999 rezultate për

ndertimit

Reagon kompania e ndërtimit ku ndodhi plagosja në Tiranë: Allmuça s’ka qenë prezent në kantier Pas një konflikti mes dy bashkëpronarëve të një pallati në ndërtim, që përfundoi në plagosjen e dy personave, ka reaguar
Rama u jep leksione basketbolli ministrave, Spiropali me vështirësi e kalon testin (VIDEO) Kryeministri, Edi Rama ka vizituar pasditen e sotme shkollën e re "Ramazan Subashi" në Marikaj të Vorës, prej nga ku ka
Bilanci i rindërtimit në Kurbin, Rama: Jam shumë krenar! "Krenar që po ndryshojmë për mirë jetën e mijëra fëmijëve e familjeve, që u goditën nga tragjedia e 26 nëntorit të shkua
Murrizi ngre akuzat: Me paratë e rindërtimit do ishin bërë me shtëpi 14 mijë familje Deputeti Myslim Murrizi ka hedhur akuza lidhur me procecin e rindërtimit, ku qeveria sipas tij i ka vërë lekët ”rush edh
Koronavirusi i merr jetën kreut të Institutit të Ndërtimit Kreu i Institutit të Ndërtimit, Agron Hysenlliu ka humbur betejën me koronavirusin. Hysenlliu ishte i shtruar prej di
U kap duke marrë ryshfet, arrestohet inspektori i ndërtimit në Prishtinë Një inspektor i ndërtimit në komunën e Prishtinës është arrestuar pasi që ai është kapur në flagrancë nga policia duke m
Qindra njerëz akoma pa shtëpi, Rama mburret me kantieret e ndërtimit Tërmeti i 26 nëntorit la mijëra shqiptarë në qiell të hapur dhe pa shtëpi. Në ato kohë kaosi kryeministri Rama zbriti
E RËNDË/ Humb jetën 10 vjeçari brenda në gropën e kantierit të ndërtimit (VIDEO) Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Skoci, ku një fëmijë 10-vjeçar ka humbur jetën pasi u rrëzua në një gropë në një kanti
Marrëveshja me Turqinë, gati ndërtimi i 522 banesave në Laç Tërmeti i 26-nëntorit la pasoja të rënda për vendin tonë dhe një ndër vendet e para që afroi ndihmë për rimëkëmbjen isht
Bashkia e Tiranës rekord të ardhurash nga dhënia e lejeve të ndërtimit (FOTO LAJM) Në fund të vitit 2019, të gjitha bashkitë në vend mblodhën të ardhura nga burimet e veta vendore (taksa dhe tarifa vendo
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar depoziton në Prokurori padi Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar ka depozituar në Prokurori një padi kundër vendimit për shembjen e godinave ekz
"Artistët të punojnë në ndërtim", kitaristi i njohur i përgjigjet ministres: Mortja që s’të ha! Ditën e sotme ministrja Denaj deklaroi se edhe këngatarët, artistët ti kthehen punës në sektorin e ndërtimit. Kjo de
Miratohet shembja e ndërtesave në Durrës të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit Këshillit Bashkiak i Durrësitka miratua shembjen e dy pallateve dhe disa ndërtesave individuale në Manëz që janë dëmtuar
Rama zbulon vendimin, sa shkolla e godina studentësh do të rindërtohen (FOTO LAJM) Kryeministri Rama përmes një postimi në Facebook ka njoftuar se sapo është firmosur Vendimi i Këshillit të Ministrave, p
Bashkëpunoi me Çilin? Kush është Seit Fishta, kandidati i PS për deputet në Shkodër Së bashku me botuesin Henri Çili është arrestuar dhe ish-kryetari i Komunës së Velipojës, Seit Fishta, njëkohësisht biz
Platforma online e rindërtimit, ministria e Zhvillimit: Mbyllet nesër aplikimi Nga 29 janari kur nisi procesi i deklarimit online të familjeve të prekura nga tërmeti deri tani në platformë janë kryer
Marin Mema "i përvishet" Ramës: Ende nuk e ke hequr taksën e TVSH-së për materialet e rindërtimit Gazetari Marin Mema i kërkoi kryeministrit Edi Rama që të hiqet TVSH-ja për materialet e ndërtimit e gjithashtu që rindë
Ku do të ndërtohen lagjet e reja në Tiranë për të prekurit nga tërmeti Në mbledhjen e sotme të Qeverisë u diskutua për zonat e rindërtimit pas tërmetit të 26 nëntorit që la pas shumë shkatërr
Rama niset drejt Gjermanisë, çfarë do të diskutojë me Merkelin këtë herë Kryeministri Edi Rama është nisur sot drejt Berlinit, ku do të takohet me kancelaren Angela Merkel. Vizita e Ramës n
Për herë të parë, Rama zbulon shifrën marramendëse të dëmeve të tërmetit: 1 miliard euro! Kryeministri Edi Rama zgjodhi kryeqytetin italian Romë për të shpallur shifrën e dëmeve të shkaktuara nga tërmeti i 26 n