999 rezultate për

ndertimi

Nga i pastrehë dhe lypës në milioner, njihuni me historinë e 33 vjeçarit (FOTO LAJM) Eric White është emri i 33-vjeçarit amerikan, i cili transformoi në 360 gradë jetën e tij. Eric, tashmë pronari i firmës
Vajza e Ruçit pendohet se ka votuar Veliajn, Malaj: Mjaftistë të babëzitur Ridvana Ruçi, vajza e kryetarit të parlamentit, Gramoz Ruçi ka shprehur revoltë në rrjetet sociale ndaj kryetarit të Bas
Monaco shteti i vogël që ka vendosur të zgjerohet në det, milionerët s’kanë vend për ndërtimin e vilave (VIDEO) Monaco ndoshta është shteti i dytë më i vogël në botë për nga madhësia, por është një nga vendet më të pasura në botë. A
Maqedoni, qeveria miraton nevojën për ndërtimin e shkollës së Idrizovës Qeveria miratoi nevojën për ndërtimin e shkollës për nxënësit shqiptarë të Idrizovës. Deri në ngritjen e objektit kom
Rama i shton edhe një "taksë" tjetër ndërtimit: Sigurim me detyrim, ndryshe s'ka leje Kryeministri Rama ka shpjeguar sot se do t'i detyrojë bizneset ndërtuese që të blejnë polica sigurimi tek kompanitë e si
Tenderi për Unazën e Madhe: Komisioni i Prokurimit rrëzon ARRSH, kualifikon firmat e ndërtimit Komisioni i Prokurimit Publik ka rrëzuar një tjetër vendim të Komisionit të Vlerësimit të Ofertave të Autoritetit Rrugor
Flet inxhinierja e ndërtimit: 3 çarje të mëdha tektonike brenda Shqipërisë Luljeta Bozo, inxhiniere ndërtimi thotë se tërmetet në Shqipëri do të jenë të vazhdueshme, pasi ka të bëjë me pozicionin
Fillon ndërtimi i shtatores së Kolonel Ahmet Krasniqit në Vushtrri Është vënë gurëthemeli i shtatores së Kolonelit Ahmet Krasniqi, në qendër të qytetit të Vushtrrisë. Në ceremoni morën
DW: 10 kushtet e Merkelit për Ramën që të hapen negociatat Grupi më i madh parlamentar i CDU/CSU, në Gjermani po diskuton një paketë me 10 kushte për t’i dhënë “PO” Shqipërisë për
Rama tregon përse dështuan herën e parë për ndërtimin e aeroportit në Vlorë “Kemi në dorë projektin e aeroportit, i cili është i gatshëm për tu marrë në dorë nga ndërtuesi dhe për të filluar ndërt
Ndërtimi i HEC-it, banorët ngrihen në protestë Banorët e 5 fshatrave të njësisë administrative të Kaçinarit të Mirditës kanë dalë sërish për të protestuar kundër ndërt
Johnson ka në plan të ndërtojë një urë mes Skocisë dhe Irlandës së Veriut Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, ka thënë se ka një plan për të ndërtuar një urë mes Irlandës së Veriut
Plagoset rëndë një punëtor ndërtimi në Durrës, goditet nga betonierja Një punëtor është plagosur, teksa ishte duke punuar në sektorin e ndërtimin në rrugën "Mujo Ulqinaku", pranë pallatit të
Vodhi vegla pune me vlerë 35 mijë euro, arrestohet shqiptari në Itali Policia italiane ka dënuar me një vit e 4 muaj burg një shqiptar i cili u kap duke vjedhur materiale ndërtimi në Gallara
Komisioni rrëzon 2 dekretet e Metës, po diskutohen rrugët me koncesion Komisioni i Ekonomisë ka rrëzuar dekretin e Presidentit Ilir Meta për privatizimet. Ky dekret u rrëzua nga votat e maxho
Mbarojnë pushimet, politikanët nesër rikthehen në Kuvend Parlamanti do të nis sesionin e ri në datën 2 shtator në orën 18:00, duke riaktivizuar në këtë mënyrë debatin për krizën
Si u betonizua dyfish Tirana për një vit: Dalin shifrat tronditëse (FOTO LAJM) Ndërtimet në kryeqytet pritet të vijojnë për një kohë të gjatë, nëse i referohemi sipërfaqes që është dhënë për leje ndë
I frymëzuar nga Hazbi Kasaj, kryebashkiaku sugjeron ndërtimin e kabinave të seksit pranë aeroportit Aeorporti Tempelhof ka parë zhvillime të rëndësishme në gjermani, që nga shërimi si fushë ajrore për nazistët gjatë Luft
Mësohet gjendja e punëtorit të ndërtimit që ra nga lartësia Një punëtori i ndërtimtarisë është rrëzuar sot derisa ishte duke punuar në ndërtimin e një çerdheje në Prishtinë Rast
Punëtori i ndërtimin bie nga lartësia, dërgohet me urgjencë në spital Një punëtor i një kompanie ndërtimi, është rrëzuar derisa ishte duke punuar në ndërtimin e një çerdheje në rrugën “Afrim