999 rezultate për

ndertimin

Hapet sërish gara për ndërtimin e aeroportit të Vlorës Eshtë hapur për të dytën herë gara për ndërtimin e aeroportit të Vlorës. Ministrja e Infrastukturës dhe Energjitikës,
Vijon betonizimi i Tiranës, fillon puna për ndërtimin e një pallati mes dy të tjerëve (VIDEO) Vijon betonizimi i Tiranës, ku dita ditës po shfytëzohet cdo sipërfaqe sado e vogël toke. Së fundmi, në një hapësirë
Rama i bindur se e meriton mandatin e tretë: Do mbarojmë rindërtimin Nga Durrësi kryeministri Edi Rama ka dhënë argumente se përse duhet të marrë mandatin e tretë kjo qeveri. "Nuk ka nev
Rama për rindërtimin: Jo çdo e keqe vjen vetëm për keq, po ngrihemi më lart nga sa ishim Kryeministri Edi Rama ka folur nga ‘5 Maji’ për procesin e Rindërtimit, ku sipas tij tërmeti që mori 51 jetë nuk solli
Lajme të mira: 35 milion euro për rindërtimin e hekurudhës Tiranë-Durrës BE po mbështet Shqipërinë për të përmirësuar rrjetin e saj rrugor, hekurudhat, infrastrukturën detare dhe pikat e kalimi
Nis ndërtimi i Urës së Madhe të Kukësit, Rama ironizon opozitën Kryeministri Edi Rama ka njoftuar sot se kanë nisur punimet në Rrugën e Kombit për ndërtimin e Urës së Madhe të Kukësit.
Kosova po mendon ndërtimin e një spitali të posaçëm për Covid-19 Rritja enormale e numrit të rasteve të reja me COVID-19, do të detyrojë Kosovën që të ndërtojë një spital që do të merre
Dalin pamjet, Rama jep leje për ndërtimin e një pallati 14 kate tek Parku i Liqenit (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama ka miratuar në Këshillin Kombëtar të Territorit dhënien e lejes për ndërtimin e një kulle në zonën
Veseli përkrah ndërtimin e xhamisë: Ta gëzojnë myslimanët e Kosovës Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka përkrahur ndërtimin e xhamisë qendrore në Prishtinë. Vesel
Dubai vazhdon të befasojë botën, nis ndërtimin e qytetit "marsian" në mes të shkretëtirës (FOTO LAJM) Dubai është një qytet ku zjarrfikësit "fluturojnë", arkipelagët ndërtohen nga hiçi dhe ndërtesat prekin qiellin. Një
Hua tek Banka Europiane për ndërtimin e teatrit të ri, Pollo: Nuk do t'a lejojmë! "Këtë të fundit duan t’a bëjnë me një hua nga Banka Europiane e Investimeve. Kjo nuk duhet të ndodhë dhe besoj se nuk do
Peticioni për Teatrin Kombëtar mbërrin në Kukës Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit do të jetë sot në Kukës, ku do të zhvillojë peticionin për mbledhjen e firmave për rindë
Për t'i "mbyllur gojën", disa këshilla si të shprehni mendimin tuaj bindshëm (FOTO LAJM) Siç thoshte pinguini nga Madagaskari, “Arsyet më duken të lodhshme dhe të mërzitshme. Ne do të përdorim forcën.” Njerëzi
Kryetari i komunës së Milanos: Nuk më intereson projekti për stadiumin e ri të Milanit dhe Interit Kryetari i Milanos, Guisepe Sala ka komentuar për projektin për ndërtimin e stadiumit të ri të Milanit dhe Interit në zo
Mblidhen protestuesit në shesh, e nisin me firmosjen e peticionit për rindërtimin e teatrit Krahas protestës që do mbahet në Bulevard, ka nisur edhe mbledhja e firmave për një peticion për rindërtimin e Teatrit K
Rama prezanton ndërtimin e dy lagjeve të reja në Tiranë dhe Durrës Kryeministri Edi Rama bashkë me ministrin e Rindërtimit, Arben Ahmetaj dhe arkitetët italianë Stefano Boeri dhe Mario Cu
Asambleja e FSHF-së, Duka ironizon Ramën: E falenderoj për mosbashkëpunimin Presidenti i FSHF-së Armand Duka ironizoi kryeministrin Edi Rama për mungesën e bashkëpunimit për rinisjen e aktivitetev
Xhaferraj: Do i drejtohemi SPAK-ut për vidhjen e fondeve publike për ndërtimin e rrugëve në Durrës Kreu lokal i degës së Partisë Demokratike në Durrës, Ferdinand Xhaferraj ka reaguar sot përsa i përket shtrimit të rrugë
Po punonte në ndërtimin e pallatit, punëtori në Tiranë rrëzohet dhe humb jetën Një 63 vjeçar ka humbur jetën teksa po punonte në një pallat tek ''Fusha e Aviacionit'' në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur
Anulohen tenderat për rindërtimin e dy shkollave dhe tetë kopshteve në Tiranë Janë anuluar tenderat për rindërtimin e dy shkollave dhe tetë kopshteve në Tiranë, pas dëmtimeve që pësuan nga tërmeti i