999 rezultate për

ndertimet

Merrnin para për ndërtimet pa leje, arrestohen dy zyrtarë të bashkisë së Kamzës Dy punonjës të Inspektoratit të Mbrojtjes së Territorit në Bashkinë Kamzë janë arrestuar nga Policia e Tiranës pasi akuz
Çfarë po ndodh tek Drejtoria e Policisë Tiranë? Familjarët dalin në rrugë Policia e Tiranës është ka zhvilluar një megaoperacion, janë shoqëruar 40 personave që kanë përgjegjësi në ndërtimet në
Zbardhet detajet e para/ Si u vunë në pranga zyrtarët për ndërtimet e paligjshme në Tiranë Janë zbuluar detaje të reja nga megaoperacioni e Policisë së Tiranës ku janë vënë në pranga dhe shoqëruar në komisariat
Ndërtimet abuzive dhe pasojat e tërmetit, policia shoqëron 40 persona Ditën e sotme policia ka shoqëruar në komisariat dhjetëra persona të akuzuar për ndërtime të paligjshme në kryeqytet.
Sot jepet masa e sigurisë për 17 të arrestuarit që lejuan ndërtimet pa leje Ka nisur seanca për dhënien e masës së sigurisë, ndaj 17 personave të arrestuar dy ditë më parë në Durrës, të cilët akuz
Hetimet për ndërtimet: Policia sfidë për gjetjen e 9 personave Sfida e Policia e Shtetit pas tërmetit të 26 nëntorit është gjetja e 9 personave të tjerë të cilët dyshohen si përgjegjë
PD: Prokuroria arrestoi cironkat, Dako i vetmi përgjegjës për masakrën në Durrës PD ka reaguar pas arrestimeve lidhur me tërmetin e 26 nëntorit. Kryetari Ferdinant Xhaferaj bën fajtor për masakrën u
Lejuan ndërtimet pa leje, lirohen tre punonjësit e IKMT-së Tre punonjësit e IKMT-së janë të lirë ditën e sotme nga Gjykata e Rrethit Gjyqësor Berat. Pas një seance që zgjati nj
Tërmetet, dëshmi për ndërtimet e dobëta në Kosovë Ndërtesat e ndërtuara pas luftës në Kosovë janë kryesisht të pasigurta në raste të lëkundjeve të tokës. Tërmeti që ndodh
Lejonin ndërtimet pa leje, arrestohen 3 zyrtarë Policia e Beratit ka finalizuar operacionin "STOP", duke arrestuar 3 zyrtarë për shpërdorim detyre. Pas një hetimi 6-
Tërmeti në Shqipëri, maqedonasit: Ndërtimet tona janë më të sigurtat në rajon “Qëndroj fuqishëm para të gjithëve se në shtetin tonë kemi ndërtimin më cilësor nga rrethimi. Ajo që ndodhi në Shqipëri
Ndërtimet pa leje në Kosovë paraqesin rrezik të madh për shembje nga tërmeti Shqipëria mëngjesin e së martës është goditur nga një tërmet prej 6.4 shkallë të rihterit. Mëngjesin e së martës, Shqipë
Rama flet për burg: 7-15 vjet kush abuzon me ndërtimet Kryeministri, Edi Rama ka deklaruar mëngjësin e sotëm se cdo abuzim me lejet e dhëna për ndërtim do të ndëshkohen me bur
Lejuan ndërtimet pa leje në zonën e Velipojës, arrestohen dy policë dhe një inspektor Velipojë – SHÇBA arreston 5 shtetas, që dyshohet se kanë lejuar ndërtime pa leje, mes tyre 2 punonjës policie Shërbim
Ndryshon procedura, si do të legalizohen ndërtimet pa leje edhe në fshatra Janë me mijëra familje në fshat dhe po aq në periferitë dhe lagjet e qyteteve, që kanë ndërtuar pa leje, të cilat do të
Nuk ndalen ndërtimet në Gjermani, përfitojnë edhe shqiptarët Unionet e sektorit të ndërtimtarisë në Gjermani kanë deklaruar se ky sektor pritet të ketë rritje të të hyrave për 6 për
Nuk ndalen ndërtimet në Tiranë, kullë gjigante brenda QSUT-së Një godinë e re 8-katëshe do të ndërtohet në QSUT dhe do të shërbejë për mjekësinë e përgjithshme. Ky është vendimi i
Në tremujorin e tretë në Kosovë ndërtimet kushtuan më shtrenjtë Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar Indeksin e Çmimeve të Ndërtimit (IKN) për tremujorin e tretë (TM3)
Dalin para gjykatës të akuzuarit e komunës për ndërtimet pa leje Gjatë periudhës 2010-2014, në kohën sa ka qenë duke e ushtruar detyrën e inspektores së ndërtimit në Komunën e Prishtinë
Bashkia e Tiranës liron hapësirat e zëna nga ndërtimet pa leje Hapësirat mes pallateve të cilat u uzurpuan nga ndërtimet pa leje gjatë këtyre viteve të tranzicionit, pritet që të rikt