në vitin 2028 dhe ka treguar me foto se si do të duket. M
Rusia do të ndërtojë dy njësi të reja bërthamore në Kinë Moska dhe Pekini mund të nënshkruajnë një marrëveshje për të ndërtuar dy njësi të tjera të energjisë bërthamore në Kinë,
Rama tregon nëse do të ndërtoje gardhe me gjemba kundër emigrantëve Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë për televizionin gjerman ARD dhe i pyetur në lidhje me hapjen e negociatav
Një kompani turke do të ndërtojë fabrikën e parë në Haraçinë Kompania Prekasturk Dooel Haraçinën e sheh si vendi më i përshtatshëm për të investuar. Kjo kompani ka filluar negociata
Rama: Biznesmeni që do të ndërtojë një hotel me 5 yje është mbështetës i PD Ka nisur me debate seanca e sotme në Kuvendin e Shqipërisë. Gjatë prezantimit të projekt-buxhetit të vitit 2018 ditë
Shpirti human i Noizy-t do t"i ndërtojë shtëpi familjes së varfër (FOTO LAJM) Nga muzika që bën, shitjet e albumeve e koncertet, fiton shuma marramendëse dhe është njëri ndër reperët më të pasur shq
Noizy zotohet të ndërtojë shtëpinë e familjes së varfër në Lushnje Emisioni “Opinion” ka patur në vëmendje ditën e sotme një familje e cila jeton në kushte te vështira ekonomike. Bëhet f
Shpallet kompania fituese! Kush do të ndërtojë Rrugën e Arbrit? Kompania “Gjoka konstruksion” është shpallur fituese për ndërtimin e Rrugës së Arbrit. Sipas njoftimit të Ministrisë