999 rezultate për

ndertim

Iu përmend emri në përgjime, Veliaj: Nuk ndalojmë dëshirat e mafias italiane Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka reaguar në rrjetin social Facebook lidhur me përgjigjet e autoriteteve i
Merrnin para për ndërtimet pa leje, arrestohen dy zyrtarë të bashkisë së Kamzës Dy punonjës të Inspektoratit të Mbrojtjes së Territorit në Bashkinë Kamzë janë arrestuar nga Policia e Tiranës pasi akuz
I hodhën makinën në erë, kush është biznesmeni i ndërtimit Shpërthim me lëndë plasëse në një makinë të parkuar në garazhdin e një pallati në fshatin Qesarakë. Mjeti është në pronë
PËRGJIMI/ Ndragheta e implikuar në ndërtimin e grataçelave në Tiranë: "Niku" të zgjidh punë te Veliaj me 20% Mafia Italiane i ka shtrirë rrënjët edhe në Tiranë. Sipas përgjimeve të antimafias italine, personazhe të krimit në shte
Reagon kompania e ndërtimit ku ndodhi plagosja në Tiranë: Allmuça s’ka qenë prezent në kantier Pas një konflikti mes dy bashkëpronarëve të një pallati në ndërtim, që përfundoi në plagosjen e dy personave, ka reaguar
Vjedhje, ndërtim i paligjshëm dhe dhunë: Pesë të arrestuar në kryeqytet Gjatë 24 orëve të fundit janë arrestuar pesë persona, tre prej të cilëve ishte shpallur në kërkim. Specialistët për
Përmbytjet shembin urat, Ministria e Mbrojtjes: FA nisin punën për ndërtimin e tyre Reshjet e dendura kanë shkaktuar jo vetëm përmbytje, por edhe dëme të tjera si rrëshkitje dherash, carje rrugesh si dhe
Tritol objektit në ndërtim, arrestohet 21 vjeçari në Lezhë Policia e Lezhës ka vënë në pranga një 21 vjeçar i cili akuzohet si autori i dyshuar për vendosjen e një sasie lënde pla
Shpërthim me tritol në Shëngjin, hidhet në erë objekti në ndërtim Një shpërthim me tritol ka ndodhur mbrëmë pak pas mesnate në Shëngjin. Shpërthimi ka ndodhur rreth orës 00:10, në ven
Rama u jep leksione basketbolli ministrave, Spiropali me vështirësi e kalon testin (VIDEO) Kryeministri, Edi Rama ka vizituar pasditen e sotme shkollën e re "Ramazan Subashi" në Marikaj të Vorës, prej nga ku ka
Bilanci i rindërtimit në Kurbin, Rama: Jam shumë krenar! "Krenar që po ndryshojmë për mirë jetën e mijëra fëmijëve e familjeve, që u goditën nga tragjedia e 26 nëntorit të shkua
Përfundon ndërtimi i stadiumit të katërt të Botërorit, do të presë 7 ndeshje (FOTO LAJM) Kur jemi ende edhe dy vite larg Kupës së Botës "Katar 2022", vendi organizator ka përfunduar ndërtimin edhe të stadiumit
Murrizi ngre akuzat: Me paratë e rindërtimit do ishin bërë me shtëpi 14 mijë familje Deputeti Myslim Murrizi ka hedhur akuza lidhur me procecin e rindërtimit, ku qeveria sipas tij i ka vërë lekët ”rush edh
Hapet sërish gara për ndërtimin e aeroportit të Vlorës Eshtë hapur për të dytën herë gara për ndërtimin e aeroportit të Vlorës. Ministrja e Infrastukturës dhe Energjitikës,
Përfundojnë hetimet për dëmet nga tërmeti,16 persona do të shkojnë në gjyq Prokuroria e Durrësit ka përfunduar hetimet për dëmet nga tërmeti i 26 nëntorit, ku për vetëm një javë bëhet një vit.
Kush është biznesmeni nga Tirana që iu vendos eksploziv në Lezhë Mbrëmjen djeshme, rreth orës 20:45 i është vendosur eksploziv një pallati në ndërtim në Lezhë. Sipas policisë, lënda
Shpërthen eksplozivi në një ndërtesë në Lezhë, dyshimet e para Një shpërthim me eksploziv ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Lezhë. Sipas policisë, lënda plasëse i është vendosur një ob
Vijon betonizimi i Tiranës, fillon puna për ndërtimin e një pallati mes dy të tjerëve (VIDEO) Vijon betonizimi i Tiranës, ku dita ditës po shfytëzohet cdo sipërfaqe sado e vogël toke. Së fundmi, në një hapësirë
Koronavirusi i merr jetën kreut të Institutit të Ndërtimit Kreu i Institutit të Ndërtimit, Agron Hysenlliu ka humbur betejën me koronavirusin. Hysenlliu ishte i shtruar prej di
Rama i bindur se e meriton mandatin e tretë: Do mbarojmë rindërtimin Nga Durrësi kryeministri Edi Rama ka dhënë argumente se përse duhet të marrë mandatin e tretë kjo qeveri. "Nuk ka nev