999 rezultate për

ndertese

Po punonte në një ndërtesë, bie nga lartësia punëtori Sot rreth orës 16:00, në lagjen “Apollonia” Fier, shtetasi, D.M, 40 vjeç duke punuar në një ndërtesë, ka rënë nga kati i
Kjo është mrekulli, si i shpëtoi burri shembjes së ndërtesës nga tërmeti (VIDEO) Ky është momenti kur një tërmet i magnitudës 5.8 goditi pjesën veriore të Pakistanit. Termeti ra këtë të martë, duke
Të dashurës iu kthye bashkëshorti, burri detyrohet t'ia mbathë nga dritarja (FOTO & VIDEO) Një burrë është rrëzuar nga një ndërtesë e lartë pasi u përpoq të largohej pa u zbuluar nga shtëpia e të dashurës së tij
Serbi pret në fyt serbin, pamje të rënda (VIDEO) Një serb e pret në fyt bashkëvendësin e tij në ballkon të një ndërtese në pushimoren e njohur spanjoll Costa del Sol par
PD:Shikoni kush firmosi për ndërtimin e ndërtesës te stadiumi (FOTO LAJM) Ditën e sotme, ndërtesa që ndodhej tepër pranë stadiumit është shembur me urdhër nga bashkia Tiranë. Lidhur më këtë fakt
Zjarr në Prishtinë, evakuohen banorët e një ndërtese në Lagjen e Muhaxherëve Zjarri ka shpërthyer përsëri në një ndërtesë në Prishtinë. Kjo është hera e tretë brenda kësaj jave që nga flakët po për
Të shtëna me armë në ndërtesën qeveritare në Virxhinia, 12 të vrarë Të paktën 12 vetë u vranë dhe disa të tjerë u plagosën të premten pas të shtënave në një ndërtesë qeveritare në shtetin
Kjo pamje i tronditi të gjithë pas tërmetit në Filipine (VIDEO) Një tërmet prej 6.3 ballësh tronditi Filipinet disa ditë më parë duke shkaktuar dëme materiale dhe disa të lënduar, ndër
Policia nxjerr banorët e ndërtesës ku ndodhi vrasja Policia ka nxjerrë jashtë banesave të tyre banorët e bllokut ku ka ndodhur sot vrasja e trefishtë në lagjen Dardania në
Pamje të frikshme nga Notre Dame, Makron i dëshpëruar (FOTO LAJM) Një zjarr ka shpërthyer në katedralen e famshme të Notre-Dame në Paris dhe është përhapur me shpejtësi në të gjithë ndër
Opozita nis protestën,Vuçiçi i sfidon duke qëndruar në zyrë Ka filluar protesta e opozitës në Serbi, që po vlerësohet të jetë më e madhja në vargun e tubimeve që po organizohet tas
Rrethohet Kryeministria, këto janë masat e marra për protestën e nesërme të opozitës (FOTO LAJM) Teksa opozita ka paralajmëruar për protestë pasditen e së shtunës në orën 18:00, qeveria po ndërmerr masa për të garantu
Rritet numri i viktimave nga zjarri në Bangladesh Të paktën 19 persona kanë vdekur dhe shumë të tjerë janë lënduar dhe janë ngujuar pasi një zjarr i madh shpërtheu në një
Zjarr i fuqishëm në një hotel, digjen 19 persona Të paktën 19 persona kanë vdekur si pasojë e një zjarri të madh, që ka përfshirë një ndërtesë në kryeqytetin e Banglades
S'ka tualete publike, një person urinon para ndërtesës të bashkisë Kryeqyteti i Kosovës vazhdon të përballet me mungesë të WC-ve publike. Gjethet e pranverës nuk ia mbuluan pamjen një
Gjuriç i nevrikosur me protestuesit që pushtuan televizionin shtetëror Pas protestave të djeshme Kryetari i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjjuriç ka deklarua
Kina sfidon sërish rregullat e arkitekturës me “Ndërtesën Horizontale” (FOTO LAJM) Kina po tenton të sfifojë sërish rregullat e arkitekturës pasi ka nisur të ndërtojë një ndërtesë në formë horizontale, s
Kur disa sekonda të ndajnë nga vdekja e sigurt (VIDEO) Ky është momenti i pabesueshëm kur një nënë dhe një fëmijë evituan shtypjen nga një ndërtesë në rënie, për pak. Ikja
Pantallonat më të mëdha në botë, sa një ndërtesë 22-katëshe Një zinxhir i dyqaneve të Departamentit të Perusit thyen një rekord botëror të Guinness duke krijuar xhinse me madhësinë
Dy ditë para protestës, Rama merr një vendim për ndërtesën e kryeministrisë (FOTO LAJM) Më pak se dy ditë larg protestës së opozitës në bulevardin para kryeministrisë, Rama ka nisur të marrë masat. Pavarës