999 rezultate për

nderteses

Policia nxjerr banorët e ndërtesës ku ndodhi vrasja Policia ka nxjerrë jashtë banesave të tyre banorët e bllokut ku ka ndodhur sot vrasja e trefishtë në lagjen Dardania në
Opozita nis protestën,Vuçiçi i sfidon duke qëndruar në zyrë Ka filluar protesta e opozitës në Serbi, që po vlerësohet të jetë më e madhja në vargun e tubimeve që po organizohet tas
Rrethohet Kryeministria, këto janë masat e marra për protestën e nesërme të opozitës (FOTO LAJM) Teksa opozita ka paralajmëruar për protestë pasditen e së shtunës në orën 18:00, qeveria po ndërmerr masa për të garantu
Rritet numri i viktimave nga zjarri në Bangladesh Të paktën 19 persona kanë vdekur dhe shumë të tjerë janë lënduar dhe janë ngujuar pasi një zjarr i madh shpërtheu në një
S'ka tualete publike, një person urinon para ndërtesës të bashkisë Kryeqyteti i Kosovës vazhdon të përballet me mungesë të WC-ve publike. Gjethet e pranverës nuk ia mbuluan pamjen një
Sulmohet me bombë televizioni grek, paralajmërimi i frikshëm i policisë (VIDEO) Stacioni televiziv privat grek “Skai” në Athinë, ka rënë pre mbrëmjen e djeshme e një shpërthimi eksplozivi. Mediat fqin
Flet pronari i ndërtesës në Has, kush e ktheu në laborator heroine Mëngjesin e së premtes forcat speciale të policisë pas një ndërhyrje në Has kanë gjetur një laboratot përpunimi të heroi
Shkup: Marsh në përkrahje të Maqedonisë Evropiane Në Shkup sot pasdite po mbahet Marsh për Maqedoni Evropiane, të cilin e organizon Koalicioni “Së bashku për Maqedoni Evr
Familjarët e personit që u vra te Shërbimi Sekret me lot në sy zenë kokën me dorë (FOTO LAJM) Një vrasje e ndodhur sot në objektin e Agjencisë së Inteligjencës së Kosovës ka shokuar sot gjithë vendin Sipas rapor
Reagon Shërbimi Sekret, tregon për vrasjen e ndodhur brenda ndërtesës Agjencia Kosovare Inteligjencës është deklaruar lidhur me vrasjen që ndodhi mëngjesin e sotëm brenda objektit të së njëj
RTK së shpejti bëhet me ndërtesë të re Ministria e Administratës Publike dhe Radiotelevizioni i Kosovës kanë lidhur një Marrëveshje Mirëkuptimi për ndërtimin e
U shkrumbua nga flakët, dalin pamjet e shembjes së ndërtesës gjigante (VIDEO) Një godinë 26 katëshe në qytetin Sao Paolo të Brazilit është shkrumbuar. Pasi është përfshirë nga flakët godina është
Mendoi se kishin armë lodër, si u vra gjatë grabitjes biznesmeni në Fier Ka ndërruar jetë biznesmeni në Fier i cili ndërhyri për të penguar grabitjen e një pike valutore në këtë qytet. Mëso
Tokio planifikon ndërtimin e ndërtesës prej druri më të lartë në botë Një kompani japoneze po planifikon të ndërtojë rrokaqiellin më të lartë në botë nga druri. Kjo do të realizohet në pë
E çuditshme! Si ka përfunduar kjo makinë në katin e dytë të ndërtesës (VIDEO) Çdo ditë mësojmë se aksidente të ndryshme kanë marrë jetë të pafajshme njerëzish. Në Shqipëri kjo tashmë është kthye
Zjarr në Trump Tower Një zjarr ka shpërthyer sot në kullën “Trump Tower”, rezidenca private e presidentit amerikan, Donald Trump dhe familjes
Shpërthim zjarri në Kullën Trump në Nju Jork (FOTO LAJM) Një zjarr ka shpërthyer në Trump Tower në Nju Jork. Fotot tregojnë tymin e zi që derdhet nga rrokaqiejt e Manhattan n
Një bravë e Watergate shitet në ankand 62 500 dollarë Brava e një porte të hapur me forcë në vitin 1972 në selinë e partisë demokrate në ndërtesën e Watergate në Uashington u
Të luash me jetën në katin e 43-të të ndërtesës! (VIDEO) David Nelmes nga Britania ose njeriu i sporteve ekstreme, i ka shokuar të gjithë me një video të publikuar së fundmi mbi
Në Komunën e Vrapçishtit mungon flamuri shqiptar (FOTO) Në Komunën e Vrapçishtit para ndërtesës së kësaj komune nuk figuron flamuri kombëtar shqiptar, edhe pse udhëhiqet nga kr